Rating teme:
  • 0 Glasova - 0 u prosjeku
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Spezial Rauchbier Lager
lakosta88 Offline
1.050 OG, 4,91% ABV

Dao zahvala: 3
Primio 4 zahvala u 4 postu/ova
Spezial Rauchbier Lager
This post was last modified: 21.06.2017 06:00 by lakosta88.
nisam nikad radio neke recenzije ali evo napisat cu nesto o ovom pivu.
Pivo koje sam dobio iz njemacke. sipano u uzu casu koja mislim da ide ok za lagere.
inace radi se o lager pivu napravljenom od slada susenog na dimu. to su ta rauch piva. privuklo me to da njega prvog otvorim od ovih par flasa koje sam dobio.
pivo nasuto u casu je bilo kristalno cisto sa bijelom (blago zuckastom) pjenom koja je dosta brzo nestala u tanju prevlaku. lancinga apsolutno nije bilo. boja tamno smedja mozda malo i primjese nekih amber tonova. na nosu se bas jako osjeti taj dim. meni je jako cudno bilo s obzirom da prvi put pijem takvu vrstu piva. nesto kao da stojite uz rostilj na kojem je neka komadina govedine ili mozda svinjetine i mozda negdje izmedju da je ubacena neka ribica na taj rostilj Smile i sad pomirisete takav rostilj i usput vam u nos uleti malo pepela kojeg takodje ima u mirisu ovog piva. ostalo nisam nista pokupio,tipa nekog hmelja i sl. mozda se u pozadini osjeti nesto malo al ne dovoljno za mene da odkonetnem. u ukusu se sve ove arome zadrze i pojacaju uz blagi osjecaj slatkoce sladova negdje u pozadini. gorcina je jako mala skoro da je nema. tjelo je slabo kao i karbonizacija. pivo uglavnom usmjereno ka tom nadimljenom karakteru. iskreno meni se pivo nije svidjelo. vjerovatno je do mene i mog ukusa Smile popio sam ga do kraja ali ne bi imao neku veliku zelju opet da ga pijem. nisam se sjetio uslikati dok sam pio pa evo slika s neta cisto da se zna sta je u pitanju.    

Beer is not the answer. Beer is the question. "Yes" is the answer.
Find Odgovori

Poruke u ovoj temi
Spezial Rauchbier Lager - lakosta88 - 20.06.2017 11:49

Forum Jump:

Korinik(a) pregledava ovu temu: 1 Gost(iju)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools