Rating teme:
  • 0 Glasova - 0 u prosjeku
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

vjestacko gaziranje u plasticnim flasama
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV

Dao zahvala: 2
Primio 12 zahvala u 17 postu/ova
vjestacko gaziranje u plasticnim flasama
Evo najjeftineg nacina gaziranja piva sa co2 bocom.Ovo nisam isprobao ali jesam sa jednom flasom i radi savrseno.Na krajevima naravno idu flase sa pivom(ceka se tura) i namjeravam flase staviti u piknik frizider gdje se moze stavljati ulosci za hladjenje i kontrolisati temperatura.Pritisak ce biti 2.1bara i namjeravam drzati 2-3 dana kada cu otpojiti jednu flasu(ventile sam ostavio da ne izlazi pivo kada otpojim) i naravno treba imati cep na razdijelniku za izlaz co2.Sa jednom flasom sam jednostavno radio:prvo ohladim ,prikopcam na co2 bocu,muckam 20-ak sekundi ,otpojim i nakon odlezavanja u frizideru jedan dan bude savrseno gazirano.
[Image: 2vvjckn.jpg]

[Image: 2ikd0k4.jpg]

[Image: 2zjgry1.jpg]

[Image: 2i7povs.jpg]
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery

Dao zahvala: 25
Primio 153 zahvala u 241 postu/ova
RE: vjestacko gaziranje u plasticnim flasama
odlicno odradjeno. a gdje si nabavio ovaj razdjelnik i kakvi su ovo ventili na cepovima? koliko pritiska moze izdrzati plasticna PET flasa i koje flase koristis? od kupovne vode ili kako?

I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV

This post was last modified: 29.12.2014 04:44 by spajder76.
ebay.com je razdijelnik,ventili od guma tubeless isto sa ebaya(ovde se ne isplati kupovati jer je komad 6KM).Flase koristim od piva,cole ili kisele ako hocu manje.Od vode su mi nekako slabije.Bez problema do 3bara mogu izdrzati a gledao sam na youtubu da prave bombe od njih.Veoma su izdrzljive.Ja sam smjeo do 3 bara ici.I jos nesta u vezi cepova.Najbolji su od kole i fante, i treba prvo isprobati pustaju li jer mi se desilo par njih, da koliko god zavrnem ispustaju
Find Odgovori
Giga Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Dao zahvala: 0
Primio 1 zahvala u 1 postu/ova
This post was last modified: 29.12.2014 06:55 by Giga.
Takodjer i ja koristim slicne inox ventile od auto felgi, kupio sam kod vulkanizera.
Ja pretocim pivo sa coold-crasha u pet bocu, stiskanjem boce izguram sav zrak iz boce i
zasarafim čep sa ventilom - tako da je u boci sama tekucina, bez zraka.
Tada pustim 2 bara co2 i laaagano muckam bocu.
Bit je u tome da tekucina treba biti hladna, tada bolje na sebe veze co2, uz lagano muckanje to jos brze ide... ...vec nakon 5-10 min. pivo je gazirano i ide na degustaciju...

Smile
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV

Isto i ja radim.Izgleda da smo iste klipove gledali.Jos bolje je gazirano kada prenoci u frizideru.Imam jos jedan razdijelnik pa se moze uduplati broj flasa za gaziranje.Jedini problem je sto su flase od 2l vise od poklopca piknik frizidera,ali snaci cu se.
Find Odgovori
stera Offline
1.030 OG, 2,93% ABV

Dao zahvala: 1
Primio 0 zahvala u 0 postu/ova
Flasa ,moze da izdrzi 10 bara.
Sta radis ako nemas 4 flase koje hoces da prikljucis?
Prikljucis sa vodom- za spricer?
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV

Kako mislis ako nemam.To je samo 8l piva.Kiselu pravim kada mi nestane,za 2minute.
Find Odgovori
stera Offline
1.030 OG, 2,93% ABV

Dao zahvala: 1
Primio 0 zahvala u 0 postu/ova
Mislim ako hoces da karbonizujes 2 ili 3 flase kakav je postupak?
Da li ona brza spojka ako skines jedno crevo -na to mesto ne pusta CO2?
I ja sam pre 20-tak dana kupio ventile - dobri su i za burice od 5lit - ali nisam mislio da ih drzim sve vreme pod pritiskom, vec 3x ih stavljam pod pritisak i da povecavam pritisak od 0.9 do 2.1 -2.2, a za to vreme u frizideru.
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV

This post was last modified: 03.01.2015 08:33 by spajder76.
Moras imati cepove i blokirati visak izlaza.Uzmes crijevo,odsijeces par cm i zavrnes u njega saraf ili ako ima kupiti original cepove.Nije to lose(par puta sokirati) ako hoces iskljuciti rizik ako ti negdje pusta co2 ,na cepu ili crijevu.Nebi ni ja volio da kada ujutro provjerim a ono prazna boca co2.Mislio sam prvo probati u kadi sa vodom pa onda sipati pivo.Odlezavanje u frizideru itekako pomaze.Uporedjivao sam gaziranost kupovnih piva od 2l i svojega koje sam gazirao,..nikakve razlike
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV

Primio 11 zahvala u 20 postu/ova
U Moskvi sve i jedan beershop ima pivo za ponijeti, i ustvari to im je glavna djelatnost: flasiraju craft piva u plasticne boce i prodaju.
Svi pune u plasticne flase: pola litre i litru.
Iako mi je plastika nekako odbojna, ovo je dobar nacin za distribuciju piva. Ali kuci nikad ne bih drzao u plastici. Nije mi gospodski Smile
Vidio sam da se ti sistemi prodaju po online shopovima ali mislim da nisu nesto popularni po zapadnoj evropi, bar sto sam ja vidio.

Zivjeli!
https://untappd.com/user/dejanc/beers
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery

Dao zahvala: 25
Primio 153 zahvala u 241 postu/ova
(08.01.2015 11:39 )gajba Wrote:  U Moskvi sve i jedan beershop ima pivo za ponijeti, i ustvari to im je glavna djelatnost: flasiraju craft piva u plasticne boce i prodaju.
Svi pune u plasticne flase: pola litre i litru.
Iako mi je plastika nekako odbojna, ovo je dobar nacin za distribuciju piva. Ali kuci nikad ne bih drzao u plastici. Nije mi gospodski Smile
Vidio sam da se ti sistemi prodaju po online shopovima ali mislim da nisu nesto popularni po zapadnoj evropi, bar sto sam ja vidio.

da i ovdje je isto tako. vecina brewpubova koji prave svoje pivo imaju opciju da ti na licu mjesta napune pivo 'za ponijeti' u PET smedju flasu od 0,2, 0,5, 0,75, 1 i 2l. ali tesko da se to moze smatrati ambalazom jer i nije namijenjeno da u tome stoji i da se skladisti, nego samo kao brzi transport piva od jednog do drugog mjesta. znaci natoce ti u flasu pred tobom Smile

ja isto ne volim plastiku, nisam nikad koristio i nije mi bas privlacno. ali iz ovoga sto je spajder pokazao, jako je prakticno i brzo. sto jest jest.

I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV

Dao zahvala: 3
Primio 24 zahvala u 28 postu/ova
Pa ako može u plastičnom frmentatoru, izdržaće do kuće. Bio je jedan prilog o metalnom growler-u sa patronom CO2.
Do tada može i ova plastična verzija. Ipak je to sve prehrambena plastika.
Find Odgovori

Forum Jump:

Korinik(a) pregledava ovu temu: 1 Gost(iju)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools