Rating teme:
  • 0 Glasova - 0 u prosjeku
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Da li je ovo divlji hmelj?
boskoi Offline
1.030 OG, 2,93% ABV

Dao zahvala: 2
Primio 2 zahvala u 2 postu/ova
Da li je ovo divlji hmelj?
This post was last modified: 24.08.2015 05:08 by boskoi.
Ako neko moze sa slike da vidi i prokomentarise da li je ovo divlji hmelj?[Image: WdTIFS.jpg]

Nema ukusa i mirisa..ali uporedjujuci sa slikama koje se mogu naci na netu,@rafteru, sve ukazuje da je to hmelj.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery

Dao zahvala: 25
Primio 150 zahvala u 240 postu/ova
RE: Da li je ovo divlji hmelj?
Jeste. Divljak. Uzmi par sisarika pa ih protrljaj medju dlanovima, mora imati arome. Mada mu je možda malo i rano, za 10-15 dana ponovo probaj.

I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
boskoi Offline
1.030 OG, 2,93% ABV

Dao zahvala: 2
Primio 2 zahvala u 2 postu/ova
(24.08.2015 05:37 )pivska mušica Wrote:  Jeste. Divljak. Uzmi par sisarika pa ih protrljaj medju dlanovima, mora imati arome. Mada mu je možda malo i rano, za 10-15 dana ponovo probaj.
Probacu ga za 15ak dana. Da li su divlje sorte aromatske ili za gorcinu? Inace,ima li neke literature o ovoj vrsti hmelja na nasem prostoru,bice interesantno skuvati pivo sa njim..
Find Odgovori
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV

Dao zahvala: 14
Primio 8 zahvala u 11 postu/ova
Koliko sam upratio bez analize se ne zna da li je za gorcinu ili aromu. Tj. nista mu se ne zna. Smile Mozda da pokusas da ubacis hmelja u lager neki i nakon par dana sam pokusas skontati sta sa njim.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery

Dao zahvala: 25
Primio 150 zahvala u 240 postu/ova
otprilike racunas da mu je AA% od 1,5%-2,5%, koristis ga iskljucivo za kasna dodavanja u vrucu sladovinu jer je malo riskantno da ide kao suhi hmelj. kakav ce okus i aromu dati to nikad ne mozes znati. moze biti ok, a moze biti i los. ako si kad probao divlje jabuke ili neko divlje voce onda znas u cemu je razlika izmedju kultivisanih sorti i divljih biljaka. ali nikad ne znas.

I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin

Dao zahvala: 15
Primio 87 zahvala u 94 postu/ova
mislim da je kolega @p.Ivo pravio pivo sa našim domaćim hmeljem. ne sjećam se šta je govorio o njemu. doduše to ne mora biti isti hmelj. probaj neku manju količinu napraviti. ja bih to samo za aromu koristio.
Find Odgovori
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV

Dao zahvala: 3
Primio 22 zahvala u 22 postu/ova
I ja imam u planu kuhati sa divljakomBig Grin, magnum za gorčinu, možda nešto na 20min i divljo za aromu pa šta bude bude.
Kod mene ima dosta bazge pa se možda parila sa hmeljem, možda bude citraBig GrinBig GrinBig Grin
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin

Dao zahvala: 15
Primio 87 zahvala u 94 postu/ova
(24.08.2015 10:06 )stane2006 Wrote:  I ja imam u planu kuhati sa divljakomBig Grin, magnum za gorčinu, možda nešto na 20min i divljo za aromu pa šta bude bude.
Kod mene ima dosta bazge pa se možda parila sa hmeljem, možda bude citraBig GrinBig GrinBig Grin

prije da će biti nelson Big Grin
Find Odgovori

Forum Jump:

Korinik(a) pregledava ovu temu: 1 Gost(iju)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools