Rating teme:
  • 0 Glasova - 0 u prosjeku
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Da se malo (ne)pohvalim
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV

Dao zahvala: 3
Primio 1 zahvala u 1 postu/ova
Da se malo (ne)pohvalim
This post was last modified: 22.09.2015 02:54 by yankee fan.
Hvala ljudima sa ovog foruma koji su doprinijeli da prosirim znanje tj upoznam pravo pivo, Nekad sam posjecivao ovaj forum nekoliko puta dnevno, citao vase recenzije, pokusavao da napisem svoje, Danas imamo mnogo novih clanova sto je za pohvalu, ali se sve svelo na "da se malo pohvalim"...vidim da se druzite sto je odlicno, ali po mom skromnom misljenju forum je otisao u qraz. Mozda sam i ja omatorio pa mi to sada tako izgleda pa je vrijeme da idemo dalje. U stvari sta ja znam, nemam pojma, niko nema pojma, znanje je krhko ( Simic u mojoj obradi).

Sisaj Zvezdo!!!
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV

Dao zahvala: 0
Primio 13 zahvala u 14 postu/ova
Da se malo (ne)pohvalim
Ma nije tako. Raspravljaju se recepti i saso mange. Ima i više članova.

A bilo je i vrijeme godišnjih...
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery

Dao zahvala: 25
Primio 153 zahvala u 241 postu/ova
RE: Da se malo (ne)pohvalim
Pa na ovom podforumu se slazem da se sve svelo na onu temu. Izgleda sto smo popili - popili smo Smile ali forum nije samo taj dio o recenzijama, nego ima dosta drugih podrucja o kojima se pise. Po statistikama forum kao stranica napreduje brojem posjeta i brojem klikova. A evo ja sam u Bosni sad i s obzirom da je vecina ljudi s foruma iz BiH, kad gledam sta je u ponudi od piva, i ovo je dobro, dosta se i napisalo recenzija. Meni bas fali forumas Shunj koji je nekad dosta ovdje dobrih stvari napisao.

I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV

Primio 24 zahvala u 28 postu/ova
This post was last modified: 22.09.2015 08:43 by AleksandarV.
Pa rekao bi da je forum samo početak. Uvod za ozbiljnije baljenje ovim lijepim hobijem. Da se pohvalim je dio o recenzijama piva. Osim tog dijela, tu su i sekcije za one koji kuhaju. Pa onda oprema, procesi. Novi kuhari. Ima malo i o papričicama. I na kraju i najvažnije, tu su druženja i nova prijateljstva.

Sent from my SM-T113 using Tapatalk
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin

Dao zahvala: 15
Primio 90 zahvala u 97 postu/ova
evo npr. ja sam malo lijen. imam par recenzija napisanih, odavno,ali evo nikako da ih okačim na forum.

ide forum svojim tokom. ima tu redovno novih tema, novih članova, dosta dobrih tutoriala (ovo sada što danny pravi će biti fantastično). jedna od najkonkretnijih stvari (u praksi) što smo napravili je i ova papirologija u vezi sa braumeistera. odlično odrađeno i svaka čast momcima.

istina je da je malo zamro podforum recenzije komercijalnih piva. taj podforum je za mene veoma važan jer širi znanje i informacije iz craft pokreta i dobrih kvalitetnih pivara. to po meni pomaže širenju pivske kulture. @yankeefan tebi kapa do poda jer si mnogo uradio za taj dio naše zajednice Big Grin ja ću se potruditi da nabacim ovo što sam pio Big Grin

biće ovo još bolje sve u to sam siguran.
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV

Dao zahvala: 19
Primio 17 zahvala u 17 postu/ova
Craft pivarstvo je u "modi" zadnjih par godina i velik broj ljudi se intersira za izradu piva kod kuće, pa je činjenica da forum raste i da ima znatiželjnih gostiju i novih članova.

To da se malo razvodnilo - pa i ja imam koji put takav osjjećaj ali to je zato što više ne pratim sve teme nego samo one koje su mi interesantne i ukojima mogu sudjelovati. U početku dok nisam upoznao forum sve sam čitao i pratio, sad više ne. Što ne znači da se forum razvodnio - ja sam se razvodnio. heheh

Evo kad je bio festival craft piva u Zadru, svi koje sam upoznao su me pitali na kojem sam forumu -jbg jedni ja sa Volimpivo.ba heheh
Većina njih nije ni čula za ovaj forum (jer svi iz rh se prvo nakače na pivarstvo.info) ali eto malo sam ga izreklamirao.
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV

Dao zahvala: 2
Primio 11 zahvala u 20 postu/ova
This post was last modified: 22.09.2015 09:13 by gajba.
Meni je ok ovo, ova najaktivnija tema "Da se malo pohvalim" je i dovoljna jer se ionako ona samo ponekad updateuje.
Materijala i tema ima stvarno puno, i sad je tesko sve upratiti. Kad bi se broj tema konstantno povecavao to bi znacilo samo razvodnjavanje foruma i dupliranje tema, mislim ne mozes imati sest tema o dry hoppingu.

Ja znam slucaj gdje su dva forumasa zajedno bili na moru (@elektropionir) pa ti reci da forum ode u qrc Smile

Zivjeli!
https://untappd.com/user/dejanc/beers
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV

Primio 24 zahvala u 28 postu/ova
Pošto je sekcija "Da se malo pohvalim" na udaru. Ovjde bi ponovo pokrenuo inicijativu da završimo kurs za prepozbavanje grešaka u pivu. Ide se po kafanama, donose se piva., Neko kaže nije mu se svidjela i tako to. A niko odo nas nije prošao kurs o greškama u pivu. I u komercijalnim pivama i u kraft pivama po pabovima ima grešaka. Te ne bi bilo loše da se potkujemo znanjem.
Find Odgovori
libor Offline
1.060 OG, 5,91% ABV

Dao zahvala: 1
Primio 1 zahvala u 1 postu/ova
Forum je odlican i veoma je velika podrska za one koje se zele upustiti u ovu tematiku , ja sam se ulijenio na forumu iz cisto licno-statusno-finansijsko-dubiozno-proslost:sadasnjost:buducnost-nekom bezveznih, a meni veoma bitnih stvari koje cu , nadam se brzo rijesiti , pa onda ide ubrzanim tempom kuhanje piva ... @ Gajba valjda cu napokon uhvatiti nekog vremena da se nadjemo i da napokon preuzmem one case , eh da jos uvijek ti cuvam ona 4 piva ...
Find Odgovori

Forum Jump:

Korinik(a) pregledava ovu temu: 1 Gost(iju)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools