Rating teme:
  • 0 Glasova - 0 u prosjeku
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rex C-100 problem
Quesheii Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Dao zahvala: 1
Primio 0 zahvala u 0 postu/ova
Rex C-100 problem
Pozdrav!
Pri kraju sam radova oko HERMS sistema.
Sinoc smo prvi put testirali i osim par sitnih korekcija sve je ok.
Imam problem sa termokontrolerima REX C-100 Berme. Sonde su K tipa, a uzeo sam i Pt 1000.
Testirao sam ga i recimo kljucalu vodu pokazuje 100 "C , ali kada sondu stavim u ledenu vodu onda vrijednost ide do 25"C i nece ispod.Znaci minimalna temperatura koju mjeri je 25"C.
Postoji li nacin u podesavanjima kako da to ispravim.
Takodje citao sam da postoji nacin kako Pt 1ooo(RTD) spojiti na kontroler koji je namjenjen za K tip.
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV

Dao zahvala: 3
Primio 24 zahvala u 28 postu/ova
RE: Rex C-100 problem
This post was last modified: 16.03.2017 12:04 by AleksandarV.
Šta priručnik koji si dobio uz kontroler kaže?
Bar ovaj priiručnik koji sam snimo sa interneta, kaže da možeš da štimaš koja sonda daje ulaz.
Vjerovatno tu imaš i podešavanje min i max temperature
Find Odgovori
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV

Dao zahvala: 18
Primio 6 zahvala u 6 postu/ova
This post was last modified: 16.03.2017 01:58 by svestenik.
Na mojim starim REX-ovima, kineski sa ebay-a, procedura je bila sljedeca:

1. spojis PT-100 sondu po shemi. Kod mene je bilo sljedece: gledano sa zadnje strane, donja desna tri pina su za sondu, donja dva su za dvije iste boje, gornji od tri je za zicu drugacije boje.

2. upalis REX. Kad dodje na osnovni ekran, drzis taster set i taster strelica u lijevo istovremeno stisnuto par sekundi, dok se ne upali posebni meni. Kod mene je pisalo COD na ekranu tad.

3. Ides sa strelicama dolje ili gore (ne sjecam se) dok se u gornjem redu ekrana ne ispise SL1. Sa K sondom je pisala vrijednost nesto tipa 0001 ili 0010.
Strelicom lijevo "hodas" po brojevima, a strelicama gore/dolje stimas vrijednost.

Kod mene je trebalo za PT100 sondu namjestiti vrijednost 1000. Kad namjestis vrijednost pritisnes ponovo set taster. Nakon toga sacekas 5-6 sekundi da REX sam ugasi meni.

4. Ugasis pa ponovo upalis REX. Ako je prihvatio promjenu parametara, prikazace ti ispravne vrijednosti sa PT100 sondom.
Find Odgovori
Quesheii Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Uputstvo ništa ne kaže jer je u potpunosti na kineskom.
Kontaktirao sam ih i spremni su da vrate novac ,ali to produzava paljenje HERMSA za nekih 20 dana.
Kada drzim SET i LIJEVO nedešava se ništa.Probao sam neku drugu kombinaciju tipki i opet ništa.
Sljedece što sam planirao je provjeriti drugim termometrom da li je tacan kada pokazuje 67"C.Ako jeste za kuhanje nebi bio problem.
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV

Dao zahvala: 2
Primio 12 zahvala u 17 postu/ova
(16.03.2017 03:30 )Quesheii Wrote:  Uputstvo ništa ne kaže jer je u potpunosti na kineskom.
Kontaktirao sam ih i spremni su da vrate novac ,ali to produzava paljenje HERMSA za nekih 20 dana.
Kada drzim SET i LIJEVO nedešava se ništa.Probao sam neku drugu kombinaciju tipki i opet ništa.
Sljedece što sam planirao je provjeriti drugim termometrom da li je tacan kada pokazuje 67"C.Ako jeste za kuhanje nebi bio problem.

Ne isplati ti se da vracas jer je postarina 20-30dolara.Ja imam dva rex c100 i dajem jedan dzaba ako mi neko osposobi drugi
Find Odgovori
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV

Dao zahvala: 18
Primio 6 zahvala u 6 postu/ova
Ajde uslikaj naljepnice da vidimo koji je tacno model u pitanju, mozda neko moze naci uputstvo.
Find Odgovori
Quesheii Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

[Image: 2n8cuht.jpg]
Find Odgovori
Quesheii Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

This post was last modified: 19.03.2017 10:11 by Quesheii.
Dva sam nekako uspjeo osposobiti, a ovaj treci je totalno poludio.
Ova dva i dalje pokazuju najmanju temperaturu od 20 ali pri vecim temperaturama se slazu sa Conradovim termometrom.
Na ova dva sam pronasao da je kombinacija DOLE+SET ulazak u Adj gdje se moze kalibrisati tmperatura a na ovom trecem ista kombinacija daje meni gdje ima nesto Cass i jos dvije opcije koje se ne mogu mijenjati.
Takođe kad se na LCK ukuca 100 i pritisne SET udje se u meni sa SL1,SL2,SL3 i SL4. Samo SL4 ima vrijednost 1.

Kako god izgubio sam povjerenje u ove termokontrolere pa bih uzeo nesto makar malo sigurnije i pouzdanije.Imate li neki predlog da se moze uzeti kod nas.

Na Piku sam nasao ovo http://www.olx.ba/artikal/22427370/digit...hladjenje/
Da li je neko koristio?
Hvala
Find Odgovori

Forum Jump:

Korinik(a) pregledava ovu temu: 1 Gost(iju)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools