Rating teme:
  • 0 Glasova - 0 u prosjeku
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tocilica za pivo
mdragan Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Dao zahvala: 0
Primio 0 zahvala u 0 postu/ova
Tocilica za pivo
Dobio sam tocilicu za pivo, po internetu sam gledao kako se cisti i to mi je jasno. Interesuje me koje sredstvo moze da se koristi za cisnje a da je dostupno na nasem trzistu ili neka zamjena sto moze da se kupi.

Hvala unaprijed, forum je odlican i poceo sam da skupljam potrebnu opremu za proizvodnju piva Smile Odje kod mene u Crnoj Gori je bas tesko naci osnovne sirovine za proizvodnju ali cu se nekako snaci...
Find Odgovori
djulba Offline
1.050 OG, 4,91% ABV

Dao zahvala: 3
Primio 8 zahvala u 18 postu/ova
RE: Tocilica za pivo
Možeš maći u poljoprivrednim apotekama izosan ili hloromax to je za sterilizaciju valjda si na to mislio. Ja koristim izosan. Samo moraš isprati poslije.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery

Dao zahvala: 25
Primio 153 zahvala u 241 postu/ova
djulba on je mislio na čišćenje sistema točionika. koliko znam propušta se neka lužina posebna kroz sistem, međutim dosta ovih forumaša koji koriste sisteme za točenje kažu da nikako ne čiste...

inače, kad prodaješ komercijalno pivo iz bačvi, onda je serviser te pivare zadužen da ti održava sistem za točenje...a ovako sam moraš to skontati.

evo ovdje imaš jedno 'no-rinse' sredstvo. koliko vidim nisu puno skupa, ali najbolje ti je da stupiš u kontakt sa nekim od tih servisera i od njih ćeš to sigurno moći nabaviti, kao i dobiti sva uputstva

I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mdragan Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Hvala, i da li komercijalna piva mogu da stoje vise od 4-5 dana u buretu kad se nacne bure ili je to neka marketinska prevara ? Procitao sam nedje da moze duze da stoji ako se mice sa CO2.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery

Dao zahvala: 25
Primio 153 zahvala u 241 postu/ova
ja sam istu stvar čuo i bila je već ovdje negdje rasprava na forumu oko toga. svi home breweri svoja piva drže u kegovima daleko više nego što bi to preporučili ljudi iz komercijalne pivare.

mislim da micanje sa CO2 ničim ne može poboljšati stabilnost piva, čak naprotiv, što više CO2 u pivu to bolje (u smislu stabilnosti i dugotrajnosti)....

I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
buky1 Offline
1.030 OG, 2,93% ABV

Dao zahvala: 1
Primio 2 zahvala u 3 postu/ova
Meni su neka piva i po tri mjeseca bila u bačvama bez nekih značajnih promjena. Točionik ćeš očistiti tako da nabaviš kristalnu soodu
[Image: soda-300x225.jpg]

Kod nas je ima u svakoj poljoprivrednoj trgovini. Ja stavim u bačvu 5 supenih kašika i nalijem vrelu vodu cca 10 lit. Zatvorim bačvu izmućkam da se otopi. Mućkam cca 5 minuta i onda spojim bačvu na točionik, nadrukam co2 i pustim kroz sistem. Vodu sa sodom hvatam u drugu bačvu i na taj način perem i bačve i točionik. Nakon toga isperem sve sa vodom. Za ispiranje imam posebni priključak kojim spajam grifer na vodovodnu pipu, ali možeš i tako da vodu naspeš u bačvu nadrukaš i ispireš. Nadam se da sam dobro objasnio...[/align]
Find Odgovori
mdragan Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Ja sam cuo da ako se drzi previse na CO2, da pivo poprimi previse CO2 i da onda previse pjeni. Ali ako je buky1 vec probao onda je vjerovatno tako.
Find Odgovori
buky1 Offline
1.030 OG, 2,93% ABV

Dao zahvala: 1
Primio 2 zahvala u 3 postu/ova
This post was last modified: 08.03.2013 08:50 by buky1.
Driš na malom tlaku, manje od jednog bara i neće se pjenit, samo da ga održava. Čak i ne mora biti spojen na co2

Danas cu probati pivo koje je skinuto sa točionika oko Božića ima pola bačve pa javim kakvo je
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin

Dao zahvala: 15
Primio 90 zahvala u 97 postu/ova
nabavili smo nedavno točionik. sad će pivo teći u potocima Big Grin uglavnom imamo 2 manometra (od kojeg je jedan da valja), bocu sa CO2, dva grifera za karlovačko/sarajevsko i za tuborg, kobru sa jednom pipom i hladionik sa dva izlaza. naredna investija su konektori za corny keg ili bačva od 30 l koja paše za navedene grifere. jedino što mi se baš i ne sviđa je pipa i kobra jer sad za sada ne možemo koristiti pipu bez kobre. pipa nema onaj nastavak sličan niplu, ali i to ćemo vremenom riješiti.

evo i par slika naše mean machine Big Grin

[Image: PB270130.JPG]

[Image: PB270131.JPG]

[Image: PB270136.JPG]

[Image: PB270141.JPG]

na sljedeće dvije slike se vidi taj "problem" u vezi sa korištenjem pipe bez kobre

[Image: PB270144.JPG]

[Image: PB270145.JPG]
Find Odgovori
Svarrogh Offline
1.060 OG, 5,91% ABV

Primio 10 zahvala u 20 postu/ova
Imas za nabaviti nastavak koji se sarafi na kraj pipice i onda ju mozes koristiti samostalno Wink

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin

Dao zahvala: 15
Primio 90 zahvala u 97 postu/ova
ma ovakav najobičniji nastavak

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9G...uuMQu8NtEj

mada nam to uopšte sada nije prioritet. bitno nam je da točionik stavimo u pogon Big Grin
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV

Dao zahvala: 2
Primio 11 zahvala u 20 postu/ova
E ako nadjes u BiH taj "obicni nastavak" svaka cast Smile
Ja sam slucajno naletio na servisera koji je radio u Austriji u pivari, pa pokupio 4-5 komada... Ali da ima kupiti novo, tesko.

Zivjeli!
https://untappd.com/user/dejanc/beers
Find Odgovori

Forum Jump:

Korinik(a) pregledava ovu temu: 1 Gost(iju)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools