Rating teme:
  • 0 Glasova - 0 u prosjeku
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

BrewDog
Shone Offline
1.030 OG, 2,93% ABV

Dao zahvala: 0
Primio 0 zahvala u 0 postu/ova
BrewDog
This post was last modified: 04.01.2014 11:53 by Shone.
Ko se nađe u Beogradu, obavezno neka svrati do kafića Šoljica, Trg Nikole Pašića 5.

Imaju odlična škotska piva firme BrewDog.

Dead Pony Club
- Californian Pale Ale

ABV:
3.8%
Malts:
Spring Blend, Cara and Crystal Malts
Hops: jako zahmeljano pivo Simcoe dominira
Simcoe, Citra and Mosaic -

https://www.dropbox.com/sc/yifllq25yyqqpa3/uCYJGuaFUg

5 A.M Saint - American Amber

ABV:
5%
IBU's:
25
Malts:
Maris Otter, Caramalt, Munich Malt ( slad vrh stavljaću ga i u mleko ), Crystal and dark crystal malts
Hops: Takođe dobro zahmeljano pivo, kažu da su im ovo omiljene vrste, koje note dodaju pojedine vrste, ne bih znao da kažem u ovom pivu po meni i dalje dominiraju simcoe i cascade, mislim da je Nelson Sauvin sa Novog Zelanda, ali pored ove dve vrste ja ništa drugo ne osećam.
Pošto i nisam baš ljubitelj, kristala u suvo hmeljanim pivima, dakle volim da takva piva budu čistijeg profila, blagu prednost dajem Dead Pony Club-u, do duše i u njemu ih ima, ali je sve urađeno daleko suptilnije, tako da je suvo hmeljanje došlo do punog izražaja.

Nelson Sauvin, Amarillo / Dry Hops: Simcoe, cascade, centennial. ahtanum, Nelson Sauvin

https://www.dropbox.com/sc/41ulspdifpnwkhy/mvymWgkOFl

Od ova tri za sada najbolje njihovo pivo po meni je : Libertine Black - American Black Ale

ABV:
7.2%
Malts:
Extra Pale, Caramalt, Cristal and Carafa Malts
Hops:
Simcoe
IBU : 65

Nema suvog hmeljanja, tako da se Simcoe skoro ne može ni prepoznati.

https://www.dropbox.com/sc/5jf8g8ua4gtkq2f/Jk3wKg4E13

Jedno pivo taman, dva piva mnogo, tri malo.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery

Dao zahvala: 25
Primio 153 zahvala u 241 postu/ova
RE: BrewDog
dead pony club sam pio i punk ipa. oba jako dobra piva, s tim da je mene puno više iznenadila lakoća dead pony-a s tako jakom hmeljnom aromom. meni je taj dead pony baš ostao urezan u sjećanje i opet bih ga popio gdje god samo da mi se ukaže prilika. za ova ostala ne znam, ali sam siguran da s njima nema greške, pa ide i od mene preporuka za brewdog Smile

I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shone Offline
1.030 OG, 2,93% ABV

This post was last modified: 08.01.2014 12:51 by Shone.
(05.01.2014 12:39 )pivska mušica Wrote:  dead pony club sam pio i punk ipa. oba jako dobra piva, s tim da je mene puno više iznenadila lakoća dead pony-a s tako jakom hmeljnom aromom. meni je taj dead pony baš ostao urezan u sjećanje i opet bih ga popio gdje god samo da mi se ukaže prilika. za ova ostala ne znam, ali sam siguran da s njima nema greške, pa ide i od mene preporuka za brewdog Smile

Dead pony club je fantazija, u kafiću su greškom stavili na karti pića da mu je IBU 25 i to pije vodu samo onima koji pivo nikada nisu pravili. Gorčina mu je sigurno u rangu Pale Ale piva i prelazi prag od 40 IBU, a miris se oseća pola metra od čaše, meni veoma dobro poznat, ali ne kao nešto što mnogi opisuju kao citrusnu aromu grejpfuta, već miris zove, i uopšte mi nije jasno zašto mnogi taj miris povezuju sa tom citrusnom voćkom. Što se tiče ukusa tu bi i mogao da se složim, ali miris je potpuno isti kao miris zove. Uostalom jedan od najboljih IPA piva na svetu nosi u svom nazivu ime te biljke.

Što se tiče. Libertine Black mislim da nikada bolje izbalansirano pivo nisam probao. Pivo za uživanje, Ima tu svega, ali nema šanse da kažeš šta preovlađuje, kao da ga je pravio vrhunski majstor za riblju čorbu, sve na svom mestu. Možda pivo ima suvog hmeljanja, ali ga ja nisam osetio. Pony jeste atraktivnije pivo, ako je to pravi izraz, ali ja prednost dajem ovom pivu. Mada ih je glupo porediti, jer nemaju nikakvih dodirnih tački, sem što je i jedno i drugo pivo.

Moram još nešto da dodam, interesantno mi je kako se nekad utisci poklapaju, iako je sam opis apstraktan, ali si potpuno u pravu kada kažeš za Pony da je lak, baš takav utisak ostavi na kraju, u pozitivnom smislu. Za razliku od 5 A.M Saint-a kod koga ima svega i pravi opis bi bio džumbus, kao da je neko hteo da ukusom pokaže. šta sve može u pivo da se stavi.Ono što će te sigurno zapamtiti su njihovih 5 vrsta hmelja, koji će zasigurno trajati narednih sat vremena posle popijenog piva.

Find Odgovori
Svarrogh Offline
1.060 OG, 5,91% ABV

Primio 10 zahvala u 20 postu/ova
Libertine Black Ale je suho hmeljen i pored Simcoe-a ima jos malo drugog hmelja.
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV

Dao zahvala: 2
Primio 11 zahvala u 20 postu/ova
Sinoc sam probao Libertine i ne da se osjeti hmelj nego udara. Bas je zahmeljen, ovo je ustvari crna IPA. Odlicno pivo, pogotovo sto u poslednje vrijeme pijem pretezno Njemacka piva pa su me ovolika kolicina hmelja i aroma odusevili. Odicno izbalansirano.

Zivjeli!
https://untappd.com/user/dejanc/beers
Find Odgovori
Shone Offline
1.030 OG, 2,93% ABV

This post was last modified: 22.01.2014 08:21 by Shone.
Uputih se danas u nameri da probam Hardcore IPA, međutim nestalo.

U zamenu naravno uzeh Punk IPA

ABV:
5.6%
IBU's:
45
Malts:
Marris Otter Extra Pale Malt
Hops:
Chinook, Simcoe, Ahtanum, Nelson Sauvin

Nema se tu šta mnogo reći, ko želi da se upozna sa IPA stilom ovo je sigurno klasičan primer tj baza. Suvo pivo taman koliko treba, može se primetiti alkohol u koliko se na to obrati pažnja. Suvo hmeljanje nije toliko izraženo kao kod Pony varijante, ali je zato ukus na grejfrut ovde izražen, iako mi je miris i dalje bliži zovi nego toj citrusnoj voćki. Što bi rekao Mušica nije lagan kao poni, ali zna da klizne. Sve u svemu idealno bi bilo da su se našli negde na pola puta.
Pony je daleko kompleksniji, naravno to se od IPA piva sa malt strane uopšte i ne zahteva. Ali moglo bi malo, u stvari kome se ne sviđa, neka pređe na drugo pivo to je to.
Favorit i dalje, bez konkurencije u okviru Škodskih kučića [b]Libertine Black[/b]

Attached File(s) Thumbnail(s)

Find Odgovori
Atomik Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

[Image: WP_20140418_001.jpg]

Brewdog 5 A.M. Saint

Pivo crvenkasto do tamno brončane boje, bistro. Pjena je bež i sa solidnom retencijom, vrlo bubbly sa obilatim lacingom.
U mirisu se mješaju sladne note, prvenstveno karamele, sa zemljanim hmeljevima, citrusima, cvijećem i kao da se negdje osjeća i grožđe.
Miris se dosta mijenja s grijanjem piva, pa sladni karakter postaje izraženiji.
Okus je sličan, karamel slad, grejp... Balans je stvarno poseban, čas bi pivo okarakterizirao kao da je na sladnoj strani, čas
na strani hmelja- ali hmeljevi su na ovoj klackalici ipak teži.
Karbonizacija je prilično slaba, osjet tečnog piva, ali sa dosta lijepe gorčine koja se dugo zadržava u ustima.
Sveukupno- zanimljivo pivo koje bi rado ponovo pio, super balansirano 4/5.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery

Cocoa Psycho 10% alc. RIS sa čokoladom i kakaom. Dobro pivo ali sam očekivao puno više od njega. Dosta mi se osjeti gorčina samog kakaa, a pivo po mom mišljenju jednostavno nema onaj neki svoj potpis. Puno sam boljih RIS-eva pio.

[Image: 0HfQJDb.jpg]

Find Odgovori
makthemak Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

[Image: wa5xjt.jpg]

Brewdog Hardcore IPA je DIPA sa 9,2% ABV, gorcine 150IBU. Smejdkaste boje, u mojoj casi gotovo bez pjene, ali ovo sto se vidi na slici zadrzalo se do samog dna. Lacinga gotovo da nema. Pivo je za moj ukus malo pregorko i ostjeti se fino hmelj kao i u drugim brewdog pivima. Ne znam ali mi zbog svoje gorcine pivo nije sjelo i ne znam bih li ga opet kupio.
Find Odgovori
Travolta Offline
1.030 OG, 2,93% ABV

Upravo se docepao jedne boce Punk IPA od brewdoga,mogu reci same pohvale. Dali je netko to pokusao klonirati??
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery

Mislim da ovdje na forumu niko nije pokušavao ali uz dobar recept i kvalitetan hmelj u velikim količinama možeš dobiti jako slično, ako ne i bolje pivo.

Find Odgovori
Travolta Offline
1.030 OG, 2,93% ABV

(09.05.2015 11:15 )pivska mušica Wrote:  Mislim da ovdje na forumu niko nije pokušavao ali uz dobar recept i kvalitetan hmelj u velikim količinama možeš dobiti jako slično, ako ne i bolje pivo.

probat cu ja cim mi se fermentor oslobodi,slozit cu recept posto trenutno imam sve te hmeljeve drinking-beer pa da nesto iskemijamo beer
Find Odgovori

Forum Jump:

Korinik(a) pregledava ovu temu: 1 Gost(iju)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools