VolimPivo.ba
Kegging - Printable Version

+- VolimPivo.ba (https://volimpivo.ba/forum)
+-- Forum: PIVARSTVO (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Oprema i sanitacija (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Thread: Kegging (/showthread.php?tid=62)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Kegging - Stane - 09.03.2017

Kako gazirati pet kegova u isto vrijeme?


RE: Kegging - elektropionir - 09.03.2017

Pa nabavis razdjelnik. Mislim da danny ima za dva ili tri.


RE: Kegging - Stane - 09.03.2017

(09.03.2017, 08:28 )elektropionir Wrote: Pa nabavis razdjelnik. Mislim da danny ima za dva ili tri.
Znači da moram nabaviti razdjelnik i pet konektoraBig Grin

A jel može ovako:
Pet kegova, u svaki na 18 litara piva 108gr šećera što je 6gr po litri pa gazirati na sobnoj temperaturi 15 dana?


RE: Kegging - elektropionir - 09.03.2017

(09.03.2017, 08:32 )Stane Wrote:
(09.03.2017, 08:28 )elektropionir Wrote: Pa nabavis razdjelnik. Mislim da danny ima za dva ili tri.
Znači da moram nabaviti razdjelnik i pet konektoraBig Grin

A jel može ovako:
Pet kegova, u svaki na 18 litara piva 108gr šećera što je 6gr po litri pa gazirati na sobnoj temperaturi 15 dana?
A buraz dadnes meni 3 kega vidis da su ti višak... Tongue
Moze, samo moras vidjeti koliko ces secera, jer koliko se sjecam u keg se dodaje vise secera nego u boce.
Ili to vazi samo za malo bure od 5L....


RE: Kegging - zlimfur - 22.05.2017

burman je onu bačvu koju smo prvu spojili na majevici karboniziro secerom, i bio je super.

kontam da za kriglu spremimo jedan keg, vidio sam da je super prakticno. jebo flase.


RE: Kegging - zlimfur - 23.05.2017

na Majevici sam skonto jednu stvar: kegiranje je zakon!

sad bih ja malo da se zadam u to i da vidim s vama koji to vec radite, sta je najbolje za pocetak.

gledo sam po ovim americkim forumima, njima je onaj keezer zakon. 4 i više pipa, vamo puna škrinja pive i žanji. meni je to malo previše i kontam da mi je dovoljno da imam 2 pive maksimalno.

i sad kontam, da li je bolje da idem na to da nađem frižider u koji mogu stati dva kega, malo ga izbušim za cijevi (prema boci i prema glavi za točenje) ili je bolje da kupujem točionik (eventualno na zračno hlađenje, kako bi se mogo praktično prenosati po potrebi kad je kakva party i to)?

ova varijanta sa frižiderom meni laiku se čini bolja, jer piva je stalno ohlađena (ne moram se bojati da će mi na terasi "provriti" onako spojena na točionik) i vjerovatno duže traje, nego da mi stoji spojena na vodeni/zračni točionik, koji hladi tek kad pivo teče kroz njega.

kad bi napravio ovaj fazon sa frižiderom, onda bi u nekoj svijetloj budućnosti gledo da nabavim onaj točionik ko kod timija. gledo sam ih na ebay-u ima za 350 eura da se kupi, ali je ono top što se mene tiče. za svaki party pod ruku i deri..

hajde me malo nasavjetujte, jer (sad bi meni naš dragi precjenik p.Ivo reko, jelde, i ti si ono išo u gimnaziju) što bi rekli stari Latini, bis dat qui cito dat - dva put daje, ko brzo daje.. a u petak sam se družio sa jevrejom (sanjo pozdravi) pa sam naučio neke stvari o davanju (i uzimanju).. Wink


RE: Kegging - elektropionir - 23.05.2017

Ma kegiranje je iz raja izašlo Big Grin
Uglavnom prostor ti diktira večinu stvari. Kod mene je napravljen od frizidera, za dva kega u njemu.
I ok je. Ako češ ih držati u kući, piti i uvijek su ohlađeni. Lako je karbonizaciju raditi.
Ako češ hodati po festivalima, druženjima i sl. treba ti uvijek i mobilni točionik. Ali ako
ti je plan nabavljati ga nekada kasnije onda nemaš dilema.
Mislim da je za kućnu upotrebu opcija neke varijane keezera bolja definitivno.
Za početak možeš istakanje riješiti i party pipom, možda da i ne praviš pipe na frižideru i
vidiš kako će to ići.


RE: Kegging - zlimfur - 23.05.2017

(23.05.2017, 08:43 )elektropionir Wrote: Ma kegiranje je iz raja izašlo Big Grin
Uglavnom prostor ti diktira večinu stvari. Kod mene je napravljen od frizidera, za dva kega u njemu.
I ok je. Ako češ ih držati u kući, piti i uvijek su ohlađeni. Lako je karbonizaciju raditi.
Ako češ hodati po festivalima, druženjima i sl. treba ti uvijek i mobilni točionik. Ali ako
ti je plan nabavljati ga nekada kasnije onda nemaš dilema.
Mislim da je za kućnu upotrebu opcija neke varijane keezera bolja definitivno.
Za početak možeš istakanje riješiti i party pipom, možda da i ne praviš pipe na frižideru i
vidiš kako će to ići.

ja sam to konto drzat na terasi (koju zimi malo konzerviram), tako ima mjesta ili za fridzu ili keezer. znaci, keezer nije losa stvar (nesto kontam, kad cu doci do toga da imam cetiri pive spojene) ?

druga stvar, kolika je cijena corny kegova? izgleda da jedan drug ima par tih kegova, ali veli nemam pojma posto je to, pa da se malo raspitam, pa da mi to proda..


RE: Kegging - elektropionir - 23.05.2017

pa ja bih onda keezer radije. Uvijek zatreba. Dvije piješ, dvije karboniziraš i sl.
A kegovi... mi smo po 50 KM plaćali ako se dobro sjećam.
Ima li taj drug "viška" da se i ja privalim za jedan?


RE: Kegging - zlimfur - 23.05.2017

(23.05.2017, 09:47 )elektropionir Wrote: pa ja bih onda keezer radije. Uvijek zatreba. Dvije piješ, dvije karboniziraš i sl.
A kegovi... mi smo po 50 KM plaćali ako se dobro sjećam.
Ima li taj drug "viška" da se i ja privalim za jedan?

vidjecu s njim koliko ima toga.

on je imo onaj post-mix aparat za sokove sa 5 ili 6 pipa ne sjećam se više, pokazivo je to on meni. moglo bi se teoretski i to koristiti za pive, ali je to on platio 5000 km, pa bi vjerovatno da izvuce neku kintu, a meni je to vej tu mač, sve i kad bi mi dao za desetinu cijene.. Wink


RE: Kegging - mange_tout! - 23.05.2017

Ako možeš nabavi corny kegove, prije nego ove druge. Stvarno su zakon. Onaj aparat timijev je vrhunski, odličan. Kegiranje nije teško, brzo se obavi, ali je malo poskup sport.


RE: Kegging - bosniamaj - 25.05.2017

Ako ćeš slušati elektropionira, samo kegiranje buraz Big Grin

I ja planiram u skorije vrijeme, kad završim sa drugim ulaganjima. I ići ću vjerovatno sa malim frižiderom, jer imam jedan stari u garaži. Doduše jako je mali, pa ću prije toga provjeriti dobro kakvi su mu kapaciteti.

Keezer je malo komplikovaniji za korištenje, jer moraš sve dizati onako visoko i spuštati unutra. Za bildanje nisu loši Big Grin