VolimPivo.ba
anketa, forum, izgled, funkcije - Printable Version

+- VolimPivo.ba (https://volimpivo.ba/forum)
+-- Forum: O FORUMU (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Prijedlozi za unaprijeđenje foruma (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: anketa, forum, izgled, funkcije (/showthread.php?tid=419)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - djulba - 10.07.2013

Eto, ja kažem da ti samo klikneš i to je to Smile


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - pivska mušica - 24.09.2013

Evo traženo je da postavimo lokaciju u post bitu ispod avatara. To je urađeno pa molim sve članove da odu u User CP -> Edit profile i da dodaju svoju lokaciju da bi imali lakšu komunikaciju i da bismo lakše mogli dogovarati sve.


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - pivska mušica - 27.09.2013

Imamo li nekog na forumu da zna php i mysql?


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - dlb - 27.09.2013

Za sta je potreban PHP i SQl? Malo sam zardjo ali nije nikakav problem podsetiti se.


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - pivska mušica - 27.09.2013

pp


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - pivska mušica - 01.10.2013

uskoro potpuno novi dizajn i funkcije na forumu. bit ce mnogo iznenadjenja. posto sad trenutno radimo na tehničkom uređenju, molim sve dodatne ideje, ako bilo ko ima, da ovdje napiše.

uredili smo većinu stvari koje ste tražili u prethodnim postovima. radimo na bazi recepata kao na home brew talk-u... ispod avatara svakog člana će biti drop down menu sa receptima koje je postavio u posebnu bazu, kroz formu koja će biti dostupna na forumu. također, imat ćemo poseban tab Recepti, koji će biti fiksan, odnosno recepti će se moći samo ocijenjivati od strane ostalih članova, dok će sva rasprava o istim biti na podforumu Recepti - razmjena i diskusije, direktno na forumu.

sve prijedloge što se tiče dizajna ćemo isto razmotriti. za sada će dizajn cijelog foruma biti tamne boje.

dakle, ne želim sam da odlučujem kako će forum izgledati, nego slušam vas. ako se ne javite onda će biti sve po mojim zamislima i idejama (al onda poslije nemoj da se žalite, šta je ovo, na šta ovo liči, e valja mi boja itd. Big Grin )


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - Svarrogh - 01.10.2013

Stavi datum posta iznad posta a ne ispod Smile


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - pivska mušica - 01.10.2013

svarrogh urađeno je to već Smile čim se prebacimo na novi hosting i uploadujemo novu temu, to će sve biti vidljivo. Smile


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - Svarrogh - 01.10.2013

Svaka cast Big Grin


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - pivska mušica - 01.10.2013

ovakva je tehnička zamisao baze recepata:

gore će na forumu postojati tab 'RECEPTI'

Kada kliknete na taj tab, otvorit će vam se dvije opcije: a) Dodaj recept b) Pretraži recepte

Pod a) će biti forma preko koje će se unositi svi podaci o receptu. Kada korisnik napravi recept klikne na 'SPASI RECEPT' taj recept ide u bazu u PDF formatu odakle se poslije preko opcije 'PRETRAŽI RECEPTE' može uraditi download tog recepta u PDF-u. Osim toga, link za taj recept se dodaje u profil korisnika ispod avatara u dropdown meni.

Što se tiče same baze recepata, tamo neće ništa biti moguće pisati, osim feedbacka. dakle isto kao na ebayu - deset zvjezdica, i 180 karaktera za kratki komentar tipa - 'probao sam recept, preporučujem svima' ili 'treba malo povećati hmelj' ili 'nije čemu' itd.... Detaljniji komentari i diskusije oko svakog recepta se mogu voditi u podforumu Recepti - razmjena i diskusije na forumu.

Cilj je da u bazu stavljamo samo i isključivo provjerene recepte, a ne eksperimentalne i neprovjerene. Posebno u bazu ne idu recepti koji su skuhani ali nisu još piva ni probana. Zadržavam pravo da čistim bazu recepata prema vlastitom nahođenju Big Grin

redosljed recepata u bazi će se formirati na osnovu feedbacka ostalih korisnika. naravno kategorizacija recepata će ići prema BJCP-u.

ako mislite da sam nešto pogriješio u vezi svega ovoga, ili ako mislite da se može još nešto bolje od ovoga uraditi, slušam prijedloge.


AW: anketa, forum, izgled, funkcije - ale ale - 01.10.2013

super je ovo...

________________________________________________________________________
"You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer." Frank Zappa


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - pivska mušica - 31.08.2014

ljudi dajte ako neko od vas zna ili zna nekoga ko zna, a voljan je pomoći oko migracije kompletnog foruma i mysql baze na localhost preko wamp-a ili xampp-a da se javi ili ovdje ili na pp, a najbolje na skype ili fb chat. par sitnica me koči da završim sve i vjerujem da su totalno glupe, ali jbg....



joj čime se ja bavim, umjesto da pijem pivo i uživam Big Grin


frizider