VolimPivo.ba
anketa, forum, izgled, funkcije - Printable Version

+- VolimPivo.ba (https://volimpivo.ba/forum)
+-- Forum: O FORUMU (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Prijedlozi za unaprijeđenje foruma (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Thread: anketa, forum, izgled, funkcije (/showthread.php?tid=419)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - sheha - 31.08.2014

Hajd javi sta tacno treba. Imam instaliran xamp pa da vidim mogu li pomoci.


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - pivska mušica - 31.08.2014

prvo nemoj mi se smijat ako sta provalim Big Grin

ovako, napravio sam kopiju kompletnog sajta preko ftp-a (filezilla) na računar, a onda prebacio u C:->xampp->htdocs

preko phpmyadmina importovao najfriškiju bazu koju sam neposredno prije exportovao preko admincp-a sa servera na kojem je forum online. znači taze baza.

s obzirom da sam promijenio ime baze na novom (lokalnom) serveru i da se host name promijenio, mora se konfigurisati config file, odnosno dio koda iz tog fajla koji sadrži šifru za pristup bazi i svim ostalim podacima u vezi baze.

taj dio koda iz config.php izgleda ovako:

Quote:$config['database']['type'] = '?????';
$config['database']['database'] = '?????????';
$config['database']['table_prefix'] = '????????';

$config['database']['hostname'] = '????????';
$config['database']['username'] = '??????';
$config['database']['password'] = '????????';

upitnici su tu zato jer ja ništa živo nisam postavljao na localhostu preko xamppa i nemam pojma koji mi je user i password za bazu kad ih nisam ni postavio Huh

pokušavao sam tu kucati 'null' ili ostavljati prazno između navodnika, ali opet ne može da prođe i dobijam ovu mysql grešku

[Image: mysql%20error%20sheha.PNG]

znači traži mi password, ali passworda nema jer ga nisam ni namjestio....


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - dbertovi - 01.09.2014

Pozz Musice!

Moze li ti ovo pomoci?
http://stackoverflow.com/questions/17823189/how-do-i-use-mysql-through-xampp
Ako je instaliran XAMPP, pogledaj u dokumentaciji koji je password za usera root.
Pa:

pod database: 'ime-tvoje-baze'
pod hostname: 'localhost'
pod username: 'root'
pod password: 'password-koji-pronadjes'

Iako ja instaliram Apache/PHP/MySQL zasebno, cini mi se da se kod XAMP/WAMP ili LAMP instalacija, password za root usera mora dodati kod instalacije.
Ako nista ne pomaze, reinstaliraj XAMPP, i uprati gdje se dodaje user kad se prikupljaju podaci za instalaciju.
I zovi ako sta treba.
LP

(31.08.2014, 10:49 )pivska mušica Wrote: prvo nemoj mi se smijat ako sta provalim Big Grin

ovako, napravio sam kopiju kompletnog sajta preko ftp-a (filezilla) na računar, a onda prebacio u C:->xampp->htdocs

preko phpmyadmina importovao najfriškiju bazu koju sam neposredno prije exportovao preko admincp-a sa servera na kojem je forum online. znači taze baza.

s obzirom da sam promijenio ime baze na novom (lokalnom) serveru i da se host name promijenio, mora se konfigurisati config file, odnosno dio koda iz tog fajla koji sadrži šifru za pristup bazi i svim ostalim podacima u vezi baze.

taj dio koda iz config.php izgleda ovako:

Quote:$config['database']['type'] = '?????';
$config['database']['database'] = '?????????';
$config['database']['table_prefix'] = '????????';

$config['database']['hostname'] = '????????';
$config['database']['username'] = '??????';
$config['database']['password'] = '????????';

upitnici su tu zato jer ja ništa živo nisam postavljao na localhostu preko xamppa i nemam pojma koji mi je user i password za bazu kad ih nisam ni postavio Huh

pokušavao sam tu kucati 'null' ili ostavljati prazno između navodnika, ali opet ne može da prođe i dobijam ovu mysql grešku

[Image: mysql%20error%20sheha.PNG]

znači traži mi password, ali passworda nema jer ga nisam ni namjestio....



RE: anketa, forum, izgled, funkcije - pivska mušica - 01.09.2014

@dbertovi

uspio sam, kod kreiranja baze preko xamppa postavljanje passworda je samo moguca opcija. sinoc sam pokusavao ostaviti jednostavno prazno između navodnika na mjestu passworda u ovom kodu i nije uspjevalo nikako, jutros sam sve reinstalirao i sve fajlove ponovo prebacio, ponovo digao bazu i bez passworda uspio pristupiti sajtu na localhostu.

uglavnom hvala puno!

Smile


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - sheha - 01.09.2014

Eto, mislim da je to isto kao sto sam ti opisao sinoc u PP kako je kod mene radilo.


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - pivska mušica - 01.09.2014

(01.09.2014, 03:16 )sheha Wrote: Eto, mislim da je to isto kao sto sam ti opisao sinoc u PP kako je kod mene radilo.


jeste sheha i hvala još jednom na savjetima. uglavnom, ja sam sve to isto i sinoc pokusao ali nije išlo. jutros kad sam kompletan postupak ponovio, proradilo je... ne znam zašto sinoc nije moglo, ali nije ni bitno. bitno je da sad radi. hvala svima koji su pomogli beer


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - pivska mušica - 10.09.2014

instalirano sam novu, sigurniju i unaprijeđeniju verzija tapatalk plugina. skrenuli su mi pažnju da bi moglo biti nekih problema sa rasporedom tema i da bi moglo biti pomiješanih stvari, na primjer pročitane/nepročitane teme itd na početku kad se logujete na tapatalk. samo da obavijestim sve koji pristupaju sa tapatalka.
Zivjeli


Re: anketa, forum, izgled, funkcije - Sile - 11.09.2014

Zasad moram reci da je funkcionalno i nema vecih problema oko tapatalka.


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - Goggy - 11.09.2014

Malo sam izgleda kasno naletio na temu..
Ako nije kasno za prijedlog, sugestiju;
Ako je moguće napraviti da kod davanja naziva posta, odmah predlaže sekciju/ podforum u koji će se smjestiti, radi lakšeg kasnijeg snalaženja.
Nešto kao na PIK-u kad objavljuješ oglas.


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - pivska mušica - 11.09.2014

mozes li malo detaljnije jer ne razumijem. kad pišeš novu temu svakako moraš ući u podforum u kojem tu temu stavljaš. većinu stvari kod customizacije mybb forumske platforme je moguće odraditi, i rado ću pokušati sve da napravim što mi zatražite, ali mi nije jasno konkretno kako si to zamislio?


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - pivska mušica - 11.09.2014

a sad vidim da ti o postovima govoriš, ali opet ista priča, da bi bilo šta napisao u postu, moraš prvo biti u temi u kojoj je taj post... da ti na tagove ne misliš?


RE: anketa, forum, izgled, funkcije - Goggy - 12.09.2014

Ne, mislio sam na postove.
U pravu si, ali nekoliko puta mi se desilo (a vidio sam da je bilo još i drugih slučajeva) da uđem u temu, namjerno ili slučajno "pogrešno" i postavim post, a onda se on "prebaci" (odnosno administrator Smile u adekvatniji, što je super.
Sugestija je, ako je moguće kad pišeš post, da forum automatski predlaže gdje bi još mogao da se ubaci, odnosno u koju temu/ podforum.
Probaj na PIK- u objaviti nešto pa ćeš vidjeti kako čim napišeš npr: xbox- daje prijedloge: konzole, dijelovi, igrice...