VolimPivo.ba
Kegging - Printable Version

+- VolimPivo.ba (https://volimpivo.ba/forum)
+-- Forum: PIVARSTVO (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Oprema i sanitacija (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Thread: Kegging (/showthread.php?tid=62)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Kegging - mange_tout! - 24.09.2013

(24.09.2013, 11:08 )pivska mušica Wrote: a negdje sam čuo da je nemoguće isprati smrad cole iz ovog kega...
nemoj me u crnjak bacati ccc


RE: Kegging - pivska mušica - 24.09.2013

NaOH bi trebao riješiti stvari Big Grin


RE: Kegging - Svarrogh - 24.09.2013

U prvom kegu kojeg sam kupio je bilo vino. W5 Oxy je sredio da se nista ne osjeti. Coca cola je najmanji problem, u njegovom kegu je bio pepsi heheheh Smile Sala na stranu, nalij tople vode, oxy i nemas problema.


RE: Kegging - mange_tout! - 24.09.2013

da NaOH će spaliti sve Big Grin

hvala svarrogh, sutra ću ga rastaviti i poslikati dijelove, pa da vidimo fali li išta beer


RE: Kegging - sarajevskopivo - 25.09.2013

Miris Cole/pepsija se da ukloniti. U toplu vodu dodaj oksija i ostavi par minuta nakon toga dobro isperi i to je to.
Sa gumica je teze vec ukloniti miris. One su dosta jeftine i mozes/trebao bi ih promijeniti.
Dobro je da ti boca drzi pritisak.


RE: Kegging - mange_tout! - 25.09.2013

otvorio keg, a stanje je odlično. u potpunosti je čist i u njemu je bila voda. i sreća da je bila jer me je poprskala kada sam šaravcigerom pritisnuo ventil. svarrogh zeznuo si me, ipak je na desnoj strani co2, a ne na lijevoj Big Grin

svakako će se gumice promjeniti, možda čak i ventili u potpunosti.


RE: Kegging - illuminated - 26.09.2013

A ja htio napisati cuvaj se da se ne okupas ... Ali ne dade mi se. Ja koristim colin pin lock system. Tu je 3 pina tecnost a dva pina gas. Kod ball locka ne znam razliku...
Vidi na ebay piknik tocionik i rahat si.


RE: Kegging - mange_tout! - 26.09.2013

(26.09.2013, 12:13 )illuminated Wrote: A ja htio napisati cuvaj se da se ne okupas ... Ali ne dade mi se. Ja koristim colin pin lock system. Tu je 3 pina tecnost a dva pina gas. Kod ball locka ne znam razliku...
Vidi na ebay piknik tocionik i rahat si.

dobro je, voda je Wink o kojem piknik točioniku se radi? može li link?


RE: Kegging - illuminated - 29.09.2013

Na www.ebay.de
Unesi samo nc keg.
Ovaj picnic set kosta izmedju 15 i 20 Eur.
Ima plasticni ventil. Ovi mesingani su zara.


RE: Kegging - libor - 27.03.2014

Mange jesi li kompletirao keg , ako jesi ajd' ziv bio poslikaj to i podijeli utiske ... Nesto i ja razmisljam o ovome pa gledam sta mi je povoljnije-pristupacnije-platipaseklativerzija ...


RE: Kegging - mange_tout! - 27.03.2014

(27.03.2014, 10:00 )libor Wrote: Mange jesi li kompletirao keg , ako jesi ajd' ziv bio poslikaj to i podijeli utiske ... Nesto i ja razmisljam o ovome pa gledam sta mi je povoljnije-pristupacnije-platipaseklativerzija ...

nismo još kompletirali, zapeli smo odavno Big Grin jedino smo uzeli još 2 kega, tako da sada imamo 3 komada.


RE: Kegging - elektropionir - 27.03.2014

na cemu ste zapeli?