VolimPivo.ba
Kegging - Printable Version

+- VolimPivo.ba (https://volimpivo.ba/forum)
+-- Forum: PIVARSTVO (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Oprema i sanitacija (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Thread: Kegging (/showthread.php?tid=62)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Kegging - spajder76 - 01.04.2015

Juce napunio keg sa pivom da se karbonizira i ukljucim onaj pojas ,malo da zagrijem keg.Zaboravim iskljuciti.Jutros se probudim oko 4h i osjetim da me nesta muci.Kad sam sisao u podrum da iskljucim ,keg malo je reci vruc.Vjerovatno mi je pivo provrelo.Evo i do sad se nije ohladio


RE: Kegging - Pivdzija - 01.04.2015

Znaš li koliko je ugrijalo? Nama se desio kvar na stc pa nam se komora ugrijala na preko 50°C,a mi tek flaširali stouta. Nakon što se sve ohladilo. Ostavili boce na sobnim temperaturama i fino su se karbonizirale...


RE: Kegging - spajder76 - 01.04.2015

pa ugasio u 04h a u 08h jos bio vruc.Grijac od 80w...mislim i previse.Vidjecemo..sreca pa je 5l


RE: Kegging - pivska mušica - 01.04.2015

Ajde, ako ništa, pasterizirao si ga Smile je li karbonizirano sa šećerom? Možeš li ga nadrukati sa CO2 ako kvasac ne bi proradio?


RE: Kegging - spajder76 - 01.04.2015

Pa nece mi biti tesko gazirati sa co2 5l.Stavio sam secer.Ako ne preradi secer mislim dodati gram kvasca,da mi ne bude preslatko pivo


RE: Kegging - branko20 - 18.06.2015

Za koliko dana se karbonizira pivo u kegu sa pritiskom CO2 od 2 bara na sobnoj temperaturi?Hvala na odgovoru.


RE: Kegging - gajba - 19.06.2015

Po mom iskustvu, za otprilike 7 dana bez muckanja.
Sa muckanjem (zavisi koliko muckas) moze i za 1h i za 2 dana.
Ako bi spustio temperaturu piva na recimo 4stepena onda bi i bez muckanja za 2 dana bilo gazirano.


RE: Kegging - rafter - 19.06.2015

Na toj teperaturi (4c)bi moglo sa mućkanjem za pola sata Wink


RE: Kegging - mange_tout! - 19.06.2015

mi mućkamo 20-30 minuta i onda ostavimo 3 dana na 2 bara, isto na sobnoj temperaturi. znalo nam je biti i prekarbonizirano.


RE: Kegging - branko20 - 13.07.2015

Danas probao "dizeldorfsko"flaširano 18.6.i "dizeldorfsko" kegirano 20.6.sa 2 bara pri temperaturi lagerovanja u kegu na 8-10C(prije toga obadva su bila na odležavanju 20 dana na temperaturi od 8-10C).Pivo iz boce bez ikakvih primjedbi,iz kega pivo nema punoću,nije sazrelo ,gorčina jako izražena,djeluje vodeno,podsjeća na pivo poslje fermentacije,karbonizacija je zadovoljavajuća(jača je u boci sa 8gr/l šećera nego iz kega).Obadva piva su imala iste karakteristike,rađena po istom receptu.Zašto pivo iz kega nije sazrelo?.Šta uraditi da se dobije zadovoljavajuća kvaliteta?"Svarog"neka piva iz kega stavlja ispred flaširanih,kod mene u ovom slučaju razlika je ogromna.Hvala unapred na konstruktivnom odgovoru.


RE: Kegging - mikrimouse - 15.07.2015

Da ne otvaram novu temu, da ovdje napisem.
Gdje se moze naci da se kupi kuplung(coupler, spojnicu) za razne vrste kegova ? Ili gdje ima kegova od sarajevske pivare, posto moj coupler moze samo na sarajevski keg, to je onaj G-sistem.


RE: Kegging - Pop - 23.10.2015

Pozdravljam kolege.
Pregledah filmiće sa youtuba i nije mi jasna jedna stvar, konkretno za prisilnu karbonizaciju.
Uglavnom spoje keg na 2 bara, ali razlika je u trajanju mućkanja kega od 1 minute pa do 5 minuta.
Ovdje neki mućkaju i 15-20minuta.
Znači, dok god se pivo ne zasiti sa CO2, odnosno dok ne prestane teći u pivo tad je karbonizirano?