VolimPivo.ba
Samuel Adams Winter Lager - Printable Version

+- VolimPivo.ba (https://volimpivo.ba/forum)
+-- Forum: PIVARSTVO (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Recenzije komercijalnih piva (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Thread: Samuel Adams Winter Lager (/showthread.php?tid=242)



Samuel Adams Winter Lager - pivska mušica - 13.01.2013

Sinoć probah ovo pivo. Boja tamna, crvenkasta. U nosu jaki sladni mirisi, karamela, dosta minhenskog slada. Navodno pivo je začinjeno sa đumbirom, cimetom i narandžinom korom. Sadržaj alkohola je 6,8% i ovo je u stvari njemački bock.

Očekivao sam više tih začina na nepcu, jako slabo ili nikako ih nisam osjetio. Đumbir je najdominantniji a ovo ostalo se skoro i ne osjeti.

Zanimljivo pivo, ali ništa spektakularno.

[Image: y9gpApr.jpg]


RE: Samuel Adams Winter Lager - Shunj - 13.01.2013

S. Adams radi i tanka i odlicna piva, ovaj nisam pio.

Nego, vidi ovo cudo od 27-30% alkohola sto rade. Ovo nisam nikada ni vidio a kamoli probo (i skupo je do bola).

Samuel Adams Utopias
[Image: sam-adams-utopias.jpg]


Re: Samuel Adams Winter Lager - elektropionir - 13.01.2013

Gdje si ga ovo pio?

Sent from my jal mobitel jal tablet using Tapatalk 2


RE: Samuel Adams Winter Lager - pivska mušica - 13.01.2013

@shunj: ovo mora biti dobro, samo ovo više nije pivo nego neko hibridno piće između piva, vina i likera. u pragu sam pio jedno takvo jako pivo (doduše ne s ovoliko alkohola) i bilo je vrlo zanimljivo, samo što to najmanje liči na pivo Smile a pretpostavljam da sam adams ovo izdaje kao neki sezonski specijal?

@sanjin: u sarajevu, ali 'ispod pulta'.....


RE: Samuel Adams Winter Lager - Shunj - 14.01.2013

Ne znam nesto puno o ovom pivu osim onog sto sam nacuo i nesto malo procito. Ovdje u GA (i jos nekim drzavama) zbog zakonskih regulacija se ne prodaje (mislim, ne znam bas tacno, da ovde pivo ne moze ici preko 14-16% ABV a do neke 2004 nije moglo biti preko 6% ABV, tako nesto vise-manje) a i da se prodaje sta bi mi vrijedilo kad boca ide i po $300 (2012).
Ocigledno da im je bio cilja napraviti pivo koje bi bilo u rangu sa konjakom, sherijem i portom. Piva odsjedaju u starim buradima od ruma, burbona, ... u nekim slucajevima i do 20 godina.
Prvu seriju su izbacili 2002 pa onda 2003, 2005, 2007, 2009, 2011 i 2012.
Evo ovde imas kratak intervju sa covjekom iza ovog projekta.
<http://www.samueladams.com/enjoy-our-beer/beer-detail.aspx?name=utopias>
Kolko vidim, citajuci po internetu, SA radi i sa pivarima van svoje kompanije koji za njih kreiraju nova piva.
Interesantno u svakom slucaju.


RE: Samuel Adams Winter Lager - pivska mušica - 14.01.2013

300 krvnih zrnaca za jednu flašu piva. Big Grin drug moj..... zato je pješke udarim u tri ujutro i polako, al zato 4 stoje u padže Big Grin


RE: Samuel Adams Winter Lager - Shunj - 14.01.2013

tacno, dekadencija zesca


RE: Samuel Adams Winter Lager - pivska mušica - 14.01.2013

ma slušaj, sve dok se proizvodi, neko ga i kupuje. a dobra stvar sa takvim pivom je da je praktično vječno. može na lageru stajati godinama i što duže stoji to je bolje.


RE: Samuel Adams Winter Lager - Shunj - 14.01.2013

Slazem se (pogotovo sto se tice proizvodnje) a i svaki proizvod ima svoju musteriju bez obzira na cijenu. Ovde je i prestiz u pitanju, kako brenda tako i potrosaca.

Sto se ovog piva tice koje si pio da se viditi iz tvog opisa da bas i nije skroz rdjavo. Ja sam ljetos, a prije toga ga nisam pio ne pamtim, pio neko njihovo psenicno i isto je tako bilo nista posebno ali ni lose na kraju krajeva. A znam da sam nekad davno pio i neki njihov Imperial Pilsner i da mi se ucinio odlicnim. Bas cu potraziti pa napisem nesto.
Bilo kako bilo, SA je medu masovnijim proizvodacima jedan od najboljih. Drago mi je da si naletio na to.


RE: Samuel Adams Winter Lager - pivska mušica - 14.01.2013

ma ja sam probao dosta evropskih - njemačkih, čeških, poljskih itd.... bock piva, pa iz te perspektive sam ga i cijenio. pivo nije loše, ali realno bockova ima dosta boljih. ali zato kad je APA i IPA u pitanju i neka 'ekstremnija' piva onda su ameri vrh vrhova


RE: Samuel Adams Winter Lager - Shunj - 14.01.2013

to stoji


RE: Samuel Adams Winter Lager - AleksandarV - 17.01.2013

Kako vidim iz priloženih videa, teško da će se to u kućnoj radinosti moći iskopirati. Praktično, to je blended pivo. Poput viskija. Kombinacija više bačvi i godišta, da bi se dobio željeni ukus, miris i izgled. Posebno kada su spomenuli mikroklimu skladišta, karakteristike buradi u kome pivo dozrijeva. Prekrasan eksperiment, ali koji na žalost, mogu da sprovode samo velike pivare kroz dugi vremenski period. I nikada nije isto.