VolimPivo.ba
Znaš da si zaglavio u home brewing kad: - Printable Version

+- VolimPivo.ba (https://volimpivo.ba/forum)
+-- Forum: O FORUMU (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Generalne diskusije (https://volimpivo.ba/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Thread: Znaš da si zaglavio u home brewing kad: (/showthread.php?tid=649)

Pages: 1 2


Znaš da si zaglavio u home brewing kad: - pivska mušica - 17.01.2014

-U supermarketu se odjednom počinješ zadržavati na odjelu suđa i gledaš ima li šta što bi se moglo iskoristiti za pivarstvo
-Imaš u kući više čaša za pivo nego za vodu
-U lov, ribolov, planinarenje nosiš svoju staklenu čašu jer odbijaš da piješ iz flaše ili iz limenke
-Svako pivo koje piješ mirišeš i mućkaš čašu dok te svi gledaju kao da si zadnja budala
-Na putovanju sa ženom hodaš po nebitnim predgrađima poznatih gradova da bi našao taj shop gdje imaju dobro pivo
-Kad vidiš dobar lonac prođu te trnci. Ljubomoran si na lonac koji ti ima kolega. Sanjaš lonac koji ti ima kolega.
-Kad naručuješ nešto da jedeš prvo pogledaš koja piva imaju na stanju, pa onda odlučiš šta ćeš jesti. Ako nemaju dobrog piva, mijenjaš restoran i ženi kažeš da ti se ne sviđa hrana
-Voziš 30 na sat magistralnim putem i gledaš jel rodio divlji hmelj uz put
-Ruke su ti uvijek smežurane jer po čitav dan nešto pereš
-U zamrzivaču imaš više hmelja nego mesa Big Grin
-Budiš se u gluho doba noći samo da osluhneš jel proradila vrenjača. Ako je proradila ostaneš tu do ujutro slušajući kako grglja
-U kući nemaš ljestve nego za sve koristiš par gajbi jednu na drugoj
-Kad ti dođe raja, ako nedostaje stolica, uvijek ima gajbi
-U haustoru su ti non stop ekipe vodovoda da vide gdje je pukla cijev Big Grin

...nastavite niz....

burence


Re: Znaš da si zaglavio u home brewing kad: - AleksandarV - 17.01.2014

I na kraju, prije no što utoneš u blaženi san, zadovoljno zaključiš da si isplanirao svoju savršenu nano ili mikro pivaru.

Dobićete razglednicu iz afričke zemlje Safari, zbogom žohari....

Sent from my Z10 using Tapatalk 2


RE: Znaš da si zaglavio u home brewing kad: - ale ale - 17.01.2014

ja padaaaam od sege.Kaze moja zena: " Dobro vas je opisao, zlo mi je od nebitnih predgradja..."[GRINNING FACE WITH SMILING EYES]


Re: Znaš da si zaglavio u home brewing kad: - danny_boy - 17.01.2014

-Kada se prije puta u neki grad prvo istrazuje ponuda piva i gdje se mogu naci. Adrese se naravno memorisu u navigaciju :-)
-Kada je za izbor iduceg mjesta gdje se ide na odmor najvazniji broj pubova i ponuda domaceg piva (ovo zene najprije prokuze)
-Dok zena dan provodi u shopingu ja kilometrima kruzim po periferiji Praga da nadjem specijalizovane prodavnice piva
-Kada se pri ulasku u market jedino trazi polica sa pivom a sve ostalo je nevidljivo
-Kad se stalno na internetu pregledaju beer shopovi i uvijek trazi neki novi dio opreme
-Kad se nakon svakog dobrog popijenog piva razmislja o receptu i pokusaju kloniranja

Update: Stigli kvasci!!!
-Kad se vise radujes kvascima nego plati


RE: Znaš da si zaglavio u home brewing kad: - spajder76 - 17.01.2014

e bas sam se nasmijao na prvom postu i bas sam se nasao u njemu bas je pogodjeno

u mome slucaju:kad zadnju paru das u slad a zena zvoca treba ovo treba ono u kucu , a ja kazem:ne sikiraj se :kupice ljudi


RE: Znaš da si zaglavio u home brewing kad: - Bosanski špijun - 17.01.2014

U podrumu za šta god uhvatim flaše zvekeću.


Re: Znaš da si zaglavio u home brewing kad: - Sile - 17.01.2014

-kad na odjelu zdrave prehrane gledas cijene pahuljica
-u pola noci palis brewing software da ubacis jos koji sastojak
-na odjelu zacina skicas jel imaju korijandera
-te magnum asocira na gorcinu,a ne na pistolj


RE: Znaš da si zaglavio u home brewing kad: - gajba - 18.01.2014

- kad posjetis volimpivo.ba pa tek onda facebook Smile


RE: Znaš da si zaglavio u home brewing kad: - Shone - 19.01.2014

Kad detetu od tri godine za rođendan kupiš mikroskop, a kada se iznervira što kroz njega ne vidi baš nešto za njega spektakularno, kažeš: "Don't sikiriki be hopy"

Vreća za hmelj
Vreća za hmelj


RE: Znaš da si zaglavio u home brewing kad: - pivska mušica - 23.01.2014

(18.01.2014, 09:07 )gajba Wrote: - kad posjetis volimpivo.ba pa tek onda facebook Smile

frizider

Da ti izvadim jednu hladnu iz frizidera!

Big Grin


RE: Znaš da si zaglavio u home brewing kad: - ale ale - 24.01.2014

- kad u kafani kontas, jel' (pre)ofirno da pitam konobara, smijem li ponijeti flasu sa sobom, odlicna za flasiranja...
- kad ti teta u granapu kaze da je to kaucijska flasa i da ces dobiti pare za nju kad je vratis, a ti samo osmijehnes...
- kad si tuzan, sto ste u restoranu sa losim pivom...
- kad tusis ljude satima o pivu, procesima, kategorizaciiji...
- kad posaljes ukucanima sms da ti provjere i jave temperaturu u fermentacijskoj komori...

Al' zato - onaj osjecaj kad je otvoris i natocis...beer


RE: Znaš da si zaglavio u home brewing kad: - AleksandarV - 29.01.2014

Ova dva dana bez foruma su izuzetno teško pala.