Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Hirter Morchl
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
Hirter Morchl
Evo jedno odlicno pivo.
U pitanju je tamno pivo sa 5% alkohola. Pravi se u pivari Brauerei Hirt, opet Austrijska (sad testiram Austrijsku pivsku ponuduSmile). Ova pivara navodno ne pasterizuje svoje proizvode nego se hvale tim da rade " ...double filtering process.".
Nasuo sam ga ne ocekivajuci nesto posebno niti sam prethodno provjerio o cemu se radi ali prijatno sam se iznenadio.

Sadrzi tamni slad i karamel slad (pise i na boci) ali u ovom je pivu to bas dobro izbalansirano, nema prenaglasenog przenog slada kao sto recimo po meni ima ceski Kozel. Malo je slatko.
Boja lici na boju koka kole a i pjena je slicna, nije gusta i malo je smedjkasta.

Ovo sam nasao kao opis piva:
"Hirter Morchl is still brewed the “proper” way, with dark brewing malt, hops and caramel malt, which are also responsible for its dark colour. Beer lovers will appreciate its dry maltiness on the palate and pleasantly rounded, faintly bitter finish. The Hirter Morchl is another specialty beer that is allowed to mature naturally and in its own time and that is neither pasteurised nor otherwise interfered with. It is rendered non-perishable by means of a double filtering process."

[Image: x0tbog.jpg]

Dajem mu ocjenu 8/10 i definitivno ga kupujem opet.
Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
RE: Hirter Morchl
@gajba, meni ovo pivo ima neku kiselkastu (sircetnu) notu umjesanu koja smeta.

Kad vec krenu o tamnom pivu, da dodam svoj doprinos temi "The Dark Side of the Moon":

GRIESKIRCHNER EXPORT DUNKEL
Zacinjeno specijalno pivo po staro-bavarskoj tradiciji, 12,6° ekstakta, alk. 5% vol.
Ova pivara u Griskirchenu (Austrija)se prvi puta spominje 1569.

zacinjenost koju bih opisao kao slatkastu sa lakim smekom Medenog Srca.
Zavrsetak i dalje sladak, gorcina se ne osjeca. Iako je tamno pivo, moglo bi biti malo gorce. Bogato tijelo, ali pivo nije tesko. Naprotiv, moze se biti u vecim kolicinama. Samo je pravo slatko, agda.
Ovo pivo sam pio i toceno i nisam imao osjecaj da je toliko slatko kao sada (?).
[Image: Grieskirchner.jpg]


SCHREMSER DUNKEL
Doppelmalz, ekstrakt, 11,9°, alk. 4,6% vol.
Malo slabije tijelo, prijtano pivo i nije tako slatko kao Grieskirchner. Ipak, ne moram ga ponoviti.
[Image: Schremser.jpg]


VELKOPOPOVICKÝ KOZEL CERNY
Ceska, ekstrakt, 9,9°, alk. 3,8% vol.
Kozel pivo je mozda najpoznatije kao pivo vojnika Svejka iz praske kafane U Kalicha. Ustvari je Jaroslav Hasek, pisac Svejka bio veliki Kozel fan.
Po meni super izbalansirano , manje slatko nego ostala dva, lagano prepecenost se osjeti. Tijelo manje masno , ali osvjezavajuce. Moj favorit kod tamnih. Da li su kvalitetni sastojci , ne znam, ali je Saaz hmelj unutra definitivno.
[Image: Kozel.jpg]
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Hirter Morchl
This post was last modified: 07.12.2012, 11:58 by gajba.
Nisam osjecao tu kiselkastu notu u Hirteru. Imao sam samo jednu flasu, mozda bih trebao jos jednom da probam...

Da dodam da u tocenom Kozelu osjecam mnogo manje slatkoce nego u flasiranom. Imam jos nekoliko flasa Kozela u frizideru i opet mi je u boljem sjecanju onaj toceni iz Praga (a i toce ga u HR na moru Smile). Pijem ga ohladjenog iz frizidera u kom stoji vec preko 10 dana. Moracu ga nasuti u Kozel kriglu mozda bude bolje, mozda oblik case malo diktira percepciju. I meni je ovo odlicno pivo ali ovaj flasirani me malo slabije odusevljava, ne znam zbog cega.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools