Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Reflets de France Cidre
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Reflets de France Cidre
Evo imam par cidera, pa sam otvorio ovaj jedan francuski, da probamo, a i da malo dignem ovaj forum o cideru. Sumnjam da će se neko odvažiti da radi cider, ali ako imate voćnjak ili pristup jabukama, onda stvarno nije teško i ni približno teško kao pivo. Žene jako vole cider. Big Grin

Uglavnom, šta reći ovaj ima 2,5% alkohola, i fini, jasni okus na jabuke i pijem ga već duže vrijeme. Mislim imam ga kući pa povremeno počastim goste, pa i ja malo liznem Smile

Poprilično je sladak.

Nisam nešto od cidera, ali iskreno me zanima kako bi neko kome se sviđa Sommersby reagovao na ovaj cider. Sommersby je u odnosu na ovako nešto stvarno bezveze. Sommersby je u odnosu na bilo šta bezveze. Nije mi zapravo jasno kako se bilo kome može sviđati cider da ga baš ono voli piti, a posebno taj Sommersby.

Ovaj koji vidite na slici barem ima lijepu i prirodnu aromu na prave jabuke.

[Image: 2n16ybm.jpg]

[Image: 2vs2flu.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Reflets de France Cidre
ovde su prilicno poularni ti "cideri"...
u nedljeu sam sa starim probavao neko pivo (Dale's pale ale) a pored nas grpa mladica je zestoko ljustila Magner's cider, a i mojoj staroj se svidjelo jako. Zena redovno pije Angry Orchard )))
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
josip Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 193
Joined: Feb 2015
Reputation: 0 Location: hrvatska
RE: Reflets de France Cidre
sommersby je predobar!! pio sam i od kruške i od jabuke i neki crvenkasti. Sva tri su odlična, onaj crvenkasti je najbolji!!!
meni nije jasno kako netko ne može voliti sommersby!!!!
Smile
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools