Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Dogfish Head Piercing Pils
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
Dogfish Head Piercing Pils
This post was last modified: 13.05.2015, 02:27 by yankee fan.
Dugo vec kruzim oko ovog piva, nemam hrabrost da ga uzmem jer pise na netu da ima krusku ili sok od kruske, nisam siguran. Iza ovog piva stoji potpis DFH, sto znaci da je opet neko experimentisanje, a neki od tih experimenata mi nisu bas sjedali. Ovo mi je moram reci sjelo odlicno.
Posto je vrijeme pilsnera, hefewizena, session ipa, krecemo i sa recenzijama.
Sipao u pilsenr casu, kapa velika ostala je tako debela do kraja, poja pjene je kao snijeg, divna bijela, sa lijepim lacingom na casi. Mutno zuta boja piva.
Miris je vocno-travkast, tj jasno se u mirisu osjeti da je lager, tj pilsner.
Sto se ukusa tice, oovo je jako lijepo, pitko pivce. Iako je osvjezavajuce ne bih rekao da je proljecno ili ljetno, tj nije kao klasicni pilsneri. Prvi talas je nekako sladak, ljepljiv, voce, dok odmah nakon toga ise drugi talas, crisp, osvjezavajuci , pomalo gorak i vec se osjeca pravi pilsner, a onda kad ga progutam ponovo ide taj ljepljiv osjecaj i trazi da jos vise pijem Smile.
Procenat alkhola je 6% sto me je iznenadilo. U Petak sam probao Firestone Walkerov Pislenr Svijetlo Pivo, sa 6% i nekako mu tih 6% ne prija.
Ne znam s cim bih ga uporedio, ali jako fino pivce.

[Image: 2i0g2m9.jpg]

moderatore, ne kontam zasto mi se slike ovako okrenu kad ih posaljem?
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools