Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Recenzije domaćih piva
zuzko Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 177
Joined: Mar 2014
Reputation: 3 Location: sarajevo
RE: Recenzije domaćih piva
Svijetu i gradu!!
U subotu 22.12.18.sam pio možda najbolju pivu do sada.Kažem pio a ne uobičajeno probao.Dany boy je napravio Tropical IPU za koju nemam riječi.Neću spomenuti nijednog kolegu koji su majstori za IPE a sigurno ih ima ali mogu nabrojati izvrsne kupovne pa tako ne propuštam ,kada sam u prilici ,da kupim Torpedo,Jack Hammera,Pozoj (pio domaći od tvorca lično) pa je tako do mene dva puta dobacio i ovaj Arogantni ali to se stvarno ne može porediti sa ovim Danijevim.Biće da je glavna razlika u svježini.Namjerno ili ne na ovaj zimski festival ta IPA je stigla ,ubjeđen sam, na svom vrhuncu.Kako je Dani već ovladao svojom opremom idealno ohlađena i nasuta IPU već po mirisu je dala slutiti o čemu se radi.Izgled savršen kao i odabir hmeljeva koji u stvari i nisu moji favoriti.Ali valjda se zato i poznaju majstori.E sad pazite..i to sve po 1 dcl-1 KM.Apropo ,nikada ne mogu zaboravitis slučaj kada se konobar snebiva da mi otvori 0,33 PUNK IPE jer sam došao biciklom u trenerci a flaša 8 KM.
Momcima iz" Kištre" čestitke na odličnoj organizaciji.
Možda i mali savjet nadolazećim pivarima i konzumentima.Ja sam na ulazu uzeo čašu od 1 dcl. jer sam odavno zaključio da ću i lošiju pivu rađe probati točenu nego ove iz flaše.Tako sam uspio isprobati sve što me je zanimalo,ostati DOBAR,i montirati se kod Danija sa pravom čašom.
Još moram spomenuti Porter od ove dvojice što će na kraju voziti do kuće po onako pitomom kraju u sred decembra.
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
Recenzije domaćih piva
@zuzko

Hvala na ovom hvalospjevu, da bi zaradili ovakve komentare dobrim dijelom i kuhamo piva Wink. Zaista je kod ove IPE sve ispalo savrseno, ne znam jesam li ikada bolju napravio. Ljetos sam pravio po identicnom receptu ali je ispala mozda na nekih 60% kvalitete sadasnje. Hmeljevi su iz Svezapivo i njima pohvale, u zadnje vrijeme im je roba odlicna.

Ta IPA ce postati "kucno" pivo tako da ce biti jos prilike da se degustira. Nadam se na nekom od iducih druzenja.
WWW Find Odgovori
Beerokrata Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 165
Joined: Mar 2015
Reputation: 0 Location: Pale
RE: Recenzije domaćih piva
This post was last modified: 24.12.2018, 02:02 by Beerokrata.
Definitivno jedna od najboljih IPA koje sam probao, ikad. Majstore, svaka čast!
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Recenzije domaćih piva
(24.12.2018, 02:00 )Beerokrata Wrote: Definitivno jedna od najboljih IPA koje sam probao, ikad. Majstore, svaka čast!
Hvala ti! Takodjer, i sve tvoje pive su bile majstorske.
WWW Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools