Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Hermelin češki marinirani sir
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Hermelin češki marinirani sir
Danas pravio, stavio na FB, dosta ljudi me pitalo za recept, pa evo da i ovdje zakačim. Znači, češki marinirani sir. Ima ga u dosta varijacija, ali mislim da je ova najosnovnija. Mozete po zelji izbacivati i ubacivati sastojke, ali ova kombinacija zacina je meni super.

[Image: uWrKlB2.jpg]

[Image: RzPLouM.jpg]

[Image: Md2nfut.jpg]

Postupak:

U teglice ubaciti prvo zacine, 1-2 lista lovora, feferone, kopar, gorčicu, biber, bijeli luk, piment, orahe i posoliti malo.

Nakon toga camembert narezati na osmine i svaku osminu uvaljati u alevu papriku i dobro nagurati na samo dno tegle, slobodno mozete pritisnuti neka se zgnjeci malo.

Na to ubaciti par komada gorgonzole, zatim luk, sitno nasjeckanu kiselu papriku i sušeni paradajz. Ja sam za ovih 7 teglica potrosio 5 camemberta i 150g gorgonzole, cisto da otprilike imate omjer.

Sve zaliti uljem. Ja sam koristio tikvino ulje, ali moze bilo koje drugo. Jedino sto po mom misljenju ne bi odgovaralo maslinovo. Moze suncokretovo, tikvino, laneno i sva druga malo kvalitetnija ulja.

Prilikom sipanja ulja malo udarati teglom od tvrdu povrsinu da se fino rasporedi ulje i da udje u sav prazan prostor. Za ovo treba malo vremena. Uglavnom cijeli sadrzaj tegle mora biti prekriven uljem.

Ostaviti u frizideru 7 dana da dozrije. Nakon toga konzumirati.

burence
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Hermelin češki marinirani sir
sir je ispao toliko dobar da sam danas napravio novu turu. ide uz pivo fantasticno, posebno uz jake belgijance. od srca preporucujem ovaj recept. jedino sto djeluje kontracepcijski Big Grin
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Hermelin češki marinirani sir
(21.02.2016, 09:22 )pivska mušica Wrote: sir je ispao toliko dobar da sam danas napravio novu turu. ide uz pivo fantasticno, posebno uz jake belgijance. od srca preporucujem ovaj recept. jedino sto djeluje kontracepcijski Big Grin

vjerovatno i sutradan na poslu sef odgodi sve termine s tobom.. Wink
WWW Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools