Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Bijeli film na vrhu piva u boci
berba Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 12
Joined: Feb 2014
Reputation: 0 Location: Vareš
Bijeli film na vrhu piva u boci
Pozdrav,
Nakon mjesec i po odležavanja piva u bocama na vrhu piva unutar boce se stvorio kao bijeli film što mi se prvi put desilo. Pivo kad se otvori je bez ikakvih promjena okusa i potpuno je isto kao i ostale ture koje sam radio otprilike u isto vrijeme a koje nemaju ovaj film. Na jednoj stranici na netu sam našao da bi se moglo raditi o zarazi kan gljivicom i da boce samo treba okrenuti da se taj talog izmiješa (http://www.majstor-pivar.com/savjeti). Uzrok bi mogao po njima biti nedovoljno zatvorena boca ili nedovoljna sanitacija iste. O ovoj vrsti zaraze nisam uspio naći više nikakve informacije. Da li se neko od vas susretao sa ovim?
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Bijeli film na vrhu piva u boci
(10.08.2019, 11:04 )berba Wrote: Pozdrav,
Nakon mjesec i po odležavanja piva u bocama na vrhu piva unutar boce se stvorio kao bijeli film što mi se prvi put desilo. Pivo kad se otvori je bez ikakvih promjena okusa i potpuno je isto kao i ostale ture koje sam radio otprilike u isto vrijeme a koje nemaju ovaj film. Na jednoj stranici na netu sam našao da bi se moglo raditi o zarazi kan gljivicom i da boce samo treba okrenuti da se taj talog izmiješa (http://www.majstor-pivar.com/savjeti). Uzrok bi mogao po njima biti nedovoljno zatvorena boca ili nedovoljna sanitacija iste. O ovoj vrsti zaraze nisam uspio naći više nikakve informacije. Da li se neko od vas susretao sa ovim?

Vidio sam to kod jednog pivara, probao sam pivo čisto iz znatiželje i prosuo ostatat boce. Nije pivo billo kiselo kao kod uobičajene infekcije, prije nekako bljutavo. On je rekao da ga pije i nema problema, a ja sam mu rekao što i tebi ja to ne bih pio nego prosuo Smile
WWW Find Odgovori
berba Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 12
Joined: Feb 2014
Reputation: 0 Location: Vareš
RE: Bijeli film na vrhu piva u boci
Hvala na odgovoru, i ja sam mislio da je najbolje proliti to pivo, jer ne mogu naći nikakvu informaciju o ovoj vrsti infekcije pa je bolje ne zezati se. Iako nisam primjetio nikakvu razliku u okusu u odnosu na ostale ture bez tog bijelog filma.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools