Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Brewdog Hard Core IPA
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Brewdog Hard Core IPA
Evo pijem prvi put Hard Core IPA od Brewdoga. Pivo je stvarno fantastično, mada mislim da se ne može porediti sa Hopslamom ili Torpedom.

Ono što me buni je ovih 150 IBU koje ima ovo pivo, a koje ja stvarno ne osjetim u tolikoj mjeri. Posebno ako uporedim ovo pivo sa Hopslamom koji je u istoj kategoriji, a koje ima samo 75 IBU. Mora da je do mineralnog sastava vode i količine sulfata.

Za razliku od Hopslama ovaj Hard Core čini mi se da ima više punoće i više sladnih aroma i baš je dobar 'tepih' od slada napravljen po kojem su prosuli ovu hrpu hmelja. Imam još jednu bocu Hopslama koju čuvam i baš ću je uskoro otvoriti dok su mi još svježi dojmovi od ovog piva, da još jednom uporedim.

Kod Hard Core IPA jako se ističe biskvit/toasty aroma slada.

Što se arome hmelja tiče jako dobro, genijalno. Hrpa citrusa i borovine koja dolazi od simcoe hmelja. Prva liga, baš sam uživao u ovom pivu!

[Image: QFzlsxZ.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
sarajevskopivo Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 361
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Chicago, USA
RE: Brewdog Hard Core IPA
Bas sam citao nedavno u BYO intervju sa vlasnicima ove pivare.
Uvrstit cu ga u lsitu piva koje moram probati.
Keg 1: Orange/coriander
Keg 2: Chocolate Milk Stout
Keg 3: Torpedo IPA
Fermentor 1: ESB
Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
RE: Brewdog Hard Core IPA
Ok, probacemo.Od Siera Nevade sam samo pio Pale Ale (koji je isto dobar), tako da cu ih odraditi u direktnom duelu.

p.s. nesto ste svi fanovi IPA-e, u zadnje vrijeme slabo kakav njemacko/ceski stil da preporuci.
Find Odgovori
Svarrogh Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 476
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Vukovar, Croatia
RE: Brewdog Hard Core IPA
Za mene je Hardcore - HARDCORE Big Grin Odlicno mi je pivo! Kazu da je ljudska percepcija gorcine do nekih 100 IBU. S obzirom da ima toliko alkohola, mozda ga ni ne dozivljavas tako gorko. Najjace je kad otvoris bocu a ono te pljusne sav taj miris. Predivno Big Grin
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Brewdog Hard Core IPA
ma meni je samo bilo čudno da mi je hopslam bio gorči od ovog hardcora a ima samo 75 IBU.... inače, ovo pivo je fantastično bez daljnjeg, ali opet mislim da se ne može mjeriti sa hopslamom i torpedom. ali to sam samo ja. probajte pa odlučite sami šta vam se više sviđa Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Brewdog Hard Core IPA
(08.04.2013, 05:42 )ale ale Wrote: Ok, probacemo.Od Siera Nevade sam samo pio Pale Ale (koji je isto dobar), tako da cu ih odraditi u direktnom duelu.

p.s. nesto ste svi fanovi IPA-e, u zadnje vrijeme slabo kakav njemacko/ceski stil da preporuci.


ma IPA-e i IIPA-e su zanimljive jer idu u ekstreme i sve se te pivare takmiče u nečem novom i ekstremnom hehe zato ih je zanimljivo probavati. svaka čast i njemcima i česima beer
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Brewdog Hard Core IPA
Opis zvuci odlicno, budem probo pa se prijavim sa utiscima.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools