Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Brewdog Punk IPA
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
Brewdog Punk IPA
This post was last modified: 11.04.2014, 05:49 by yankee fan.
Nisam nasao Dead Pony, pa sam odlucio da probam Punk IPA...
sipao u tulip casu, pjena slaba, lacing osrednji...
miris je odlican, obecavajuci, dominira voce i slad...
popijem ga malo, u pocetku odlicno, podsjeti me na POwer Flower od Utica pivare, medjutim after taste sjebe sve!! pomislih kako me podsjeti na skotski ale koji sam ovo ljeto pio u jednom gradskom pub-u...pomalo "sour" za moj ukus! kasnije sam vidio da je pivo zaista Skotsko, odem na internet i vidim da ima odlicne ocjene!! opet sam u raskoraku Smile
ukus je ok, voce, pomorandza, cak osjetim i lubenicu, ali onda dodje taj after taste, nekako prazno, vodenasto!! za ove pare i za reputaciju koju ima Brewdog ocekivao sam komplexnije pivo! da me ne shvatite pogresno, pivo nije lose, pio sam i probavao mnogo losije od ovog, ali sam imao velika ocekivanja od ovog piva!

[Image: ezegit.jpg]
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Brewdog Punk IPA
Meni je Punk super. U kafanama ili to naručujem ili Lagunitas, ako već nema niš lokalno.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Brewdog Punk IPA
Yankee da ti nije ta flasa bila malo starija? Ja vise nikad ne kupujem IPA bez da provjerim datum. Ako je stariji od 6mj necu ga kupiti nikako, a ako je u prva tri mjeseca od flasiranja onda uzmem obavezno. To je kod ovih piv jako vazno jer vremenom rapidno gube na kvaliteti.

Sent from my LG G2 using Tapatalk
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
Re: Brewdog Punk IPA
ma sve to stoji,ali i to je relativan pojam. mislim pak da mozda vecu ulogu ima skladistenje pive koje je relativno lose gdje god dodjes. primjera kupio sam tomislav koji je jako dobro pivo i pivo je bilo ocaj jer su gajbe u toj trgovini danima stajale na najvecem suncu i izgubilo je na kvaliteti. pio sam neke ipa-e nakon pola godine koje su stajale na tamnom u podrumu i bile su ukusnije nego u startu. slazem se sa vama da nakon nekog vremena gube piva neka svojstva,ali i da su trgovine mahom krive jesu.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Brewdog Punk IPA
uz podrazumijevanje propisnog skladištenja, opet se hmeljne arome gube. zapravo što je jače zahmeljeno pivo, to se jače osjeti ta razlika nakon par mjeseci. ova moja DIPA danas je dosta drugačija nego u prvih 15 dana i siguran sam da ide na dole.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
Re: Brewdog Punk IPA
ali da cu probati punk ipa to je sigurno posto ga sad ima u intersparu Smile
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Brewdog Punk IPA
upravo sam pogledao datum na flasi, "best before 31-07-14. otvoricu ponovo jer sam uzeo 4-pack, mozda mi je prvi put tako izgeldalo, ali jednostavno nedostaje mu finish! odmah nakon Punk sam otvorio vicotry pale ale, i vec odmah druga prica (pisem o njemu kasnije)...ali kao sto rekoh, nije prvi put da sam kontra svih Smile...pazite, pivo ima odican mirs, nos i palate, medjutim ono sto sam ocekivao najvise, aftertaste - to je izostalo!!
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Brewdog Punk IPA
This post was last modified: 15.04.2014, 06:42 by yankee fan.
da pokusam da uradim "update" ovog piva. Mozda je do klope koju sam imao prije prvog probavanja ovog piva ali evo zavrsio sam cijelo pivo i nisam osjetio taj kiseli ukus. Pivo sa izrazenim vocnim notama, izuzeto pitko, jedno od pitkijih i cistijih koje sam pio. Bukvalno klizi niz grlo, pomalo "resiny", bez gorcine, jako ukusno, ali ne bas kompleksno. I ja cu opet- nedostaje mi taj aftertaste Smile
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools