Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Trappistes Rochefort 10
Atomik Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 43
Joined: Jan 2014
Reputation: 0 Location: Mostar
Trappistes Rochefort 10
[Image: roch10.jpg]

Vrlo tamno pivo gotovo kao stout, a tek prema svijetlu probija tamno brončana nijansa. Pjena je postojana i svijetla bež pa daje lijep kontrast prema pivu.

Miris je snažan malty, dominira karamela, med, a imam dojam i nekog mirisa koji je vrlo specifičan, ali ga ne mogu svrstati, najviše kao borovina.

Okus karamele, tamnog voća, najviše grožđica.

Alkohol se gotovo ne osjeti, a dominira jaka slatkoća koja ima dosta ljepljiv karakter. Sve u svemu odlično pivo, ali definitivno nije moj stil i jasno nije pivo za svaki dan. 4/5

Za usporedbu, quadrupel od la trappa (jedini koji sam još probao od quadova) je dosta svjetliji, više karboniziran i alkohol se puno više osjeti iako ga ima manje.
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Trappistes Rochefort 10
sto vise ulazim u ovaj svijet dobrog, kvalitetnog piva, to nekako uvidjam da meni licno ova piva vise sjedaju uz klopu, nego za recimo klasicno cirkanje. Recimo danas sam popivio jedan tezak Belgijski ale sa preko 6% alc, sa tom aromom slada, belgijskog vaskca, suhih sljiva, grizdjica; uz rucak je sjelo nevidjeno. ne zelim da ti trolujem temu, nego sam se uhvatio za jednu od tvojih recenica, pa rekoh da podijelim iskustvo Smile zivio
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Trappistes Rochefort 10
ja sam taj koji je uvijek volio upoređivati dobro ale pivo sa pljesnivim sirevima. Big Grin znači, probaj onu plijesan samu liznuti, nece ti se sigurno svidjeti. ali u kombinaciji sa sirom, to je vec druga prica. neko ko nije navikao na pljesnjive sireve, ko je početnik sa sirevima, kad ih vidi, on automatski vidi samo onu plijesan i buđ na njima i to mu nekako mijenja dojam o siru. ali navika mijenja percepciju. tako ja to nekako vidim. belgijska piva nisu nesto sto se na prvu svidi, to jednostavno vremenom i iskustvom zavoliš. a posebno ako si pivar, pa još imaš i taj izazov da ih pokušavaš analizirati na neki način. Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Trappistes Rochefort 10
Slazem se sa Musicom, Belgijska piva su jako sofisticirana i vidio sam da nekoliko
osoba razlicito percepcira okuse i mirise iste boce piva. Za njih treba vremena da
se covjek privikne, posebno neko kome ne leze ti slatkasti (vocni) okusi.

Ono sto sam ja primjetio kod sebe da mi ne idu uvijek ta piva, jedan period su mi
ta piva glavna, ali onda opet slijedi period nekih drugih stilova. Svako pivo opet
ima grupu hrane uz koju ide...

Svakako bi pivarski svijet bio uskracen da nema Belgijski piva, jer donose nesto
orginalno i drugacije.
WWW Find Odgovori
Atomik Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 43
Joined: Jan 2014
Reputation: 0 Location: Mostar
RE: Trappistes Rochefort 10
Mala zemlja za veliko pivo!
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
Re: RE: Trappistes Rochefort 10
(02.06.2014, 03:51 )Atomik Wrote: Mala zemlja za veliko pivo!

Dooobra! Big Grin
WWW Find Odgovori
dodic Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 30
Joined: Dec 2013
Reputation: 0 Location: Sarajevo
RE: Trappistes Rochefort 10
Tako je to kod "belgijanaca" narocito kod ovih jacih piva, treba vremena da se covjek navikne. Ponekada ih u belgiji zovu zimsko pivo ili pivo uz jelo. To nisu bas piva koja se piju onako u kaficu par boca nasuho. To su piva koja traze da se jede uz njih. U Belgiji od tih vrsta pive prave odlicne sosove koji idu uz jace meso i pasu fenomenalno. U Belgiji postoje generalno dvije vrste pive , lagane svakodnevne koje se piju " umjesto vode i kafe" i ona teza piva koja su profinjena i idu uz hranu. Do sada sam probao oko 100 Belgijskih piva i svako ima svoju karakteristiku, ne pasu uvjek, treba vremena da se naviknes na te okuse jednostavno su drugacija. Cak ne mogu reci koje mi je najdraze jer svako ima svoje mjesto i vrijeme kada ti odgovaraju.
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Trappistes Rochefort 10
aaa ti ces mi Trotteru platit' za ovo! Hebala te 10-ka, jedva sam se vratio sinoc. Naime, kolega nas uvazeni mi je napisao da ako zelim da budem pravi "pivodadzija" moram da udjem u klub i popijem gore pomenutu 10-ku! Veceras me zena gledao sa podignutom obrvom i pita "sta pijes" a ja kazem " limunadu", slog kad je nije strefio, a sve zbog Rochefort 10! Tako je divno, pitko, i trazi jos, ali tek kasnije vidjeh preko 11% alc!!!
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Trappistes Rochefort 10
Prvo čitati, čitati i samo čitati. Moraću i ja sebi istoga negdje zbaviti. Probaj naći Affligem dubbel.

Sent from my Z10 using Tapatalk
Find Odgovori
Goggy Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 504
Joined: Mar 2014
Reputation: 0 Location: Sarajevo, BiH
RE: Trappistes Rochefort 10
Eh, da vidimo čija majka, crnu vunu prede Big Grin

Generalno, belgijanci su mi do sad najdraži stil piva.
Ovaj Rochefort, od svega što sam probao, definitivno najbolji.

Pravio sam klone Chimay Red Cap i mislim da je ispao odlično, a i par ljudi koji su probali kažu da je.
E, sad, da li se iko usudio klonirati ovaj Rochefort 10?

Evo šta sam našao od recepata (u principu, sve varijacije je svode na ove dvije verzije)

1. sa dekokcijom
http://www.homebrewtalk.com/f73/rochefor...ne-233911/
ili
http://www.homebrewchef.com/Rochefort10CloneRecipe.html

2. Bez dekokcije

http://www.candisyrup.com/uploads/6/0/3/..._-_040.pdf

Kao što ćete vidjeti na jednom od ovih (ima i beersmith file) ima gomilu dodataka, za boboljšanje rada kvasca, za vodu, itd..
Ako to izbacim, ima li šanse da bude približno?

Također, imam kvasac WLP 500 Trappist Ale - ima li šanse uopšte da radim s njim?

Generalno, šta bi se usudili, koji od ovih recepata da prilagodite?
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools