Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Fohrenburger Jubiläum
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
Fohrenburger Jubiläum
Opet jedno austrijsko pivo. Kupljeno je u supermarketu u Austriji.
Pravi ga Fohrenburg pivara u Bludenz-u, na zapadu Austrije.
Na flasi ne pise nista posebno o sastojcima, samo da sadrzi "barley malt".

U pitanju je lager pivo sa 5,2% alkohola. Pivo je pitko, nije puno karbonizirano.
Miris je vocan ali se u osjeti kao da su dodavani neki zacini, osjeti se ostar vocni miris.
Lagano klizi niz grlo i ukus je takodje malo slatkast. Definitivno u pivo najvise se osjeti taj ostri vocni miris koji ostaje u nosu kad se nagne casa da se uzme gutljaj.

[Image: 23j6btv.jpg]

Ovo je jedan osrednji lager. Dacu mu ocjenu 5/10. Klasifikovao bih ga kao "pivo ispred zadruge", kao i vecina Austrijskih lagera koji se mogu naci u supermarketima.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Fohrenburger Jubiläum
kad kažeš 'voćan' na šta konkrento misliš? ovakvi lageri ne bi smjeli biti 'voćni' osim ako te arome dolaze od hmelja. austrijski wieselburger ima jedan takav 'piney' šmek i dao bih sve da znam koju su sortu hmelja koristili u tom pivu.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Fohrenburger Jubiläum
(28.11.2012, 07:52 )Pivska Mušica Wrote: kad kažeš 'voćan' na šta konkrento misliš? ovakvi lageri ne bi smjeli biti 'voćni' osim ako te arome dolaze od hmelja. austrijski wieselburger ima jedan takav 'piney' šmek i dao bih sve da znam koju su sortu hmelja koristili u tom pivu.
Ne znam sta bih ti rekao, ne mogu odgonetnuti taj miris... mozda cak kao neki przeni kukuruz...
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Fohrenburger Jubiläum
ček malo kukuruz nije nikako voćni okus Big Grin ako se osjeti na kukuruz, to bi mogli biti tragovi DMS-a ili jednostavno kukuruzna krupica koju su koristili u ovom pivu. ako jesu, onda je to stvarno bezveze. vidim da je ovo pivo jako loše ocijenjeno na ovim pivskim rate stranicama....
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Fohrenburger Jubiläum
Da to sam i ja primjetio da je stvarno lose ocijenjeno. I ja mislim slicno ali opet zbog te svoje vodenosti i sto lagano klizi cini mi se da bi sjelo "posle basketa" samo tako.
Ali opet ga kupiti necu.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools