Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Mastri Birrai Umbri - Bionda
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Mastri Birrai Umbri - Bionda
(evo i ovo prebacujem s onog foruma da se ne izgubi)

danas sam probao još jedno fino pivo talijanske umbrijske pivare Mastri Birrai Umbri ili u prijevodu - Umbrijski pivarski majstori Smile

Kao što vidite radi se o posebnom pivu u posebnoj ambalaži. Boce su 0,75 l i osim krunskog čepa imaju i drugi čep sa mehanizmom, tako da je moguće zatvoriti pivo i poslije nastaviti sa pićem.

[Image: j7MjbfP.jpg]

što se tiče vizuelnog dojma, definitivno je vrlo privlačno. etikete su lijepo dizajnirane, na kvalitetnom papiru, a i website je odličan što će reći da ulažu puno u marketing. do sada su moja iskustva bila takva da su najružnije dizajnirane etikete i najružniji oblici boca uvijek sadržavali najbolja piva, kao na primjer OVO pivo. Smile

imaju tri piva u ponudi i to rosso, bionda i doppio malto, odnosno crveno, blonde i dubbel pivo. ja ću danas otvoriti biondu, a rosso i dubbel neki drugi put.

prije otvaranja u boci se na dnu opet vidio jako bogat sediment kvasca na dnu boce. pivo je poprilično jako karbonizirano, možda čak i previše za moj ukus. u nosu se osjete citrusna voća, limun, mandarine i slično - jako ugodno miriše. gorčina je daleko ispod mojih očekivanja i rekao bih da je ovo pivo poprilično izvan balansa i moglo bi biti sigurno 10-15 IBU gorče. također jasno se osjeti prisutnost pšeničnog slada u recepturi, što se vidi i po čvrstoj bijeloj pjeni koja se zadržala dovoljno dugo na pivu.

u okusu se osjeti slatki sladni karakter, a u finišu je pivo poprilično siromašno i ne ostavlja nikakav poseban dojam.

osim toga, okus kvasca je također prisutan, ali nije neugodan nego čak naprotiv, lijepo se uklapa.

iako bih morao probati prvo sva tri piva sa slike da bi dao neku moju subjektivnu ocjenu pivare, dojam koje je na mene ostavila ova bionda nije baš oduševljavajući. izgleda da prave pivo za koje očekuju da se kupuje očima, a ne nosom i nepcima. piva ovog profila moguće je naći na svakom koraku. spadaju u neku srednju kategoriju i puno su bolja od bezukusnih industrijskih lagera kao što su sarajevsko, karlovačko, pan, ožujsko, nektar, lav itd..., ali s druge strane postoje mnogo kvalitetnija i punija piva koja su u tom cjenovnom rangu (ova jedna boca koštala je 4€) uglavnom ove boce će fino poslužiti za domaće pivo.

pivo sam popio s užitkom, ali ne bih ga opet kupio sigurno. moja ocjena je 4/10.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Mastri Birrai Umbri - Bionda
Jesi li probao ostala dva? Evo ja sam danas ta dva dobio pa treba da ih probam.
Vidim sastav u crvenom: grah (40%) - zanimljivo Smile
Ko bude u HR, ova piva se mogu kupiti u Kauflandu.
Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
RE: Mastri Birrai Umbri - Bionda
Ja sam pio crno i blond i meni je bilo zanimljivo u crnom je sastav leca (ja kad cujem leca, odmah pomislim - rat Smile). Nije me bas odusevilo, fakat nista posebno, pili smo ih u piceriji i naravno moglo se piti, ali...
Blond je bilo bolje.

[Image: aaylkmvy.jpg]
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Mastri Birrai Umbri - Bionda
Pakovanje im je stvarno usminkano, ali nekako mi Italija ne vuce na pivsku zemlju tako da ne ocekujem ni ja puno od ovog sad ali je opet zanimljivo probati.
Gledao sam malo njihovu ponudu piva i evo i ova mikropivara isto tako ima te sminkerske ambalaze:
http://www.32viadeibirrai.com/italian-artisan-beer.html

Sto kaze musica, sto gora etiketa bolje pivo a tako i obrnutoSmile
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools