Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Kraftwerk Pils
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
Kraftwerk Pils
Pivo koje proizvodi poljska craft pivara Kraftwerk osnovana 2014. godine. Radi se o njemačkom pilsu, a u pivu su korišteni pilsner i kristal slad. Od hmeljeva su korišteni: Tettnanger, Herkules, Hellertauer Hersbruker i Hellertauer Mittelfruh. Fermentacija je rađena sa fermentisovim suhim kvascem W-34/70. Pivo dolazi u ambalaži od 0,5 l.

IZGLED: Pivo sipano u tulip čašu, a tom prilikom se obrazovala bijela pjena debljine 2,5-3 cm. Brzo se svela na tanju prevlaku, koja je iza sebe ostavila dobar lacing. Pivo je zlatne boje, malo zamućeno.

AROMA: U pivu se dosta osjete hmeljne arome, i to ponajviše arome svježeg (hoppy) hmelja, travnate i herbalne note. Takođe, osjeti se i hint cvjetnog karaktera. Sladni dio piva, caramel slad, upotpunjuje ove hmeljne arome, što ovom pivu daje na kvaliteti. Sve ove kombinacije povremeno stvaraju dojam da se u aromi osjeti i nešto meda.

OKUS: Pivo u okusu dosta tostirano i hmeljno, odnosno grassy (travnato). Iako je IBU 35, ovo pivo mi se učinilo dosta gorkim. Ta gorčina dugo ostaje u aftertasteu.

PUNOĆA OKUSA: Pivo sa dobrim tijelom. Srednja karbonizacija. Ovaj Pils sadrži 5,1% ABV koji se uopšte ne osjeti.

UKUPAN DOJAM: Odličan Pils, koji se može piti svaki dan. Mislim da je idealan za ljetne dane.

[Image: lOLBsB0.jpg]
Find Odgovori
Pivdzija Offline
1.090 OG, 8,95% ABV
*****

Posts: 1,210
Joined: Jul 2013
Reputation: 3 Location: Mostar
RE: Kraftwerk Pils
Imaju li ovi ikakve veze sa bandom kraftwerk? Smile

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Jedi, pij, veseli se, i na život poseri se!
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Kraftwerk Pils
(24.03.2016, 09:53 )Pivdzija Wrote: Imaju li ovi ikakve veze sa bandom kraftwerk? Smile

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Heheh mislim da nemaju. Kaže goca meni ovo nešto poznato, dok nismo skontali bend Big Grin
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Kraftwerk Pils
možda toče vodu od onog što ispuste iz termoelektrane neke u blizini.. Wink
WWW Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Kraftwerk Pils
reci mi koliko volis Pils sa dodatkom, tj neklasicne Pilznere, koji su malo zahmeljani? Pitam te, jer sam ja otkrio da mi takav Pils nije nesto privlacan. Volim jednostavan, ceski ili njemacki svejedno je, ali neka ostave hemlj za PA ili IPA. Kakvo je tovje iskustvo i ukus po tom pitanju? Da li bi ga ljeti otvorio i pio kao sto pijes klasicni Pils?
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Kraftwerk Pils
(29.03.2016, 09:40 )yankee fan Wrote: reci mi koliko volis Pils sa dodatkom, tj neklasicne Pilznere, koji su malo zahmeljani? Pitam te, jer sam ja otkrio da mi takav Pils nije nesto privlacan. Volim jednostavan, ceski ili njemacki svejedno je, ali neka ostave hemlj za PA ili IPA. Kakvo je tovje iskustvo i ukus po tom pitanju? Da li bi ga ljeti otvorio i pio kao sto pijes klasicni Pils?

Nisam nešto puno takvih pilseva ni probao. Meni je ovo odlično pivo. Takođe sam probao zahmeljeni lager češki od pivare lanius i fenomenalno je pivo. Želja mi je takvo pivo i napraviti neki zahmeljeni pils ili češki amber lager. Naravno sa evropskim noble sortama hmelja.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools