Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Hopmouth Double IPA - ArcadiaAles
sarajevskopivo Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 361
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Chicago, USA
Hopmouth Double IPA - ArcadiaAles
Jos jedno pivo koje sam probao i koje me odusevilo.
Jacina oko 8%.
IBU: 55 - mada moram reci da sam mislio da je ovaj broj mnogo veci. Iznenadio sam kad sam vidio na njihovom zvanicnom siteu.
Pjena nepostojana Smile, lacing na casi skoro pa nikakav.
Tijelo piva je jako bogato (puno), i rekao bih da me podsjeca na engleska piva. Jako neobicno osjetiti citrusne note iz takvog piva.
Vjerovatno cu ponovo kupiti ovo pivo, mada u ovom cjenovnom rangu ima boljih piva.
Keg 1: Orange/coriander
Keg 2: Chocolate Milk Stout
Keg 3: Torpedo IPA
Fermentor 1: ESB
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Hopmouth Double IPA - ArcadiaAles
sad sam ga malo gledo na mrezi, dobro zvuci, izgleda da se ne prodaje ovde kod mene (nazalost)
Find Odgovori
sarajevskopivo Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 361
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Chicago, USA
RE: Hopmouth Double IPA - ArcadiaAles
Posalji mi adresu na PP pa ti posaljem ovaj 4-pack da probas.
Keg 1: Orange/coriander
Keg 2: Chocolate Milk Stout
Keg 3: Torpedo IPA
Fermentor 1: ESB
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Hopmouth Double IPA - ArcadiaAles
Valja, javim se na pp.
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Hopmouth Double IPA - ArcadiaAles
Drug hvala do neba sto si mi poslo ovo, sinoc sam ga s takvim gustom popio da cu o tome pricati.

Konkretno ja obozavam ovakva piva, ima strasnu aromu (slatku, pomisli covjek da ce biti slade pivo), kompleksnost i nevjerovatno pitko.

Miris ide na hmelj, grepfrut, tofi i lagano kokos (sto mu vjerovatno daje taj sladunjav miris). Na pocetku se osjeti strasna nota soka od grejpfruta pa tek onda zest (kora) istoga, bas ima taj fantastican vocni momenat. U pravu si sarajevsko, hmelj je vise engleska opcija nego americka, mada nesto malo jace, sto mi se svida jer ostavlja prostora za druge ukuse. Kako se zagrijava do izrazaja dolaze tofi, karamelizirani secer, grejpfrut zest i to u finoj dozi koja pivu od prvog do zadnjeg gutljaja ostavlja savrsenu pitkost.
Srednjeg tijela i pjena brzo spadne ali kad god malo zavrtim casu vrati se tanka kremasta kapa.

Strasno pivo, savrseno izbalansirano i ja bih ovo cesto uzimo. Jos dva su mi preostala tako da cu ga jos degustirati.

@sarajevsko, hvala od srca za ovu pikanteriju, i moja supruga se odusevila pivom i zahvaljuje se takoder, sad je na mene red da tebe odusevim

beer
"Tko zivi u nadi umire izvizdan" (Max Bunker)
Find Odgovori
sarajevskopivo Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 361
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Chicago, USA
RE: Hopmouth Double IPA - ArcadiaAles
Drago mi je da vam se svidjelo. Nije se nista razbilo? Bas sam ga upakovao. Smile
Keg 1: Orange/coriander
Keg 2: Chocolate Milk Stout
Keg 3: Torpedo IPA
Fermentor 1: ESB
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Hopmouth Double IPA - ArcadiaAles
Upakovo si ga ko da ide na Mars Wink, pravo dobro. Ja budala otiso u postu po paket a ljudi mi ljepo napisali da su ga ostavili u naselju. Odem tamo i ove zenskice sto rade se zanimaju sta je unutra, kad su cule da je pivo moro sam otvoriti da vide. Opste odusevljenje je nastalo, te kakvo je, te gdje se radi, super zeza ispala.
Uglavnom sve je doslo ko iz radnje.
"Tko zivi u nadi umire izvizdan" (Max Bunker)
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Hopmouth Double IPA - ArcadiaAles
(05.11.2013, 07:51 )Shunj Wrote: Upakovo si ga ko da ide na Mars Wink, pravo dobro. Ja budala otiso u postu po paket a ljudi mi ljepo napisali da su ga ostavili u naselju. Odem tamo i ove zenskice sto rade se zanimaju sta je unutra, kad su cule da je pivo moro sam otvoriti da vide. Opste odusevljenje je nastalo, te kakvo je, te gdje se radi, super zeza ispala.
Uglavnom sve je doslo ko iz radnje.
ok pitanje za vas dvojicu, da li se alc mnogo osjeti? da li je jako? citajuci vase poruke udari mi voda na usta da probam to pivo.
iako sam ja vec dogurao na nesto preko 7% ipak mi 8% izgleda izuzetno jako
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools