Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Rogue XS Imperial Stout
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Rogue XS Imperial Stout
Flaša, ili bolje, flašica od 2dcl Smile, a na njoj čitav recept i još dosta podataka. Uglavnom, 11,6% ABV, ruski carski stout od Rogue-a. Na flaši piše: Crystal, Black, Chocolate, sve Rogue-ov organski uzgojeni ječam. Hmeljevi: Chinook i Willamette, opet organski uzgojeni od strane Rogue pivare. 2 tajna sastojka, pacman kvasac. no chemicals, no additives, no preservatives.

Pjena nevjerovatna, slegla se malo dok sam našao aparat da uslikam, ali na početku gusta kao šlag, sa sitnim mikro mjehurićima.

Boja ko nafta.

Miris odličan, čokolada, roasty, suho voće, a kad se malo zagrijalo izbija alkohol. Pomalo oporo na jeziku, a u okusu najviše izbija suha šljiva uz te čokoladne okuse. Možda maaalo pregorko. Uglavnom, jako pitko. Koje li ironije puna čaša mušica mi se napunila nakon 5 minuta hehe.

Uglavnom, zanima me šta kolege amerikanci na forumu kažu na ovo pivo, da li ste ga pili i šta mislite? Meni se totalno svidjelo, jedino mi se ne sviđa što bi volio da je malo manje hoppy i da izbije jače sladna strana. Ali generalno, pivčina. beer

[Image: B88yMVX.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Rogue XS Imperial Stout
Ev ja cu kad vec nece niko.

Pio sam ovo drug al nisam pravo dugo. Malo me zbunila XS oznaka pa sam pomislio da se radi o nekoj specijalnoj izvedbi. Medutim nije, radi se o istom pivu koje prave i sa XS oznakom iz nekog razloga. Imaju oni jos cokoladni stout i Sekspir staut koji su, sudeci da ih vise vidam u radnjama, popularniji. Pio sam i druga njihova piva a ljetos sam najvise uzimo Dead Guy Ale, odlican svapski stil helles (gosn. yankee ovo bi ti se svidilo).

Uglavnom nekada davno, ima godina, ja sam radio u jednom Martini Baru, koji je izmedu ostalog imo i interesantna piva na ponudi, i jedan od prvih barova u gradu koji je sluzio Rouge piva kad su se pojavila ovde (bar ih ja do tada nisam vidio).

Mene je konkretno prvo privuko dizajn etiketa, neki americki social realizam/sovjetska avantgarda, sto sam ja studiro u tom momentu. Primjetio si zvijezdu petokraku na etiketi, ista se nalazi na svim pivima a na nekima je crvena. E kako smo mi drzali pivo u ledu etikete bi otpadale sa boce i ja bih kruzio te crvene petokrake, koje su jos uvijek ljepljive, i ljepio si ih na celo sto je provociralo ljude da zapocnu razgovor na tu temu burence. Tako kad god vidim Rouge sjetim se jednog dragog perioda i najcesce ga i kupim iz tog razloga.

Sto se tice piva, odlicna su, radi se o kvalitetnim pivima kao sto i sam imas prilike viditi. Kad su se pojavili ovde cijena im je bila u prosjeku 30+% veca od lokalne konkurencije, a kvalitetom se radi o slicnim pivima, i mislim da je to razlog sto nisu popularniji. Danas kad su te cijene normalne ljudi se ipak, kao i ja, za tu kintu odluce kupiti neko drugo pivo. To je ovde, vjerujem da u Oregonu je drugacija situacija.

Ovaj staut cu probati opet, ima milenijum kako nisam, pa cu se vratiti na ovu temu.

beer
"Tko zivi u nadi umire izvizdan" (Max Bunker)
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Rogue XS Imperial Stout
XS je pretpostavljam oznaka za extra small. ovo je bilo dva decilitra (7oz), pa mislim da je to vezano samo za veličinu boce. nemam pojma, pretpostavljam. dead guy sam radio klon recept i super je bilo. rekli su mi da je poprilično skupa ova bočica bila, a da su počeli stavljati u manje boce upravo iz tog razloga jer je ljudima bilo preskupo da kupuju 12oz ili veće. što se tiče vizuelnog identiteta super su, a i web im je odličan.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Rogue XS Imperial Stout
Ja ove male boce nisam jos vidio i jesu skupi, garant kako je manja bocica (po ugledu na belgijance) da su udarili jos vecu cijenu. Ja ih obicno vidim ili u standardnoj boci od 0.33l ili, jos cesce, u velikoj cirka dva piva velicine (Dead Guy najcesce u bocama od pola galona).
Super da znas i da si radio Dead Guy.
"Tko zivi u nadi umire izvizdan" (Max Bunker)
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Rogue XS Imperial Stout
sad malo gledam po netu, ne sjecam se da sam ga vidio ovde kod mene, ali taj helles moram da probam Smile
inace ovih dana kod mene ludnica na poslu i tako ce biti do kraja godine, pa ne stizem da se javljam...
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Rogue XS Imperial Stout
(06.11.2013, 06:52 )yankee fan Wrote: sad malo gledam po netu, ne sjecam se da sam ga vidio ovde kod mene, ali taj helles moram da probam Smile
inace ovih dana kod mene ludnica na poslu i tako ce biti do kraja godine, pa ne stizem da se javljam...

nasao sam to pivo u radnji gdje obicno kupujem, ali 11%??? hm, treba da stisnem cojones jedan dan )))
btw, musice kako ti nabavis ova americka piva? vidim cesto dajes recenziju, a sumnjam da ih ima u punodi tamo kod nas u Bosni!
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Rogue XS Imperial Stout
pa dosta ljudi s foruma mi je poslalo, ukljucujuci i tebe i na tome jos jednom puno hvala. a ovdje u sarajevu imam par amerikanaca koji pravo vole domaće pivo, pa se mijenjamo - oni meni flašu dvije nekog američkog craft a ja njima svog domaćeg. pa kad god neko od rodbine i prijatelja ide negdje na put zna se sta se meni donosi, samo traze link sa ratebeera Smile pa kad god ja idem gdje na put, obavezno mi je opskrba sa pivom. kod nas nazalost nista vrijedno spomena nema.... i eto tako otprilike. a rogue je odličan meni....
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Rogue XS Imperial Stout
tacno kad bi otisao u ameriku samo bi me po beershopovima i pabovima nasli.. kakav grand kanjon Smile
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Rogue XS Imperial Stout
(19.01.2014, 10:41 )gajba Wrote: tacno kad bi otisao u ameriku samo bi me po beershopovima i pabovima nasli.. kakav grand kanjon Smile
hehe upravo sad sa zenom planiram da odemo do Foudners pivare, napravi neki lagani put od par dana i naravno posjetimo ih Zivjeli

poz gajba, i ja sam inace iz bl
musice, ako budem dolazio nazad, obavezno nosim paket za tebe, ali cemo se dogovriti sta bi ti zelio da ti donesem
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Rogue XS Imperial Stout
Kod nas se moze nabaviti samo SNPA (bar je mogla u Ljubljani, a i sad tamo nema), Anchor ponesto i pokoje craft pivo kad naleti, takodje u Ljubljani.
Mada ne znam kakvo je stanje u SADu za ove evropske pivare, belgijanci se kod nas mogu naci (cak i u BiH Smile).
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Rogue XS Imperial Stout
dobro, ja kad sam rekao 'kod nas' mislio sam na bih. tu ima jedino la trappe od malo boljih piva i to je to.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Pivdzija Offline
1.090 OG, 8,95% ABV
*****

Posts: 1,210
Joined: Jul 2013
Reputation: 3 Location: Mostar
RE: Rogue XS Imperial Stout
(19.01.2014, 11:33 )pivska mušica Wrote: dobro, ja kad sam rekao 'kod nas' mislio sam na bih. tu ima jedino la trappe od malo boljih piva i to je to.

nedavno sam tek otkrio da la trappe ima uzeti u klubu gdje radim, što me veoma obradovalo. em što dok radim pijem kvalitet pivo, em ostavljam boce za flaširanje Big Grin
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools