Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Founder's Oatmeal Breakfast Stout
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Founders Breakfast Stout
@yankee
oba su odlicna. probaj original prvo pa ako ti se svidi navali na ostale. napisi dojmove bilo koji da probas.

cheers
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
Founder's Oatmeal Breakfast Stout
This post was last modified: 19.01.2014, 10:45 by yankee fan.
zeni se sinoc svidio stout, pa me danas natjera da kupimo Founder's. eh sad preko 8%alc, pokusavao sam da izbjegnem, ali hebi ga sa zenom se ne raspravljam (to znamo svi mi ozenjeni heh)...
jedna rijec- wwooooooooooooooooow,
kako je ovo dobro!!!!!
sipao sam u casu za stout pica, kapa velika smedja lacing dobar...
malo sam kasnije promijesao (ipak sam ja sommelier hehe), sto bi ovde rekli "full bodied"
kad sam prineo casu svojoj baburi od nosa ocekivao sam da me zapljusne jaka cokalada i kafa, medjutim nista...tj osjeti se nesto, ali je dobro zamaskirano...
gutljaj piva, malo u ustima i zatim niz grlo... drinking-beer
pokusavam naci pravu rijec da opisem, ali ne ide!! tako je dobro balansirano, od svega po malo nista ne dominira!!!
na moje iznenadjenje na flasi pise 60 IBUs!!!!! ne osjeti se!!!
karbonizacija? hm, low rekao bih, osjeti se prijatna toplina niz grlo, sto vjerovatno dolazi od svojih 8,3% alc Big Grin

dakle, nema rijeci kako je ovo dobro pivo!!! banana

mozda se na slici moze vidjeti pozadina manhattan-a )))
[Image: 2zrnv5g.jpg]
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Founder's Oatmeal Breakfast Stout
da ovo pivo vec dugo zelim da probam. cuo sam od vise ljudi da je fantasticno. mada bi se moglo pokusati i klonirati. elem, vec ima tema o ovom pivu, pa cemo spojiti ovu tvoju i onu staru, da nam se ne duplaju piva!
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Founder's Oatmeal Breakfast Stout
(19.01.2014, 11:36 )pivska mušica Wrote: da ovo pivo vec dugo zelim da probam. cuo sam od vise ljudi da je fantasticno. mada bi se moglo pokusati i klonirati. elem, vec ima tema o ovom pivu, pa cemo spojiti ovu tvoju i onu staru, da nam se ne duplaju piva!

nisam vidio da je tema vec otvorena, ili sam zaboravio zbog dugog odsustva )
Davore, kloniraj ovo pivo jer je vise od piva, vjeruj mi
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Founder's Oatmeal Breakfast Stout
evo samo da se prijavim da sam nakon godina baljenja i čitanja o istom, upravo popio ovo pivo i da ne mogu da vjerujem kakva je ovo pivska umjetnost. ovako jak i jasan okus kafe nikad nisam do sad okusio u pivu. stvarno ne mogu vjerovati, evo pijuckam i svaki gutljaj je kao prava, tek mljevena i napravljena, kvalitetna kafa. ali kad pomirišete hladnu kafu. onaj neponovljivi miris.

pivo ima 8,3% alc.

gledajte, zbog ovakvih piva ja ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji samo hoće da se napiju. eto vam šećera i vode i kvasca pa se napijajte... Smile

ja ovo samo mirišem i svaki gutljaj je baš samo liznem malo, bukvalno. i uživam kao nikad do sad u bilo kojem stoutu koji sam probao. ludilo od piva. doslovno sam ga nosom popio čitavog.

yankee fan živ bio sto godina.

[Image: KfgzACt.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Founder's Oatmeal Breakfast Stout
(25.02.2014, 10:58 )pivska mušica Wrote: evo samo da se prijavim da sam nakon godina baljenja i čitanja o istom, upravo popio ovo pivo i da ne mogu da vjerujem kakva je ovo pivska umjetnost. ovako jak i jasan okus kafe nikad nisam do sad okusio u pivu. stvarno ne mogu vjerovati, evo pijuckam i svaki gutljaj je kao prava, tek mljevena i napravljena, kvalitetna kafa. ali kad pomirišete hladnu kafu. onaj neponovljivi miris.

pivo ima 8,3% alc.

gledajte, zbog ovakvih piva ja ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji samo hoće da se napiju. eto vam šećera i vode i kvasca pa se napijajte... Smile

ja ovo samo mirišem i svaki gutljaj je baš samo liznem malo, bukvalno. i uživam kao nikad do sad u bilo kojem stoutu koji sam probao. ludilo od piva. doslovno sam ga nosom popio čitavog.

yankee fan živ bio sto godina.

[Image: KfgzACt.jpg]
znao sam da ces da padnes na dupe, jer je pivo kao sto si napisao- umjetnost!!
moja zena ne pije alkohol, tj casu vina, casu piva ili nekog koktela. o sada je uspjela skoro da popije cijeli Lagunitas APA, ali za Foundersov Breakfast Stout je mrtva trka!!!! zivio!
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
Re: Founder's Oatmeal Breakfast Stout
Znaju deca šta je dobro Smile

Sent from my Z10 using Tapatalk 2
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Founder's Oatmeal Breakfast Stout
vlasniku Founders pivare nekada davno neko je ponudio neki slatkiš - kafeno punjenje omotano s čokoladom. I on je iz pristojnosti uzeo par komada. pojeo je to, a onda zalio svojim običnim stoutom. Nije mogao vjerovati kako se okus stouta ubitačno dobro stopio s okusom tog slatkiša. Odmah je rekao svom master breweru - skontaj nam pivo u ovom smjeru. Eto... tako je nastalo ovo fantastično pivo Smile baš sam to danas negdje pročitao, pa da podijelim
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Founder's Oatmeal Breakfast Stout
ovo je vjerovatno najbolje pivo koje sam ikad pio!!!! toliko je nejverovatno dobro da ga treba uramiti!!!!
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools