Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Great Divide Titan IPA
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
Great Divide Titan IPA
This post was last modified: 24.01.2014, 06:42 by yankee fan.
ako postoji pivo kojem bi dao 100 poena onda je to Titan IPA pivare Great DIvide iz Kolorad!! u stvari dao bih 101, jer 99 ide Lagunitas Big Grin

sipao u tulip, kapa je prst debljine, ali je brzo spala medjutim ostala je do samog kraja.
lacing vrlo dobar, karbonizacija? hm ne znam, mozda osrednja ili cak ispod...
miriis, slatko smolasto...
ukus, ili bolje receno UKUS-na vrhu je piney (jebem li ga), zatim citrus ali mislim da bih ga okarakterisao kao grapefruit, dinja (znam da ce se mnogi sada smijati, ali ja osjetim ukus dinje i evo morao sam otvoriti drugo pivo da se uvjerim), kajsija...finish je nekako sladak, malo kao karamela, i opet smola, malo samo ali samo malo izbija hmelj!!!
ne znam koliki je IBU moram pogledati ali je izgelda jako nizak, ali zato je kao sto sam vidio 7%abv
ide uz svajcarski sir )...vjerujem da bi bi sjeo uz dobru salatu!!!

[img][Image: 23ml9t.jpg][/img]
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Great Divide Titan IPA
Nema sta biti smijesno, dosta hmeljeva daje smek na dinju. Smile ovo se cini kao jako dobro pivo. Zivjeli
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Great Divide Titan IPA
Opet neka opasna IPA, sad si me naveo da danas oprobam BrewDog Hardcore IPA.

P.S. Kako u USA kupujete ova ale piva? jel se mogu naci u sirokom izboru u marketima, ili je kao ovamo (evropa) u marketima vecina lagera a za neki izbor ale-ova treba pronaci prodavnicu pica ili beer shop.
Ide mi prijatelj za LA ubrzo pa da ga nagovorim da mi ponese koju flasu Smile ali ako nema u marketu sumnjam da ce naci ista..
Find Odgovori
attilasabli Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 62
Joined: Sep 2013
Reputation: 0 Location: Novi Sad
Re: Great Divide Titan IPA
Ako neko ide u Segedin u Oshan, ne znam kako se pise, ima se tamo kupiti Ale piva, oko 2e su otprilike.

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Great Divide Titan IPA
(24.01.2014, 04:28 )gajba Wrote: Opet neka opasna IPA, sad si me naveo da danas oprobam BrewDog Hardcore IPA.

P.S. Kako u USA kupujete ova ale piva? jel se mogu naci u sirokom izboru u marketima, ili je kao ovamo (evropa) u marketima vecina lagera a za neki izbor ale-ova treba pronaci prodavnicu pica ili beer shop.
Ide mi prijatelj za LA ubrzo pa da ga nagovorim da mi ponese koju flasu Smile ali ako nema u marketu sumnjam da ce naci ista..
uglavnom zavisi od drzave do drzave, p acak i od okruga Smile
davno sam bio u LA tako da se ne sjecam kako tamo stoje stvari po pitanju kupovine piva u radnjama, ali sam siguran da moze lako naci radnje...
kalifornija ima mozda najbolja piva sto se tice tih "craft" piva...ameri su ocajni u lagerima, ali zato je sve ostalo vrhunsko!
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools