Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Bevog
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
Bevog
Oprobao sam konacno Bevoge. Dugo sam citao i gledao i skoro ih kupim u Sloveniji.
Prvo sam probao Smoked Porter (alc 6,3% 43 IBU).

[Image: nqD8ZcG.jpg]

Da ne gnjavim puno, sve je kao sto i pise na ratebeeru i sta se ocekuje od smoked portera, suvo je na kraju, malo mirise na kafu.. Ocjene su mu fantasticne ali meni nije bas toliko dobro sjelo. Malo mi je nebalansirano, preovladava gorcina koju bi volio da se manje osjeti ili da ne ostane u aftertastu toliko. A mozda meni inace ne leze smoked porteri. Ocjena 7/10.

Zatim je na red dosao TAK Pale Ale (alc. 5,5 % 35 IBU)

[Image: zm09f8R.jpg]

Odlican pale ale, americki hmeljevi se osjete i bez citanja po netu.
Head 2cm, jace karb. Citrusni miris i malo gorak okus (ne previse), ostaje i u aftertaste. Osjetim dijelic slatkoce, neki coko karamel slad. Odlican Pale Ale 8/10.

Trece koje sam pio je bio Kramah IPA (alc. 7.0 % 70 IBU)

[Image: yysaFLu.jpg]

Necu puno opisivati.. odlicna IPA, fantasticno pivo. Cesto IPA-e imaju odlican miris, a onda me tijelo i okus malo razocara. Ali ovaj Kramah je super, odusevljen sam, drago mi je da sam zadnje ovo pio. Ocjena 9/10.

Moram dodati da sam odusevljen etiketama Bevog piva, mozda najbolje etikete sto sam vidio (srecom pa sam ugrabio nekoliko podmetaca sa istim likovima). Jos mi ostaje da probam Baja Oatmeal stout...

http://www.bevog.at/#beers
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Bevog
meni je odličan ovaj tak pale ale. a evo prema ratebeer nalaze se na 3. mjestu najboljih novih pivara u prošloj godini.

http://www.ratebeer.com/RateBeerBest/new...2014cc.asp
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Bevog
Gledam ove slike i sjetim se onoga 'i tata bi sine' Big Grin uglavnom super izgledaju piva, sto se dizajna i koncepta marketinga tice isto prva liga.

Vidim na sve tri ove slike da je pjena odlicna.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
berabera Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 83
Joined: Nov 2012
Reputation: 0 Location: banja luka
RE: Bevog
da li je jos uvjek u upotrebi przena kafa za tamnjenje piva posto je i nektar tako radjen prije 40 godina?ako iko sta zna ili recept neka objavi
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Bevog
Problem s kafom je veliki udio masnoce. Postoje odredjene sorte koje same po sebi imaju nizak nivo masnoca, ali opet nedovoljno da bi bilo prihvatljivo u pivu. Kafa se moze odmastiti tako sto se napravi alkoholna tinktura koja se poslije smrzavanjem razdvaja od masnoce. To je u kucnim uslovima. U laboratorijskim najvjerovatnije postoje i druge metode. Skuhani espresso se moze dodati u stout isto. Uglavnom masnoca u pivu je no-no a u kafi je ima poprilicno.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
berabera Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 83
Joined: Nov 2012
Reputation: 0 Location: banja luka
RE: Bevog
(31.01.2014, 06:09 )berabera Wrote: da li je jos uvjek u upotrebi przena kafa za tamnjenje piva posto je i nektar tako radjen prije 40 godina?ako iko sta zna ili recept neka objavi
posto vidim da drug gajba kaze da se pivo osjeti na kafu
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Bevog
prženi ječam ima okus kafe. skoro isti okus i miris. to ti je onaj kneipp od francka (zamjena za kafu) ili kupovni prženi ječam za pivarstvo. mnogi ga koriste u pivu i odatle dolazi okus kafe u pivu, neizostavan je u stout pivima. kazem, mnogi prave eksperimente i stavljaju pravu kafu, ali problem je sa masnoćom u kafi koja ubija pjenu na pivu.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
berabera Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 83
Joined: Nov 2012
Reputation: 0 Location: banja luka
RE: Bevog
da li bi se moglo isfiltrirati masnocu recimo kroz filter za vodu sa ugljem imam nekakav americki pa mjenjam uloske?
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Bevog
sinoc probao Kramah IPA i Ond Smoked porter. Potpisujem sve što je napisao gajba. Ovaj kramah baš ugodno iznenađenje, uživao sam baš u svakom gutljaju. Odlično pivo da bih ga kupio u zalihama. Smoked porter - razočarenje. Za moj pojam prosječno pivo iako ima odlične ocjene na RB-u. Zapravo razočarenje je malo teška riječ, više sam se razočarao zato što nisam dobio ono što sam očekivao, a očekivao sam baš puno. Zivjeli Ostao mi je još njihov oatmeal stout Baja, a šteta što nisam uspio naći taj pale ale....

[Image: gdL97HR.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools