Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


O'hara's irish pale ale
Atomik Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 43
Joined: Jan 2014
Reputation: 0 Location: Mostar
O'hara's irish pale ale
[Image: dadaqdadadad.jpg]

Bistro pivo zlatnožute boje s dosta pjene koja se relativno dugo zadržava i ostavlja solidan lacing.
Miris je, neočekivano s obzirom da očekujem zahmeljeno pivo (ovo je suho hmeljeno pivo), prvenstveno finog pale ale slada i malo naginje na keks. Hmelj se ipak osjeti, ali više cvjetne do zemljane arome engleskih hmeljeva, a manje citrusi (koje opet reklamiraju na etiketi).
Okus je sličan, ostavlja dosta gorčine, ali i blago metalni okus, pa je općenito moj dojam okusa više neugodan nego ugodan.
Ne znam, čini mi se da se ovdje iako se radi o dry hopped aleu malo šparalo na hmelju.
Vidjet ćemo šta će reći mange_tout i de la denzon s obzirom da i oni imaju uzorak za recenziju. very-drunk

Cijena umjerena: 16,99 kuna
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: O'hara's irish pale ale
I ja nesto nisam odusevljen ovim pivom, mislim da ga vise necu uzimati. Nije bas izbalansirano. Imaju oni onaj Double IPA koji je dobar.
Find Odgovori
Atomik Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 43
Joined: Jan 2014
Reputation: 0 Location: Mostar
RE: O'hara's irish pale ale
(08.05.2014, 08:24 )gajba Wrote: I ja nesto nisam odusevljen ovim pivom, mislim da ga vise necu uzimati. Nije bas izbalansirano. Imaju oni onaj Double IPA koji je dobar.

Da, a i savršen dry stout...
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
RE: O'hara's irish pale ale
Momci, mislim da se tu ne radi o engleskim hmeljevima u aromi nego o hmeljevima Amarillo i Cascade. Čak mislim da je dry hop sa Cascadeom jer kad jednom probaš tu sortu odmah možeš detektirati o čemu je riječ. Nažalost kupio sam ga usred ljeta kad su u trgovinama temperature bile dosta visoke i nisam stigao ohladiti prije degustacije tako da sam osim same arome Casadea pokupio svu gorčinu pa je moj dojam o pivu nerelevantan za raspravu Smile
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: O'hara's irish pale ale
da, ovo pivo je sa cascade-om
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: O'hara's irish pale ale
[Image: ciFJizA.jpg]

izgled: boja tamnog zlata. tokom točenja u čašu obrazovala se bijela pjena debljine dva prsta. nakon par minuta se svela na tanju prevlako i kao takva se održala do dna čaše ostavljajući slab lacing.

aroma: prilikom otvaranja osjeti se vrlo jasna aroma svježeg (dry hop) hmelja. osjeti se citrusna nota (najviše grejp), hint tropskog voća i floral note. u aromi se osjeti i sladna biskvit nota.

okus: u okusu najviše preovladava grejp. na početku i nota svježeg hmelja. solidno se osjeti i biskvit. ova kombinacija hmeljeva ostavlja dosta gorak aftertaste koji najviše liči na okus kore citrusa. isto tako osjeti se i zemljani i grassy aftertaste, ali manje od predhodno navedenog. dosta dugo se zadržava ova gorčina, ali je ona srednjeg inteziteta.

tijelo: što se tiče tijela, vrlo light pivo. očekivao sam malo teže pivo.

šta ja znam, nije me se nešto previše dojmilo pivo. onako osrednje, može se popiti Big Grin sve arome koje sam osjetio nisu nešto ekstremno izražene, ali se mogu osjetiti u pivu. pivo ostavlja dosta jak zesty (valjda je to taj okus kore citrusa) aftertaste.
Find Odgovori
Atomik Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 43
Joined: Jan 2014
Reputation: 0 Location: Mostar
RE: O'hara's irish pale ale
(09.05.2014, 02:02 )rale Wrote: Momci, mislim da se tu ne radi o engleskim hmeljevima u aromi nego o hmeljevima Amarillo i Cascade. Čak mislim da je dry hop sa Cascadeom jer kad jednom probaš tu sortu odmah možeš detektirati o čemu je riječ. Nažalost kupio sam ga usred ljeta kad su u trgovinama temperature bile dosta visoke i nisam stigao ohladiti prije degustacije tako da sam osim same arome Casadea pokupio svu gorčinu pa je moj dojam o pivu nerelevantan za raspravu Smile

Ma sve ok. I na etiketi piva se navodi da je hmeljena američkim hmeljevima, ali problem je što se to vrlo slabo osjeti. Naravno, moguće je i da je boca dosta stara pa da se aroma malo izgubi.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools