Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Sierra Nevada Hoptimum
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
Sierra Nevada Hoptimum
This post was last modified: 28.09.2014, 05:26 by yankee fan.
Pivara- Sierra nevada,
Imperial IPA sipao u snifter, boja zlatno zuta. Aroma- citrus, citrus, citrus i onda opet citrus.
Na internetu pise da pivo ima IBU - 100!!! I stvarno je pravi uragan!!!!
Ovo pivo je za pijuckanje, uzivanje, nije za klasicno cuganje. Odlicno balansirano, alkohol se ne osjati u okusu ali udara kao Muhamed Ali Smile
Ogromno pivo, velikog mirisa i okusa. Imam osjecaj da zvacem hmelj!
Aftertaste je hmelj, bomba, divno!!! Svi ukusi su mi utrnuli od hmelja, potpuno oduzeti, a vi sa vasim Brew Dogom...dalje cu da preskocim Smile


[Image: 1zvtzqo.jpg]
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Sierra Nevada Hoptimum
Da nije previše ohlađen? Nekako mi se po boci čini ds je na 4-5 stepeni? Citra je najbolja na 10.
Find Odgovori
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,656
Joined: Jan 2014
Reputation: 5 Location: Tolisa (Orašje)
RE: Sierra Nevada Hoptimum
E ovo bih volio skuhati, već mjesec dva čitam o klonovima i receptima za ovo pivo, mislim da bi se moglo napraviti nešto slično ali se nikako ne usudim krenuti u ovaj projekt, kada bih i krenuo u pokušaj kloniranja trebalo bi dosta pametnih glava i dobrih savjeta.
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Sierra Nevada Hoptimum
(28.09.2014, 06:33 )Rodney Wrote: Da nije previše ohlađen? Nekako mi se po boci čini ds je na 4-5 stepeni? Citra je najbolja na 10.

vidis matori nisam imao pojma o tome. Mada sam pivo pijuckao, lagano pa iako je recimo bilo prehgladno, kasnije se sigurno "otkravilo". Stane, Hoptimum samara u glavu kako je dobar!
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,656
Joined: Jan 2014
Reputation: 5 Location: Tolisa (Orašje)
RE: Sierra Nevada Hoptimum
(28.09.2014, 12:59 )yankee fan Wrote:
(28.09.2014, 06:33 )Rodney Wrote: Da nije previše ohlađen? Nekako mi se po boci čini ds je na 4-5 stepeni? Citra je najbolja na 10.

vidis matori nisam imao pojma o tome. Mada sam pivo pijuckao, lagano pa iako je recimo bilo prehgladno, kasnije se sigurno "otkravilo". Stane, Hoptimum samara u glavu kako je dobar!
Apsolutno vjerujem da šamara i da je super pivo, zato bih i krenuo u avanturu pokušaja kloniranja, ali bi tu trebala velika pomoć članova foruma.raja.
Što bi rekli stari kinezi više koza više mlijeka.Big Grin
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Sierra Nevada Hoptimum
Dobra je ovo DIPA, mada, ako čovjek hoće od Sierre hmelj kick, to je Harvest.

A u Hoptimumu, Citra i Simcoe, najbolji drugovi Smile

Ne znam kako izgledaju klon recepti, ali mišljenja sam da citra dominira i da je kora limuna ili lime-a dodana isto. Ukratko, sunce, čaša i mozak na pašu Smile
Find Odgovori
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,656
Joined: Jan 2014
Reputation: 5 Location: Tolisa (Orašje)
RE: Sierra Nevada Hoptimum
(28.09.2014, 09:42 )Rodney Wrote: Dobra je ovo DIPA, mada, ako čovjek hoće od Sierre hmelj kick, to je Harvest.

A u Hoptimumu, Citra i Simcoe, najbolji drugovi Smile

Ne znam kako izgledaju klon recepti, ali mišljenja sam da citra dominira i da je kora limuna ili lime-a dodana isto. Ukratko, sunce, čaša i mozak na pašu Smile
Ovo što sam ja našao izgleda ovako:
magnum za gorčinu, chinook na 30 min, simcoe i citra na 20 min i citra na 0 min, suho hmeljenje simcoe, citra i chinok, sve osim magnuma bi išlo u istoj količini, ja se kontam da umjesto simcoe-a ubacim mosaic, u narednih par dana postavljam probnu verziju recepta, pa da zajedno dođemo do barem približnog klona.banana
Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
RE: Sierra Nevada Hoptimum
simcoe je meni mozda najdrazi hmelj, on je pravi za ipu, steta ga izbaciti ...
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Sierra Nevada Hoptimum
Ja sam ubijeđen da oni u svojim pivima koriste koru limuna/limea. Pogotovo za Hoptimum i Harvest.
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Sierra Nevada Hoptimum
Ja nekako volim pica sa Citrom!!! Njam njam Smile
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools