Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Kuhano vino
djulba Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 325
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Tuzla
Kuhano vino
Evo upravo sam popio 0,5 l kuhanog vina pa reko da preporučim svojim forumašima topao i takođe lijekovit napitak za ove hladne dane. Naime kuhano vino je veoma dobro za zaštitu od prehlade i gripe. Sadrži oko 3% alkohola i kada se popije vruče pored dobrog okusa ako imate simptome prehlade ili gripe preznojit ćete se i jednostavno ćete se osječati bolje, u svakom smislu very-drunk

Što se tiče recepta ja lično na pola litra ubacim samo jednu supenu kašiku šečera i kuham 5 - 10 minuta, ništa posebno. U kuhanje možete ubaciti 2-3 klinčića, cimeta ili limun. zavisno od toga kakav okus želite i kakvo vino imate.
U 99% slučajeva koristi se crveno vino, nisam nikada vidio da neko kuha bijelo vino ali se spominje kao normalno piće.
Znači od vrste crvenog vina (pošto se više koristi) vam zavisi koji će sastojci odgovarati. npr. vino može imati izraženu kiselinu i trebaće vam više šečera ili može biti veoma jako, slatko pa možda nećete ni stavljati šečer nego samo klinčiće.

Prijatno Zivjeli
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Kuhano vino
odlično. ja sam pio i crveno i bijelo kuhano. ali zanimljivo je da svake zime ja i žena pravimo kuhano pivo. Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
djulba Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 325
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Tuzla
RE: Kuhano vino
obavezno postavi kako se pravi. ili se samo skuha Smile
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Kuhano vino
Imaju dvije opcije jedna je sa žumanjkom od jajeta, a druga bez Big Grin postavim čim mi žena da recept Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
buky1 Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 68
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: Slavonski Brod
RE: Kuhano vino
Odoh skuhat politru.... Gripa me drži od petka, tablete ne pomažu pa idem vinom probat...
Find Odgovori
djulba Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 325
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Tuzla
RE: Kuhano vino
(11.03.2013, 06:31 )buky1 Wrote: Odoh skuhat politru.... Gripa me drži od petka, tablete ne pomažu pa idem vinom probat...

Dodaj uz to slanine i dosta bijelog luka i ima da budeš ko nov.
Jedino te žena neće primit nakon te kombinacije Big Grin beer
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools