Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Gdje kupiti kvasac? Vino od Maline
estehanio Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 3
Joined: Apr 2014
Reputation: 0 Location: Bosnia
Gdje kupiti kvasac? Vino od Maline
Postovani, novi sam na forumu i interesuje me gdje mogu kupiti vinski kvasac i koji bi najvise odgovarao za vino od maline?
Pokusao sam na razne nacine da potrazim ali nisam uspio nigdje naci prodavnicu koja prodaje vinski kvasac.

Naravno u BiH gdje se moze naci?

Hvala jos jednom!
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Gdje kupiti kvasac? Vino od Maline
u poljoprivrednim apotekama bi trebalo biti. mada Lalvin kvasce samo na ebayu. nisu skupi i poštarina je jeftina tako da se definitivno isplati, a lalvin ima veliku lepezu različitih vinskih kvasaca za razne namjene. ovaj preporučuju za vino od maline po internetu http://www.lalvinyeast.com/71B.asp

može se kupiti OVDJE

cijena je 1$ plus poštarina koja ne bi trebala biti puno skupa.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
estehanio Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 3
Joined: Apr 2014
Reputation: 0 Location: Bosnia
RE: Gdje kupiti kvasac? Vino od Maline
Hvala na odgovoru, na Ebayu sam prvo i gledao, i nasao sam da nisu skupi ali posto vecina dilera prodaje iz USA, postarine su enormne 20-30$ za jednu obicnu kesicu...tako da nisam siguran sta da radim i gdje tacno da trazim...
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Gdje kupiti kvasac? Vino od Maline
na OVOM linku ima ponuda za 5 vrecica ovog kvasca za cca 20 KM zajedno sa poštarinom za BiH. to nije strašno. ovo je engleski ebay i uvijek zbog poštarine prvo tražite na engleskom ili njemačkom, a ako nema onda ostaje američki.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
estehanio Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 3
Joined: Apr 2014
Reputation: 0 Location: Bosnia
RE: Gdje kupiti kvasac? Vino od Maline
Zahvaljujem se na informacijama, upravo sam narucio Smile ! Kada dodje javim vam da li je sve uredu tako da i drugi mogu narucivati. Sada samo jos da nadjem par prirucnika i sacekam maline da sazriju Big Grin
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools