Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Avery IPA
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
Avery IPA
This post was last modified: 15.04.2014, 06:16 by yankee fan.
juce sam isao na plazu, i za te potrebe sam morao naci neko dobro pivo u limenci. Vidim Avery i sjetim se da mi je sanker u jednom pubu prije jedno mjesec dana predlozio ovo pivo, ali posto sam bio dobro popio ne sjecam se okusa, ali znam da je bilo dobro. Inace pivara je iz Kolorada, a Kolrado i Kalifornija prave mozda najbolja piva na ovoj strani velike bare.
Sipao u snifter, boja zuto-smedja.
Kapa je bila na pocetku, ali je brzno splasnula, i ostala do kraja, lacing jako dobar.
Miris: hm, ne obecava mnogo, pomalo kao ispran, ali neki pomijesan miris citrusa, cvjetni, ali se osjeti i malo slatko, kao recimo karamelizovana pomorandza ( hebem li ga Blush)
ono sto me zabrinjava ne osjeti se toliko miris, ali idemo dalje Wink
Pri prvom gutljaju se osjeca slatkoca, slad, zatim citrusi i ponovo taj osjecam karamelizovane pomorandze (clockwork orange hehhe) zatim malo kao piney, i definitvno ono sto mi je musca jednom objasnio "resiny". Zatim je kremasto, i na kraju jako lijepo zaokruzeno sa priajtnom gorcinom!
Ako bih morao da izdvojim koji elementi dominiraju onda bi to svakako bila slatka pomorandza, grejprfut, malo kao neke cvjetne note, i sve to praceno prijatnom dozom gorcine, jer pivo uopste nije slatko, iako sam ga ja tako opisao Big Grin
samo da jos dodam, da nakon par komada pivo prilicno "udara" Smile, nisam vidio koliki je procenat alkohola

[img][Image: 2qdudds.jpg][/img]
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
Svarrogh Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 476
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Vukovar, Croatia
RE: Avery IPA
http://averybrewing.com/brewery/recipes-...mebrewers/
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools