Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Barbar Bok
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
Barbar Bok
This post was last modified: 17.04.2014, 06:08 by AleksandarV.
Inače Brown Strong Ale.
Boja tamnog mahagonija. Pjene je ispočetka bilo ali je vrlo brzo splasnula. Lacing slab do nikakav.
Miris definitivno med. Koji je i stavljan u ovo pivo u količini od 2,5%. Očito ova Erdinger čaša nije za degustacija. Uvijek mi se pojavi ta neka metalna nota. Hmelj se ne osjeća, sve je na sladnoj strani.
Ukus pun, definitivno medni aftertaste.
Alkohol se osjeti, 8,5% ABV.
Što rekoše na forumu, pivo za po kuće, nikako za kafanu. Teško, ali sa pozitivne strane. Da samo sjediš i gledaš kako kiša pada i lagano ispijaš pivo.

[Image: veta8ury.jpg]


Sent from my Z10 using Tapatalk

Idealno bi bilo da je balansirano sa malo više gorčine. Preslatko je. Samo malo više gorčine i bilo bi daleko bolje. Med ipak previše dominira.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Barbar Bok
Znaci filtrirano i prisilno karbinizirano? Mislim nije refermentirano u boci pretpostavljam ako se med osjeti. Jesi vidio talog od kvasca? Metalna nota je cesta u tim jacim belgijskim aleovima. U ja to cesto primjetim. Uglavnom, nadam se da si uzivao Smile

Sent from my LG G2 using Tapatalk
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Barbar Bok
Pivo je bilo dobro. Malo više slatko.
Bilo je kao nekog taloga na dnu flaše. Više kao neka tanka prevlaka nego prava nslaga kvasca.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools