Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Mikkeller Black Hole
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
Mikkeller Black Hole
Sa nedavnog putovanja iz ZG sam donio i bocu piva iz naslova teme.

Prije konzumacije sam naravno pregledao ocjene na ratebeer (prosjecna je ocjena oko 4) te pregledao par video recenzija. U jednoj video recenziji pivo je ocjenjeno kao nepitko i nekarbonizirano, a pred kamerama je tip prosuo pivo u crnu rupu ali sudopera. Smile

S obzirom na kontroverzne ocjene koje je pivo dobilo (za dobrim konjem se prasina dize) bio sam malo u nedoumici oko kvalitete istog.

Na boci su kao sastojci navedeni pored standardnih jos i med, kafa, vanilija, zobene pahuljice.

Kolicina alkohola je 13.1%, a stil piva je RIS.

Pri sipanju u casu formirala se dobra pjena, a i karbonizacija je znacajna.

Miris je...ne znam kako opisati ali to je jako intezivan miris svih specijalnih
sastojaka u ravnopravnom omjeru... ali ja bih dodao da tu doprinosi i neki jako aromatican hmelj. Ne bih se cudio da je tu fuggle, citra ili neki drugi slican hmelj koji se pravo dobro uklopio u ovo pivo.

Pivo je punog tijela i jako pitko. Alkohol se slabo osjeti. Malo je slatkast finis.

Aftertaste je nesto posebno. Nakon jednog gutljaja osjetim jaku aromu kafe, nakon drugog gorcinu, onda vaniliju i cokoladu...minutama nakon konzumacije usta su puna okusa. Nevjerovatno.

Pivo je jako kompleksno i vjerovatno najbolji RIS koji sam imao priliku piti, a ocjena je najveca jer ne znam moze li se unutar stila napraviti bolje pivo od ovog.

Cheers!

   
WWW Find Odgovori
jakovc Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 128
Joined: Nov 2013
Reputation: 0 Location: Čitluk
RE: Mikkeller Black Hole
Možda ja najbolji RIS do sada ali kada Perhan još malo ostari vidjet ćemo či je tata jačiZivjeli
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Mikkeller Black Hole
Ko se bude mogao strpiti do Perhanove Starosti pričaće... Smile Ja sam svoj primjerak popio prije
par mjeseci i zaista se radi o vrhunskom pivu.
WWW Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools