Poll: U tekućoj godini potrošit ću
You do not have permission to vote in this poll.
10 kg baznog slada
0%
0 0%
30 kg baznog slada
12.50%
1 12.50%
50 kg baznog slada
37.50%
3 37.50%
80 kg baznog slada
37.50%
3 37.50%
100 kg baznog slada
12.50%
1 12.50%
Total 8 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Anketa - potrošnja slada u BiH
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Anketa - potrošnja slada u BiH
Evo gospodin Bošnjak me zamolio da napravimo malu anketu za potrošnju slada i količine proizvedenog piva u BiH. Ako sam ja dobro shvatio, Slavonijaslad d.o.o. iz Nove Gradiške bi možda širio svoj asortiman pa ih zanima kakve sladove najviše trošimo i u kojim količinama.

Pa evo molio bih kolege na forumu da napišu svoju potrošnju sladova u ovoj godini i plan potrošnje do kraja godine. Naravno, teško je procijeniti, ali neke planirane količine možete napisati.

što se mene tiče, ja sam potrošio u ovoj godini oko 40 kila, dakle jednu vreću i planiram do kraja godine potrošiti najmanje još jednu vreću.

80% je to bio bazni pilsnerski slad, oko 10% munich i oko 10% crystal. koristio sam i druge sladove kao što su aromatic, melanoidin, chocolate, biscuit, ali te količine su stvarno male i kada bih ih i kupovao uzimao bih to na kilogram.....
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
djulba Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 325
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Tuzla
RE: Anketa - potrošnja slada u BiH
Ja kuham 2 puta mjesečno i trošim po 7 kg za turu. Znači meni godišnje treba cca 150 kg baznog slada.
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Anketa - potrošnja slada u BiH
mi smo kuhali otprilike turu mjesečno, ali te ture su bile manje do 6 kg. uskoro prelazimo na veće ture (oko 8-10 kg) tako da ćemo trošiti više sirovina. dakle, što se tiče baznog slada sigurno ćemo ove godine potrošiti još jednu vreću. specijalne sladove, kao i većina raje na forumu kupujemo po 1 kg beer
Find Odgovori
mentalist Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 125
Joined: Nov 2012
Reputation: 0 Location:
RE: Anketa - potrošnja slada u BiH
do sada potrošio ukupno oko 25 kg. prosječno po turi mi potrebno oko 6-6.5 kg
recimo 50kg ove god... mada mislim da će biti više
Find Odgovori
zis Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,440
Joined: Nov 2012
Reputation: 8 Location: Doboj
RE: Anketa - potrošnja slada u BiH
Ove godine sam potrosio cini mi se 50-60 kg slada i sigurno cu jos 100 kg potrositi, od ostalih sladova kristala i municha kao i musica 10% a svi ovi ostali na kasikicu.very-drunk
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools