Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Apa
superhik Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 68
Joined: Jan 2014
Reputation: 0 Location: Vinkovci
Apa
nakon dva tjedna 1010, gorčina se osjetno smanjila, ukus ok, mutno i malko co2. Izdržat ću jiš tjedan pa u boce!


Sent from my Lumia 710 using Tapatalk
very-drunk ja bi pivaaaaa!
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Apa
stavi ga zadnjih 5 dana na cold crash...
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
superhik Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 68
Joined: Jan 2014
Reputation: 0 Location: Vinkovci
RE: Apa
(09.02.2014, 12:08 )pivska mušica Wrote: stavi ga zadnjih 5 dana na cold crash...

Sad je na 20 stupnjeva a u podrumu i garaži mi je oko 15, nemam hladnije osim vani, pa da mi ga neko mazne!?
very-drunk ja bi pivaaaaa!
Find Odgovori
Brko Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 404
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Sarajevo
RE: Apa
(09.02.2014, 12:24 )superhik Wrote:
(09.02.2014, 12:08 )pivska mušica Wrote: stavi ga zadnjih 5 dana na cold crash...

Sad je na 20 stupnjeva a u podrumu i garaži mi je oko 15, nemam hladnije osim vani, pa da mi ga neko mazne!?

u fermentacijsku komoru ako je imas ubaci flase pune leda Smile
Find Odgovori
superhik Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 68
Joined: Jan 2014
Reputation: 0 Location: Vinkovci
RE: Apa
This post was last modified: 23.08.2014, 06:43 by superhik.
evo 24-to pivo i prvi puta korišten cfc, zakon! Jedino mi se talog još ne slegne pa ga više ima u fermentoru ali zato hladi brzo i manje šanse za infekciju, ako se ne varam!?

(23.08.2014, 06:42 )superhik Wrote: evo 24-to pivo i prvi puta korišten cfc, zakon! Jedino mi se talog još ne slegne pa ga više ima u fermentoru ali zato hladi brzo i manje šanse za infekciju, ako se ne varam!?

e da i na izlazu cfc-a stavio moju venturijevu cjevčicu tako i da aeracija funkcionira!


Attached Files Thumbnail(s)
   
very-drunk ja bi pivaaaaa!
Find Odgovori
superhik Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 68
Joined: Jan 2014
Reputation: 0 Location: Vinkovci
RE: Apa
Eto dugo me nije bilo ali se kuhalo. Do sada cca 80 tura! Prošlo ljeto imao 3 zaraze a od tada koristim cfc i sve ok. E a sad mi se desilo da je pivo i tri tjedna nakon fermentacije mutno a i tjedan dana u bocama se ne bistri. Kvasac ispirem i koristim do 5-te generacije (s4). Sada i na ispranom u frižideru pivo nije prozirno nego mutno. Miris nije kao inače a ni kisel! Probao pivo i nije kiselo samo nije okus kako treba?! Očito sam pokupio bakteriju pri ispiranju i takav kvasac stavio ubsladovinu. Inače jako kuham u bačvi i ispari cca 15%. Mahovina skupi sve na dno i u fermentoru bude dosta bistra sladovina a na dnu fermentora taloga sa kvascem cca 1 litra i u to dodam litru prokuhane vode i u veliku teglu. Nakon cca pola sata kvasac u pivu sa vrha taloga istresem u dvije male tegle i super se istaloži skoo čisti kvasac na dnu oko pola do jedan cm a ostalo prozirno pivo koje odlijem prije već što u kvasac stavim ohlađene sladovine, promućkam i istresem u sljedeću turu. Nekada podjelim i u tri teglice za tri ture i uvijek ok do sada. Je li tko imao takvo iskustvo sa opranim kvascem obzirom da ja baš nisam još tako iskusan?
very-drunk ja bi pivaaaaa!
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Apa
(27.12.2015, 11:39 )superhik Wrote: Eto dugo me nije bilo ali se kuhalo. Do sada cca 80 tura! Prošlo ljeto imao 3 zaraze a od tada koristim cfc i sve ok. E a sad mi se desilo da je pivo i tri tjedna nakon fermentacije mutno a i tjedan dana u bocama se ne bistri. Kvasac ispirem i koristim do 5-te generacije (s4). Sada i na ispranom u frižideru pivo nije prozirno nego mutno. Miris nije kao inače a ni kisel! Probao pivo i nije kiselo samo nije okus kako treba?! Očito sam pokupio bakteriju pri ispiranju i takav kvasac stavio ubsladovinu. Inače jako kuham u bačvi i ispari cca 15%. Mahovina skupi sve na dno i u fermentoru bude dosta bistra sladovina a na dnu fermentora taloga sa kvascem cca 1 litra i u to dodam litru prokuhane vode i u veliku teglu. Nakon cca pola sata kvasac u pivu sa vrha taloga istresem u dvije male tegle i super se istaloži skoo čisti kvasac na dnu oko pola do jedan cm a ostalo prozirno pivo koje odlijem prije već što u kvasac stavim ohlađene sladovine, promućkam i istresem u sljedeću turu. Nekada podjelim i u tri teglice za tri ture i uvijek ok do sada. Je li tko imao takvo iskustvo sa opranim kvascem obzirom da ja baš nisam još tako iskusan?


pozdrav superhik, u pet generacija ispiranja na nacin na koji to ti radis sigurno pokupis dosta smeca i raznih bakterija. preporucujem ti da ne ides preko 3 generacije sa ispiranjem, ili ako hoces da od jednog kvasca radis vise piva, onda od prve vrecice kvasca namnozi koliko ti treba u starteru i pocni smrzavati kvasac u glicerinu. to ti je najbolja varijanta, ali zahtjeva nesto dodatne opreme.

a kad si vec skuhao toliko tura, molim te lijepo da se ukljucis u nas godisnji izvjestaj na ovoj temi http://www.volimpivo.ba/thread-2232.html :thumbsup:
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools