Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Weyerbacher Verboten
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
Weyerbacher Verboten
This post was last modified: 26.04.2014, 06:48 by yankee fan.
Ova pivara je poznata po velikim, belgijskim pivima. Verboten sam prvi put pio prije vise od mjesec dana toceno, i juce ga nadjem flasiranog u jednoj od lokalnih radnji.
Sipao u casu za belgijance, boja cilibara, sa kapom koja je brzo splasnula, ali ostala do kraja. lacing je dobar.
Miris jer nakako slatkast, kvasac, bas kao i ukus. POcinje slatko, kao karamela, zatim klincic, pomalo banana, malo, vrlo malo piney. Zavrsetak je fin, suh, slatkast, i pivo je malo vise karbonizirano nego sto sam ocekivao.
Alkohol, 5.9%!
Nisam siguran kako da ocijenim, nemam neki uzor, ali moram da primjetim da su mi sva ova Belgijska piva tj Belgijski stil nekako "teska" piva. Nisu za neko duze cuganje. Ali zato uz finu vecericu sjedaju odlicno!!!
Zaista jedno fino, kvalitetno pivce!

[Image: 2q8szea.jpg]
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
Svarrogh Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 476
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Vukovar, Croatia
RE: Weyerbacher Verboten
Probao sam njihow barley wine. Nije bio lose.

http://www.ratebeer.com/beer/weyerbacher...diot/1409/
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Weyerbacher Verboten
prica kaze da je ime ovog piva bilo Zotten, ali zobg copyright zakona morali su da promijene ime. Inace "zotten" na holandskom znaci "luda" (dvorska luda), ali su onda zbog tuzbe morali da povuku to ime i nazvali ga Verboten, sto na njemackom znaci "zabranjen"!!
stvarno dobro pivo
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools