Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Dale's Pale Ale (Oskar Blues Grill & Brew)
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
Dale's Pale Ale (Oskar Blues Grill & Brew)
Stil: American Pale Ale (APA) / 6.5% ABV
[Image: dales-pale-ale.jpg]

Ovo pivo sam prvi put skonto nekako krajem ljeta prosle godine i od tada se nerijetko nalazi u frizideru. Citajuci po mrezi i razgovarajuci s ljudima vidim da Oscar Blues Grill & Brew uziva kultni status u Koloradu (odakle i jesu).

Od skora su se pored Dale's Pale Ale-a u prodavnicama pojavila jos 3 njihova piva: Scotch ale, Russian Imperial Stout i IPA (u zadnje vrijeme je sve modernije raditi Scotch ale). Svi dolaze striktno u limenkama i do sada sam probo samo Dale's PA.

Radi se o klasicnom APA-u (propisno zahmeljen, dosta citrusa, karamelizirani secer, ...) i to "shining example" ako se ja sta pitam (iznenaduje me poprilicno tanak rejting na BA, no nije prvi put da fantasticno pivo dobije tanke ocjene na istoj stanici).

Ljepota ovog piva je je jednostavno u njegovom kvalitetu (sto ga otkri). Ko kad odes u dobru pivnicu, gdje se pravi pivo, i ekipa je tek zakacila frisko bure na tocionik, dobijes casu, otpijed i kontas, to je taj momenat. Frisak pifke, seks, more, cevapi i sarme.

Daklem, pivo nesto tamnije boje narandze sa cvrstom pjenom, srednjeg tijela i srednjeg lacinga. Arome karamele, hmelja i grejpa. Ukusom odgovara mirisu + sto se osjeti dodatna zacinjenost. Lagano se osjeti alkohol sto mu je dodatni +. 6.5% alkohola se poprilicno udara kad se popije koje vise.

Jedno od onih piva sto ga se moze popiti kad te krene. Jednom rijecju, kad ti se pije dobar APA zemi si ovo i neces zazaliti. Totalna preporuka.

Cheers svima
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Dale's Pale Ale (Oskar Blues Grill & Brew)
U nedelju sam starim probavao neka piva i sanker nam preporuci ovo pivo.
Kako me krenulo Smile. Odlicno pivo!
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Dale's Pale Ale (Oskar Blues Grill & Brew)
Stvarno odlicno pivo. Takode preporucujem njihov Mama's Little Yella Pils. Odlicna varijacija ceskog stila sa laganim vocnim notama, pomalo "biscuity", srednjeg tijela, nefiltrirano, savrseno ljetno pivo.

[Image: oskar-blues-mamas-little-yella-pils.jpg]
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools