Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Goose Island Bourbon County Stout
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Goose Island Bourbon County Stout
Evo jednog fantastičnog piva koje sam nedavno probao. Na sljedećem linku ovo pivo je #9

http://www.businessinsider.com/experts-p...013-9?op=1

Radi se o russian imperial stoutu odležanom u bačvama od bourbona Eliah Craig. Prije nego što je pivo stavljeno u te bačve, bourbon je ležao u njima 18 godina. Anđeoski dio za ovaj bourbon iznosi cca. 66% pa zamislite koliko su bačve nadojene onda i koliko se to sve izmješalo sa pivom. Količina alkohola 15%. Ja sam čitavih sat i po pio jednu čašu od 0,33. Kakva bomba Nevjerovatno pivo. jednostavno nevjerovatno.

[Image: bourbon-county.jpg?w=383&h=574]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Goose Island Bourbon County Stout
odlicno izgleda u casi, njusim notu kafe i cokolade. burboni su bombe ukusom i mirisom.
vidim da nabavim ovo

pijes li burbone ikada? u sarajevu sam znao naletiti na maker's mark koji nije rdjav nimalo
Find Odgovori
sarajevskopivo Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 361
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Chicago, USA
RE: Goose Island Bourbon County Stout
@musice nije mi jasno kojim kanalima si naletio na ovo pivo s obzirom da se radi o specijalu koji izadje jednom godisnje, cini mi se u novembru, u jako malim serijama.

(02.10.2013, 07:13 )pivska mušica Wrote: Evo jednog fantastičnog piva koje sam nedavno probao. Na sljedećem linku ovo pivo je #9

http://www.businessinsider.com/experts-p...013-9?op=1

Radi se o russian imperial stoutu odležanom u bačvama od bourbona Eliah Craig. Prije nego što je pivo stavljeno u te bačve, bourbon je ležao u njima 18 godina. Anđeoski dio za ovaj bourbon iznosi cca. 66% pa zamislite koliko su bačve nadojene onda i koliko se to sve izmješalo sa pivom. Količina alkohola 15%. Ja sam čitavih sat i po pio jednu čašu od 0,33. Kakva bomba Nevjerovatno pivo. jednostavno nevjerovatno.

[Image: bourbon-county.jpg?w=383&h=574]
Keg 1: Orange/coriander
Keg 2: Chocolate Milk Stout
Keg 3: Torpedo IPA
Fermentor 1: ESB
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Goose Island Bourbon County Stout
Znam, sve mi je rekao to covjek koji mi je poklonio ovu flasu i zombie dust. Clan foruma @matt i jos jednom mu se zahvaljujem. Pravo je tesko doci do ovog piva, ali eto on je uspio doci do six packa i meni iz amerike donio Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools