Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Einbecker Ur-Bock Dunkel
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
Einbecker Ur-Bock Dunkel
Njemački Traditional Bock proizveden u Einbecker Brauhaus AG. Prema BJCP tipičan predstavnik ovog stila. Pivo sipano iz boce zapremine 0,33 l u lager čašu.

Izgled: Pivo kristalne amber boje. Prilikom sipanja obrazovala se bjela pjena debljine 2 prsta. Na početku sa dobrom retencijom, međutim nakon nekog vremena je nestala, ostavljajući iza sebe vrlo tanku bjeličastu prevlaku. Lacinga na zidovima čaše nije bilo.

Aroma: Veoma malty pivo. Dobro su izražene sladne arome, sa hintom slatkoće u mirisu. Pivo sa dosta bready i toasty arome. Baš me oduševila ova sladna aroma, koja je veoma ugodna.

Okus: Kakva aroma takav i okus. Dominira sladni okus u pivu, dovodeći do izražaja svu sladnu stranu piva. Dakle, okus karamele, bready i dosta toasty, se osjete u pivu. Gorčina se skoro pa i ne osjeti. Ono što se osjeti je taman da zaokruži čitav karakter piva.

Tijelo: Srednje tijelo, sa srednjom karbonizacijom. Sa ovako jakom sladnom stranom za očekivati je slađe i teže pivo, ali ovaj bock ima poprilično dry završetak. Alkohol u pivu se ne osjeti, iako ga ovaj bock sadrži 6,5% ABV.

Veoma pitko pivo sa lijepom aromom i okusom slada, koji me se baš dojmio. Vrlo, vrlo dobro pivo, koje se može piti svaki dan.

[Image: tLsJvkY.jpg]
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Einbecker Ur-Bock Dunkel
čini se odlično. ja sam probao njihov doppelbock od 10-12% ne znam ni ja sad koliko.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Einbecker Ur-Bock Dunkel
vrlo dobro pivo. aroma je odlična, još kada malo promućkaš čašu Big Grin baš se oslobađaju neke fine, ugodne arome. što čovjek ulazi sve više u svijet piva skonta gdje smo mi i šta smo pili svakodnevno. beer
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Einbecker Ur-Bock Dunkel
Ur Bock Dunkel...dajte napisite mi nesto o tom stilu...jos jedno pitanje da li si pivo pio uz klopu ili onako za osvjezenje? ovo pitam jer isto pivo se drugacije dozivi uz rucak ili veceru tj hranu.
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Einbecker Ur-Bock Dunkel
(30.05.2014, 06:40 )yankee fan Wrote: Ur Bock Dunkel...dajte napisite mi nesto o tom stilu...jos jedno pitanje da li si pivo pio uz klopu ili onako za osvjezenje? ovo pitam jer isto pivo se drugacije dozivi uz rucak ili veceru tj hranu.

pa nikada ne probam pivo uz hranu Big Grin možda bi trebao, šta ja znam, ali tako sam navikao. da imam više primjeraka sigurno bi i hrana bila tu. ako te zanima kakav treba da bude bock, alt, itd., samo da te podsjetim, imaš na BJCP. o istorijskom razvoju stila imaš ukratko i ovdje http://www.pivnica.net/bockbier/2436/ , a možda bi @pivska mušica mogao još nešto više napisati o ovome Smile
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Einbecker Ur-Bock Dunkel
pa eto napisao sam tu Smile samo što je ljepše uređen tekst na blogu zbog slika http://pivskamushica.wordpress.com/2013/03/13/bockbier/
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Einbecker Ur-Bock Dunkel
(30.05.2014, 09:22 )pivska mušica Wrote: pa eto napisao sam tu Smile samo što je ljepše uređen tekst na blogu zbog slika http://pivskamushica.wordpress.com/2013/03/13/bockbier/

vidio sam ja tvoj potpis, ali kažem ukoliko bude potrebno još nešto dodati Smile
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools