Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Duckstein Rotblondes Original
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
Duckstein Rotblondes Original
Duckstein Rotblondes Original je njemački Altbier proizveden u pivari Duckstein GmbH, stacioniranoj u Hamburgu. Pivo dolazi u ambalaži od 500 ml.

Izgled: Pivo ima kristalno čistu amber boju. Prilikom sipanja obrazovala se bjeličasta pjena debljine jednog I po prsta. Vrlo brzo je nestala, iako je bila dosta gusta, ostavljajući iza sebe tanki bjelićasti prsten uz same rubove čaše. Lacing nije bilo.

Aroma: U aromi do izražaja dolazi malty strana piva. Posebno se ističe aroma biskvita, te prženih sladova. Može se osjetiti blaga aroma jabuke, koja se provlači između sladnih aroma.

Okus: Dominira malty okus. Dosta dugo u aftertasteu ostaje okus prženih sladova. Isto tako, u aftertasteu se može osjetiti I nešto malo grassy okusa koje ostavlja hmelj, zaokružujući ukupni krajnji okus piva. Pivo ima solidnu gorčinu, što i nisam očekivao, pa me je to prijatno iznenadilo. Mislim da ima oko 35 IBU, po mojoj nekoj procjeni, i ta gorčina fino zaokružuje pivo.

Tijelo: Pivo sa slabim do srednjim tijelom, i srednje izraženom karbonizacijom. Alkohol se uopšte ne osjeti, a pivo sadrži 4,9% ABV.

Ukupni dojam: Vrlo lagano, ugodno i pitko pivo. Međutim, malo više sam očekivao i sve navedene arome nisu baš intezivno izražene. Sve je to onako nekog srednjeg inteziteta. Valjda sam navikao na ove naše domaće pive, a posebno na APA, IPA I BPA koji oćaravaju aromom. Po meni pivo srednje klase, onako solidna 3/5.

[Image: r8je9Bd.jpg]
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools