Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Dupont Avec les Bons Voeux
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Dupont Avec les Bons Voeux
Nisam dugo napisao recenziju a ovo pivo definitivno zaslužuje da se napiše koja riječ. Dupontov klasik Saison Dupont je stvarno odličan, a ovo mu je stariji brat sa 9,5% alc.

Pivo je zatvoreno šampanjskim čepom, visoko karbonizirano, kod otvaranja je baš puklo.

Svijetlo žuta boja, potpuno mutno. Pjena ogromna i gusta.

U nosu voćne arome, citrusno-cvijetne od hmelja i jako spicy miris kvasca iz Dupont pivare koji je baš poseban i neponovljiv. Baš sam spremio taj kvasac da zakuham saison opet.

U okusu dosta kremasto, 9,5% alkohola se apsolutno ne osjeti i da ne znam da ima toliko mogao bih ga saliti u tri gutljaja koliko je ukusno.

Odlično pivo, jako kompleksno, sjelo mi je kao rijetko koje pivo u zadnje vrijeme.

[Image: q9AIAG8.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Dupont Avec les Bons Voeux
stavljam ga na listu Smile
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Dupont Avec les Bons Voeux
(06.08.2014, 11:35 )yankee fan Wrote: stavljam ga na listu Smile

Ako nisi probao njihov klasicni Dupont Saison onda prvo to probaj. Ako nisi jos imao iskustva sa Saison i Bier de garde pivima mislim da bi ti se jako mogla svidjeti s obzirom da ne volis sladne okuse. Ova piva imaju jako visok stepen fermentacije pa nerijetko odfermentiraju i ispod 1.000 što je specifična gustoća vode. Znaci budu jako suha, crisp, sa vrlo specificnim okusom kvasca. Probaj Dupont Saison prvo ako budes imao priliku i bas javi kako ti se cini.

E da, jos jedna napomena, u zadnje vrijeme amerikanci pišnu u gaće na spomen saisona i jako puno ga kuhaju po mikropivarama i po kucama i sve je popularniji. Dosta su ga promijenili u odnosu na onaj pravi, belgijski/francuski saison. Gledaj da nadjes evropsku varijantu ili ako budes uzimao americku, provjeri da li je nafrizirana americka varijanta ili umjerena, u evropskom stilu. Mada dupontov saison je klasik s kojim nikad nema greske. Bolesno dobro pivo!

beer
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Dupont Avec les Bons Voeux
imao sam prilike da pijem par saison piva od ovdasnjih mikro pivara, nijedno nije bilo "narajcano" Smile nego jako pitko, osvjezavajuce, bez jakih nota hmelja...
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools