Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Mlin
rafter Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 826
Joined: Feb 2014
Reputation: 0 Location: Foča
RE: Mlin
Našao sam na piku, ajd vidi samo kako pilsner melje. AKo valja da kupim.
Prvo hopni, pa reci skoč!
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
Re: Mlin
OK. Uglavnom, šalju mlin i poštom. No ja sam danas bio poslom u Ljubuškom pa sam im svratio. Imaju i velike šerpe od 65 litara 165 KM. Inox. Samo su više šire pa će biti dosta isparavanja.

Sent from my Z10 using Tapatalk 2
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Mlin
Evo mlina u akciji.

Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
Re: Mlin
Uspio sam da sakupim malo pale malt-a koji se prosuo u torbi. Mlin je podešen na prvi stepen (za brašno) a razmak između valjaka je 1mm ili koliko da prođe kreditna kartica. Vrlo sam zadovoljna samljevenim.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Find Odgovori
Goggy Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 504
Joined: Mar 2014
Reputation: 0 Location: Sarajevo, BiH
Mlin
Pozdrav svima,

Treba mi mlin. Našao sam ovaj na http://www.majstorzapivo.com/shop/rucni-mlin-za-slad/ cijena je nekih 50-tak KM
Šta mislite o ovome? Ima li neki drugi prijedlog?
Thx
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Mlin
bila je tema o mlinu samo par redova niže pa sam spojio da se ne gubimo na više tema o istoj stvari. što se ovog mlina tiče to ti je kopija Corone. koriste ga mostarci mange_tout i njegova ekipa, kao i još nekoliko ljudi na forumu, pa neka se ubace i kažu šta misle. ja imam originalnu Coronu i jeste malo preciznije izrađena, i malo je lakše razmicati ploče, odnosno namještati razmak, ali koliko sam vidio u mostaru kad sam bio, i ova sasvim dobro melje.
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Mlin
mi ga imamo, a koristi ga redovno @pivdzija i ekipa. nije loš, i za ove pare se isplati. mislim da će biti dugotrajan. odlično melje, a jedina mu je "mana" ovo što je @pivska mušica naveo tj. teže se namješta. nama je mušica namjestio uz pomoć podloški i od tada nismo mijenjali razmak Big Grin

uglavnom slobodno uzmi. ovaj mlin će ti biti duže rješenje, dok ne napraviš ili kupiš (ukoliko ti je to dugoročni plan) mlin na principu valjaka.
Find Odgovori
libor Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 421
Joined: Jun 2013
Reputation: 0 Location: Prijedor
RE: Mlin
Imam i ja taj mlin i radi radnju , i mislim da cu ga dugo koristiti ...
Find Odgovori
Pivdzija Offline
1.090 OG, 8,95% ABV
*****

Posts: 1,210
Joined: Jul 2013
Reputation: 3 Location: Mostar
RE: Mlin
još ako ga modificiraš da možeš bušilicom vrtiti umjesto ručno, gdje će ti kraj biti Zivjeli
Find Odgovori
Goggy Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 504
Joined: Mar 2014
Reputation: 0 Location: Sarajevo, BiH
RE: Mlin
@pivska mušica - hvala za spajanje u ovu temu (čitao sam je, jutros nisam mogao da nabasam na nju Big Grin)
@ svi ostali, hvala za komentare Zivjeli
Find Odgovori
Goggy Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 504
Joined: Mar 2014
Reputation: 0 Location: Sarajevo, BiH
RE: Mlin
Evo već 6- 7 kuhanje.
Svaki put sam mljeo sam, i sve do sad super.
Zadnji put sam zamolio momke u Odlbridžu da mi samelju.
Nevjerovatna razlika koliko je njihovo krupnije mljeveno.
Kod ispiranja, je išlo puno bolje, lakše, bez ikakvog cimanja (sa njihovim mljevenjem) ali je zato u batch- u od 28l razlika od 1l, odnosno ovo krupno mjljevenje mi je popilo sigurno 1l više nego moje "sitno"

Eh sad, pitanje, kako da podesim ovu koronu, jer svaki put orjentaciono namještam i ove sa strane šarafe i onaj s vrha.
Vidim, neko je spominjao podloške. Jel mislite da se stave podloške na ove sa strane šarafe, da napravi razmak?
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Mlin
da sa strane. jer sa tim šarafima podešavaš razmak. u nas nije originalna korona pa zbog toga štelujemo sa podloškama.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools