Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Lemondrop hmelj
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Lemondrop hmelj
Može naručeno je za sve. E sad jedini problem je poštarina jer se plaća za svaki kilogram. Znači ako ima 1100 grama, plaća se kao dva kilograma. Sad imamo preko kile.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Lemondrop hmelj
Musice ti sracunaj troskove pa javi kako da uplatimo. Mozda je paypal najjednostabniji.
WWW Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Lemondrop hmelj
Pa jest PayPal moze naravno. Kad stigne paket javim to.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Lemondrop hmelj
Quote:Big herbal, blackberry, “Super Cascade”, grassy, citrusy, lemon, citrus, pine,
tobacco, licorice, orange, grapefruit, pepper, “Amarillo like”, mint.

Ovo je opis. Ova berba što sam ja naručio ima 4,6AA tako da mislim da je najbolje kombinirati sa magnumom ili columbusom.

A sad čitam Stone koristi ovaj hmelj u svojoj novoj ipa - i tako da bi trebao biti zanimljiv.

Pošiljka košta 30KM sve ukupno.

Ps naručio sam sve podijeljeno po 100g
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 712
Joined: May 2013
Reputation: 1 Location: doboj
RE: Lemondrop hmelj
Par puta sam narucivao nesta iz Poljske pa su imali opciju dostave u Bosnu(jest da je bila postarina 18 Eu i platio carinski pregled 9KM).Mozes li poslati link nekih online trgovina iz Poljske,ova cijena hmelja je povoljna pa mozda ima nesta zanimljivo a i sa dostavom do nas.Inace je brza dostava i ako bi bili paketi do 1kg ne vjerujem da bi iko obracao paznju na njih,pogotovo sto su iz EU
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Lemondrop hmelj
www.twojbrowar.pl

Na ovom sajtu ima svega uključujući i dobre engleske sladove, a imaju i englesku verziju sajta. Fin izbor hmeljeva s puno noviteta. Nisam siguran da li šalju u BiH, ali mislim da ne bi bilo problema. Odavde sam naručio ovaj lemon drop.

www.browamator.pl

Ovi nemaju eng verziju sata ali imaju puno više stvari i puno akcija nekih uvijek i oni sigurno šalju u BiH. Treba se registrovati, pa s obzirom da nema eng možda bi vam mogao biti problem, ali ako šta zapne mogu pomoći.

Cijena poštarine prioritetnim avionskim paketom iz PL u BiH je cca 30 KM za paket od dvije kile. Za jedan kilogram je otprilike 20 KM. S tim da treba imati u vidu da pakuju u debele kartone i baš dobro osiguravaju pakete, tako da sam paket bez robe može često dosta povećati težinu pošiljke.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 712
Joined: May 2013
Reputation: 1 Location: doboj
RE: Lemondrop hmelj
ok,thanks.Mislim da bas nisu rigorozni na carini u Sa.kada je manji paket iz EU,jer sve tamo prvo ide kada se narucuje postom.A i mogu naruciti u Hr. pa ce neko donijeti vec.Mislim...sta su Englezi pametniji pa da trebamo od njih narucivati
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Lemondrop hmelj
a nemam pojma meni su stalno pravili probleme, iskreno da ti kazem. cak i sa malim paketima. ima tu dosta srece. kako te zapadne.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Lemondrop hmelj
A čuj. Nisi ljude na carini ponudio pivom Smile. I eto problema.
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Lemondrop hmelj
Lai definitvno, ta je pošta i carina kriminalna organizacija. Toliko su pošiljki uništili ili oštetili svojim nestručnim rukovanjem. I nikom ništa.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Lemondrop hmelj
Stigao je hmelj. Mislim da je najbrže i najzgodnije da se zis dogovori s bukyem da to šaljem na njega, a da zis preuzme. Zis javi se na pp da dogovorimo.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Lemondrop hmelj
samo da javim, hmelj je tu, sve je zapakovano, jedino zbog obaveza necu moci do srijede to poslati. od tada, nekih 7 dana bi trebalo da se dostavi.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools