Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Domaće vino
buky1 Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 68
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: Slavonski Brod
RE: Domaće vino
još koji dan da se smiri nakon pretoka pa cu ja malo o svojoj graševini Smile
Find Odgovori
djulba Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 325
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Tuzla
RE: Domaće vino
Vjerovatno prvo crveno pjenušavo vino na ovim prostorima. Eksperiment uspjeo, ovo se na jesen pravi u velikim količinama Smile


[Image: 2013_04_07_848.jpg]

[Image: 2013_04_07_849.jpg]
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Domaće vino
fina boja pjene Big Grin
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
djulba Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 325
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Tuzla
RE: Domaće vino
Danas pretakanje bijelog vina u inox (žilavka) nisam mogao ranije jer nismo popili staru žilavku. ranije je pretočeno crveno vino kupaža 70% blatina i 30 % vranac. zadovoljan sam i sa bijelim i crvenim ali se primjeti loša ( kišna) prošla godina.

Ove godine očekujem da bude sve kako treba, već radim na izboru kvasca za vino a namjeravam nabaviti samo vranac za crveno i naravno žilavku za bijelo. A od mog vinograda očekujem jedno dobro roze vino. Pa ćemo vidjeti Wink
Find Odgovori
zuzko Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 177
Joined: Mar 2014
Reputation: 3 Location: sarajevo
RE: Domaće vino
(04.06.2015, 09:04 )djulba Wrote: Danas pretakanje bijelog vina u inox (žilavka) nisam mogao ranije jer nismo popili staru žilavku. ranije je pretočeno crveno vino kupaža 70% blatina i 30 % vranac. zadovoljan sam i sa bijelim i crvenim ali se primjeti loša ( kišna) prošla godina.

Ove godine očekujem da bude sve kako treba, već radim na izboru kvasca za vino a namjeravam nabaviti samo vranac za crveno i naravno žilavku za bijelo. A od mog vinograda očekujem jedno dobro roze vino. Pa ćemo vidjeti Wink
Đulba,Đulba...šta mi radiš,još nisam prežalio što neću ponovo probati tvoju IPA (koja je uzgred budi rečeno jedno od najboljih piva koje sam inače probao pa sam ti htio odmah otpisati, platiću ja janje samo ti ponesi svoje pive) a ti mi ovo serviraš i da stvar bude gora nisam ni vidio da postoji ova tema.Kako nisi bio na Buni ne mogu ti ni opisati kakve sam poglede kolega morao izdržati kada sam uz morski rižot izvadio da popijem čašu vina.Dakle ,kako da se predbilježim ?..odsad pa na dalje i ubuduće.
Uostalom Đulba okle vama Žilavka zar vi niste poznati po kozijem mlijeku.

P.S.
Za kolegu Alena su mi rekli uspiješ li dobiti litar njegove Blatine vidjećeš što je vino pa ja evo vrebam iz zasjede ima više od godine.
Find Odgovori
Pivdzija Offline
1.090 OG, 8,95% ABV
*****

Posts: 1,210
Joined: Jul 2013
Reputation: 3 Location: Mostar
RE: Domaće vino
@DasBier prozivaju te za neko vino ovuda Big Grin
Jedi, pij, veseli se, i na život poseri se!
Find Odgovori
jakovc Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 128
Joined: Nov 2013
Reputation: 0 Location: Čitluk
RE: Domaće vino
Stižu i blatina i žilavka na druženje
Find Odgovori
djulba Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 325
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Tuzla
RE: Domaće vino
This post was last modified: 04.06.2015, 06:22 by djulba.
Ovo ce izgleda da bude multialkoholno druženje Smile
Donosim i ja vina.
A @zusko za tebe maksus ce biti i pivo ali koje ces moci popit tek za 15 dana jer ga sutra flasiram.

A zilavku nabavljam iz blagaja. A imamo i vinograd u kojem ima više sorti vinove loze i od toga pravimo roze vino.
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Domaće vino
(04.06.2015, 06:18 )djulba Wrote: Ovo ce izgleda da bude multialkoholno druženje Smile
Donosim i ja vina.
A @zusko za tebe maksus ce biti i pivo ali koje ces moci popit tek za 15 dana jer ga sutra flasiram.

A zilavku nabavljam iz blagaja. A imamo i vinograd u kojem ima više sorti vinove loze i od toga pravimo roze vino.

pa šta je ovo. i moj brat mu je namjenio bocu vina, doduše kupovnog Big Grin
Find Odgovori
zuzko Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 177
Joined: Mar 2014
Reputation: 3 Location: sarajevo
RE: Domaće vino
(04.06.2015, 06:28 )mange_tout! Wrote:
(04.06.2015, 06:18 )djulba Wrote: Ovo ce izgleda da bude multialkoholno druženje Smile
Donosim i ja vina.
A @zusko za tebe maksus ce biti i pivo ali koje ces moci popit tek za 15 dana jer ga sutra flasiram.

A zilavku nabavljam iz blagaja. A imamo i vinograd u kojem ima više sorti vinove loze i od toga pravimo roze vino.

pa šta je ovo. i moj brat mu je namjenio bocu vina, doduše kupovnog Big Grin

Pa poštovane i drage kolege šta reći nego aferdozum...a ja se baš prep'o reko, da nam šta ne usfali u Zbilju !
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools