Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Recenzije domaćih piva
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: Recenzije domaćih piva
Evo stigle mi, tajnim kanalima, tri ljepotice od kolege Mušice.
Mušice, još jednom, hvala na svemu.

Ekipa - Živjeli !!!!


[img][Image: pivo-bf_zpshaz5vqrt.jpg][/img]
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Recenzije domaćih piva
svaka cast da su stigle, zivio! Smile

probao sam jos tri od ovih piva koja ste mi poslali.

Zisov Gruit. Ocekivao sam da ce trave biti bas neugodne jer je pivo mlado i kod mene je tako bilo prvih par mjeseci. Ali zis je nesto mijenjao cini mi se u ovim travama koje je dodavao. Jako mi se svidio gruit. U nosu se bas lijepo i suptilno osjeti da je pivo sa dodanim biljem. U okusu nesto slabije, ali ipak je odlicno uklopljeno. Moj gruit je bio preintenzivan, i tek nakon godinu dana je sve sjelo na svoje mjesto. Kod mene se dosta i med osjecao, zis jesi ti flasirao ovo s medom ili sa secerom? jesi dodavao med u lonac? Uglavnom, svaka cast. Meni je bas lijepo leglo ovo pivo. Da ga opet radim, a da hocu brzo da ga pijem, sigurno bih po tvom receptu.

Pivdzijin stout. Malo prekarboniziran, ali sve na mjestu i jako ukusno i zaokruzeno pivo. Nije bas dry stout, jer je dosta sladno, ali nakon sto sam pustio casu neko vrijeme da malo izadje CO2, pivo je bilo odlicno.

Mangeov pumpkin. Mange je govorio da je preintenzivan sa zacinima, ali mislim da nije. Probao sam nekoliko komercijalnih pumpkina i bili su cak jace zacinjeni. I za ovo pivo mislim da je malo bilo prekarbonizirano. Meni se bas svidjelo.

Jos jednom hvala na posiljci vama, a posebno Sanjinu koji je teglio i ovdje i nazad.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
brewpublic Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 143
Joined: Nov 2012
Reputation: 0 Location: Zagreb
RE: Recenzije domaćih piva
Ima li gdje slika u casi ove IPAneme, u boci mi se zanimljivom cini?
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: Recenzije domaćih piva
Ako nije bila do sada neka fotografija onda bude jedna veceras.
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Recenzije domaćih piva
(27.06.2015, 08:52 )pivska mušica Wrote: svaka cast da su stigle, zivio! Smile

probao sam jos tri od ovih piva koja ste mi poslali.

Zisov Gruit. Ocekivao sam da ce trave biti bas neugodne jer je pivo mlado i kod mene je tako bilo prvih par mjeseci. Ali zis je nesto mijenjao cini mi se u ovim travama koje je dodavao. Jako mi se svidio gruit. U nosu se bas lijepo i suptilno osjeti da je pivo sa dodanim biljem. U okusu nesto slabije, ali ipak je odlicno uklopljeno. Moj gruit je bio preintenzivan, i tek nakon godinu dana je sve sjelo na svoje mjesto. Kod mene se dosta i med osjecao, zis jesi ti flasirao ovo s medom ili sa secerom? jesi dodavao med u lonac? Uglavnom, svaka cast. Meni je bas lijepo leglo ovo pivo. Da ga opet radim, a da hocu brzo da ga pijem, sigurno bih po tvom receptu.

Pivdzijin stout. Malo prekarboniziran, ali sve na mjestu i jako ukusno i zaokruzeno pivo. Nije bas dry stout, jer je dosta sladno, ali nakon sto sam pustio casu neko vrijeme da malo izadje CO2, pivo je bilo odlicno.

Mangeov pumpkin. Mange je govorio da je preintenzivan sa zacinima, ali mislim da nije. Probao sam nekoliko komercijalnih pumpkina i bili su cak jace zacinjeni. I za ovo pivo mislim da je malo bilo prekarbonizirano. Meni se bas svidjelo.

Jos jednom hvala na posiljci vama, a posebno Sanjinu koji je teglio i ovdje i nazad.

hvala na pohvalama. meni je preintezivno sa začinima. malo smo se @paulaner i ja zezali, pa ubacivali više začina u odnosu na recept. malo bila opuštenija radna atmosfera (sječam se da se pio westvleteren 12, neki apa, dubbel... Big Grin )
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Recenzije domaćih piva
Evo jedna slika Ipaneme, evo sad je opet probah, ja sam nezadovoljan ovim pivom. Mada mange kaze da mu je ok.

400g hmelja na 23l piva bi moralo da osamuti covjeka od arome. Ovo je jako tanko po mom misljenju. I aroma je vise noble, nego američka. Jako slicnu aromu sam imao kad sam radio Imperial Hoppy Helles sa hallertauerom, a cini mi se da je ovoj Lemondrop sorti bas jedan od roditelja Hallertauer.

[Image: the%20girl%20from%20ipanema.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Recenzije domaćih piva
da, meni se svidila IPA. istina je da je manjka arome u odnosu na očekivano, s obzirom da se radi o 400 g. međutim, istina je i to da se osjeti na limun, odnosno na list limuna. takva aroma dolazi vjerovatno zbog miješanja arome u boilu i od suhog hmeljenja. ovo suho hmeljenje se baš osjeti nakon konzumacije i izbija kroz nos. znam da nisi zadovoljan ovim pivom, ali meni je odlično. pravo ljetno, osvježavajuće.

što se tiče drugog piva, ono je fantastično. radi se o old ale. hrastovina sa chivasom odlična. baš se uklopilo. osjeti se i okusom i mirisom. vuklo mi je dosta i na karamelu. osjeti se nešto i alkohola. pravo zimsko za kamina, ali ja sam ga pio na +40°C i opet mi je pravo leglo Big Grin
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: Recenzije domaćih piva
This post was last modified: 30.06.2015, 10:21 by spageti.
Ipu jos nisam probao, pustiti cu je jos malo da odlezi, a sto se toce old ale-a sve stoji sto si napisao.
Premda nisam rodjen u horoskopskom znaku scotish ale-a moram priznati kako se ovdje radi o prilicno sofisticiranom pivu, pikantnom do bola ali zato udara u trece oko vec nakon drugog gutljaja. Iako nije stil piva u kojem plivam ko riba u vodi, moram priznati da mi je legla ko budali samar.

[Image: golddigger_zpslilyju0q.jpg]
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Recenzije domaćih piva
(28.06.2015, 06:30 )spageti Wrote: Ipu jos nisam probao, pustiti cu je jos malo da odlezi, a sto se toce old ale-a sve stoji sto si napisao.
Premda nisam rodjen u horoskopskom znaku scotish ale-a moram priznati kako se ovdje radi o prilicno sofisticiranom pivu, pikantnom do bola ali zato udara u trece oko vec nakon drugog gutljaja. Iako nije stil piva u kojem plivam ko riba u vodi, moram priznati da mi je legla go budali samar.

meni je odlično stvarno. sve ove arome i okusi pomiješani daju neku ludu notu koju nisam mogao definisati. pomislio sam na čokolino Big Grin mislim nije ni blizu, ali stvarno je nešto posebno.

a bolje da otvoriš i tu drugu. da ne bi ostarila, bolje da to popiješ dok je još svježe.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Recenzije domaćih piva
najbolje popij dunkela, trebao si njega prvog, a ovaj old ale moze koliko hoces stajati.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
brewpublic Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 143
Joined: Nov 2012
Reputation: 0 Location: Zagreb
RE: Recenzije domaćih piva
This post was last modified: 28.06.2015, 11:17 by brewpublic.
Odlicno izgleda IPAnemadanema, samo uz toliku kolicinu hmelja, ocekivao bih eksploziju aroma, bar mi se to desavalo sa nekim pivama u koje sam dodavao skoro tri puta manje hmelja. Mozda je i do hmelja samoga, nikada nisam radio sa lemondropom.
Koji je najprakticniji nacin za slanje domacica, osim primopredaje iz ruke u ruku? I najjeftiniji pride, razumije se?

P.S.

Musice, sacuvaj jednog Diggera za hladnije dane, bas me zanima kakav ce biti kad malo odlezi. To je onaj sa hrastovim cipsom?
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: Recenzije domaćih piva
Dobro vecer,
ista casa, druga boca, ista podloga, isto svijetlo - da ne bi bilo diskriminacije.
Veceras probao Girl from IpaNema, naravno na prazan želudac jer jedino tako mogu osjetiti sve sto je utopljeno u pivu.
Zanemarim li činjenicu da je kolega Mušica nakrčio hmelja ko u priči, zanemarim li činjenicu kako vec danima mantra kako nije zadovoljan pivom (aromom), jednostavno ne mogu preći šutke a da ne kažem kako je ovo uistinu fantastično pivo. Nevjerojatno glatko klizi niz grlo, gorčina je više nego ugodna, citrus lagano štipka za nos, a boja je predobra.
Ne mogu a da ne kazem da mi je još najbolje od svega kada (muški, svinjski ali zdravo) podrignem na citrus - nevjerojatno koliko se arome tada osjeti u nosu. Big Grin

Sva sreca da je Mušica nakrčio hmelja jer da je radio normalnu civilnu dozu, pivo ne bi bilo ni sjena ovom sada.

U svakom slučaju pivo me se dojmilo maksimalno i najveci problem je sto nakon jedne boce zove na još beer-chugger
Imam osjećaj da bi ovog trenutka mogao uliti 4-5 boca u sebe.

Živio !!!

ž[img][Image: ipanema_zpsast2ajfc.jpg][/img]
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools